Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A kiskereskedő - iparcikkek vásárlása esetén - egy nagyjából tök fölösleges, és méregdrága láncszem a gyártó (illetve nagyker), valamint a fogyasztó között, mióta nem az üzletben vásárolunk, hanem neten rendelünk szinte mindent. Elolvasod a termékről a teszteket, megnézed a youtube-videókat, és kipróbálás, személyes megtekintés nélkül megrendeled, a futárnak meg kifizeted. Ugyan milyen hozzáadott értéket képvisel ebben a láncban - a kiskereskedő? Csak az árat drágítja, de nem az elvárható 10-20 %-kal, hanem többszörös árral.
Nekem van bólogató dalmata kicsi lányom vette nekem kb. 9 évesen (ez 15 éve volt) a saját zsebpénzéből, ajándékba. Már széttört, szétette a nap, de szerencsét hoz így is
Nekem is ilyen 70mai van, bő egy éve fent van... saját fóliáján... pedig kapott már adriai napos parkolót, a kormányt nem tudtam megfogni, olyan meleg volt bent. Nem tükröződik semmi, a tükör takarásába tettem, alig lehet észrevenni, hogy ott van. Egész tűrhető képe van, 20-25 méterig rendszám olvasható.
ez rendjén is lenne
ha
egy ezer forintos termék itthon nem 3000ft + posta lenne ami legalább 4500
ha ez alapból nem így lett volna akkor az ali meg a hasonlók ki sem akakultak volna
szócal ha nem lennétek cevik most minden rendben menne, nektek nem kellene küzdeni a versennyel a vásárló meg épeszű áron vásárolna
Máltán már van akkora raktárbázisuk, mint egy kisebb város - és ami onnan jön, az Made in EU megoldják...
A géped az autóval egyidős?
mert akkor ne csodálkozz
hát ezt több nézőpontból meg lehet közelíteni. ha én vagyok a vásárló akkor a kiszemelt terméket minél olcsóbban szeretném megvenni ez érthető
Ha meg én üzemeltetek kiskert akkor szeretném én eladni a terméket és nem örülök, hogy az interneten adó és vám és szállítási költség nélkül jönnek be a termékek, amikor én fizetek adót, vámot szállítási költséget ez mellett fizetek üzlethelységet alkalmazottastól, járulékostól, fűtésestől, világításostól, szemétszállításostól Nehéz így versenyben lenni. Én ezt a vámot 200 ezer forintra emelném akár 1 db tű megvásárlása esetén is. Azaz gyakorlatilag ellehetetleníteném az ilyen fajta kereskedelmet
Én is Sony Alpha-ra váltottam. Remélem beválik :-)
Az öreg canon-om már olyan bolond mint én. Kb minden második képen elbassza a fókuszt, bár szerintem az objektivem fókuszmotorja a ludas...
De néha azért még eltalálja :-)
ez lenne a normális
remélem én is hagy tegye teljesen tönkre a hazai kiskereskedelmet már félig így is hazavágta
evvel azt hiszik a kereskedők hogy majd tőlük veszik azt a sok szart
az hogy ki mit és miért mond: az nem feltétlen az igazságot akarja elmondani
asszem 1-dül a te okos tanácsaidra nem vagyok kíváncsi ezentúl amilyen cukin válaszolgattál
legalább alábbhagy a sok kínai kacat internetes vásárlása A rádióba tegnap hallottam 2020-ban 30%-ot esett ezek a szarok behozatala
nem is kell, hogy bárkinek eszébe jusson. Fi relé van a házban oszt kész.
A medence melletti elektromos dolgok meg úgy vannak legyártva, hogy a víz alatt is üzemelnek ennyi
gyantába van öntve az elektronikája okos. Úgy próbáltam ki, hogy bedugva belehajítottam a medencébe amikor a gyerek bent volt
Mivel ugyan úgy játszott tovább úgy ítéltem meg, hogy megfelelő a szigetelése Nem tudom mi a faszt írígykedsz már erre a kutyahugyozóra. Vagy csak okosnak akarod feltüntetni magad, mert apósodnak régebb óta van a kertjében azt megengedi, hogy gondozd? Néha biztos te is belemehetsz
szerintem meg nem fogunk itthonról se rendelni
pl nekem ha kellene egy 300 forintit érő(nekem) tárgy és az az aliról 300+3000 lenne vagy itthon 5000 akkor az a tárgy számomra megszűnik létezni
vagy valami mekkmesteri szinten ki lesz küszöbölve a hiánya vagy a tárgy irányában az igény meg lesz szüntetve
szerencsére berendeltem annyi kis biszbasz peca cuccot higy evvel kihúzom 20 évig
pl forgókapocs kint az 50 db kb olyan árban van mint itthon a 6 db
és ugyanolyan rozsdamentes és ugyanúgy terhelhető
teszteltem is
én a természetes szelekcióban hiszek
aki hülye haljon meg nincs szükség ennyi idióta génre
a "biztonsági" berendezéseink-eszközeink java része csak azért van mert az emberek idióták
meg persze pénzt is lehet csinálni belőle
ez ugyanúgy igaz a sok 3 betűs szarra a kocsiban mint a fi relére vagy a kötelezően hordatott védőszemüvegekre és egyéb dolgokra a cégeknél
Régen volt a bejövő 16 amperes főbizti, utána a 16-os villanyóra, majd két 16-os körre volt kötve az egész lakás.

Most bejövő 32A bizti, 32-A-es óra, Utána még egy 32A-es kismegszakító, a túlfeszvédő, utána a fi-relé, majd csak ezután ágazik szét immár négy darab 16-os kismegszakítóval védett ágra.
Mondjuk a démász idióta társaság, igyekszem nem nyomonkövetni a faszságaikat, ugysincs az a pénz amennyiért azon a területen dolgoznék. De elvileg ők sem kérhetik. A mért rendszerhez nem sok közük van. A potenciál rögzítő földelés viszont a mérőhely tartozéka...;
A vellanyóra dobozába kellett beépíteni - ki is próbálták a működését, meg a földelő szondámat is ellenőrizték. Csak ezután voltak hajlandóak órát, és "főbiztosítékot" (kismegszakítót) cserélni. Pénzbe nem került maga a hálózatbővítés. Démász.
B+C kellett volna.........gondolom sehol nincs előtte B.
Ha akkora lóvé mozog rajta mint a cikk irja, szerintem a kinainak se mindegy és keres valami megoldást.
Ez hülyeség mert a szolgáltatót sehol nem érdekli a belső hálózatod. A mérőhely környezete legyén szabványos.
Ha az ezer forintos kütyü 1270 forintos lesz meg ha a mostani 3e forint jon ra akkoris irrealis 4270 ert.
Valszeg megszaporodnak a spanyol, ciprusi, maltai EU gyartoi bazisok a kikotokben. De az fel-egyev.
Vagy keresni kell az EU priority line fuvarjelolesu termekeket, bangoodon van most is nagyobb erteku cuccra.
Nem fogunk ezer forintos kacatokat rendelgetni ingyen postával, hanem majd megvesszük itthoni viszonteladótól (aki nagy tételben vásárolgat) ötezerért. Plusz hazai futárköltség.