Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Születésnapomra azt kaptam, Tapolcán tankot vezethettem. Így jó buli volt.
A vezgyak után nekünk ciroksöprű, meg autómosó kefe volt a Zil, Ural, Dak, és egy Kraz lemosáshoz. A kocsinként több mázsa sár betartott hétvégén
Kibaszott SzH-n mindig esett a kibaszott eső
Majd te is emlékezni fogsz, ha elkerülöd a 60-at!
A fatörzsek durvák, ugye alapból tuskók és a tsz faiskola sem tesz hozzájuk sokat, megértem a lázálmokat, bár még lánctalpat nem pucoltam, de ha annál rosszabb aksit cserélni, akkor jobb hogy messziről elkerültem a konzervdobozokat. De lőni azért buli lehet velük
Hiányzik a sereg? Van felvétel, lépj be.
Gondolom!
Jah,nagyok voltak...a sürített levegő palackot meg már akkor ellopták belőle,amikor én még meg sem születtem!
Istenem...8.K.P HKDD ,de hiányzol!!!
Gondolom bazi nagy akku lehetett benne azt a dőg nagy motort, hogy beindítsa?!
Ahogy a telephelyes főtörzs szokta mondani,"Idő van,paraszt van,miért ne csináljuk?"
Néha még felsírok éjjel,hogy nem akarok akksit cserélni a dögben,inkább letakarítom a láncot!!
80-100 liter szivaccsal? Mondjuk ha meg kellett volna inni, azzal sem lettetek volna előrébb..
Végre egy megalapozott britt tudományos tény
Nos,szerintem ez sokkal jobb program mint a :Haspáncél le......haspáncél fel......haspáncél le.....haspáncél fel.Stb....Vagy vezgyak után 0 fok körüli hőmérséklet mellett a küzdőtérből szivaccsal eltávolítani a "beszivárgott folyadékot",ami megközelítette a 80-100 litert.Ilyenkor arról álmodoztunk milyen szar is lehet a kantinban punnyadni.
én puncsos voltam ha jól emlékszem egy év alatt 71 nap szabi jött össze, fél decembert itthon töltöttem
úgy potyogtak a 3-5 nap szabik hogy néha követni sem tudtuk
én kurva sokat töltöttem a laktanyán kívül még katona ruhában is ha volt több napos kitelepülés többnyire kint aludtunk és vigyáztunk a cuccokra, vagyis szartunk mindenre és ott aludtunk, nem volt 6-kor ébresztő ráértünk 7 felé összepakolni a szundi szettet....
bakonyi túra is volt jó pár, ott is úgy unatkoztunk napközben hogy a konyhásoknak segítettünk ezt-azt cserébe örökké ettünk valami "extrát"
meg csináltuk a hideg szódát a szárazjégből, olyan kerek kulacsunk volt mint egy kézilabda mert kifújta a gyári homorú részt a szárazjég
de ha valami tiszt költözött vagy ilyesmi akkor is mi mentünk segíteni, azért az tök bizarr volt eleinte hogy egy főtiszt kínálgat alkohollal hogy nyugodtan igyunk
mondjuk a tisztek többsége eléggé alkesz volt
Jó időben, a hülye is feltud mászni.
Bármilyen toronyba, ami magas, és csak sima, kapaszkodós vas létra van! Én is tanúsítom!!!
Ja,és lehetőleg ónos eső után!!!
a kiképzés után kétszer történt meg,hogy kimehettem a laktanyából(a kimaradást leszámítva természetesen). egyszer egy kisgyerek elkódorgott Zámolyon,azt kellett keresni,meg egyszer a katonai ügyészségre kihallgatásra...
(meg persze a táppéz,mer műtöttek)
annyira tudtam csocsózni,meg dartsozni,meg billiárdozni,hogy netovább...
meg állva aludni,meg egy liter töményet meginni...
"Antennára mindig csak különösen szar időben mászunk, jó időben soha, ezt katonaságtól függetlenül minden radaros tudja " Lehet, hogy ez előírás??
Antennára mindig csak különösen szar időben mászunk, jó időben soha, ezt katonaságtól függetlenül minden radaros tudja
Én lokátor-szerelő voltam a hadnagy mellett . No természetesen a helyszögadó potméter miért ne januárban hótta volna meg magát! Felmásztam a tetejére, és nekiláttam kicserélni! A hadnagy úr pedig lentről figyelte. Beküldtem ne álljon ott a hideg szélben. Amikor végeztem lemásztam, és leellenőriztük remek lett! Egyszer aztán hívott a szállásra hogy baj van! Megyek lélekszakadva, hogy mi lehet a baj, kitört a világháború!? Kiderült hogy van fél liter rum azt kell eltüntetni nagyon gyorsan! No én alig találtam vissza a körletbe! Kerestem pár éve, és kiderült, hogy meghalt szegény .
Én a nyár 85%-ban azt csináltam hogy kiterítettunk pár sátor ponyvát az alakuló téren és vártuk hogy száradjon
Ettől unalmasabb semmi sem volt
Nyilván szepit az idő, de amúgy nem volt rossz.
Nálunk pl. ez víz beboritás meg más szoptatás nem volt divat.
Persze kopaszkent takarítottam, de fölösleges szivatas nem nagyon volt.
Viszont olyan igen, hogy kimentünk taborozni oszt egy hétig lőttünk.
Azt bírtam, főleg úgy, hogy a fegyvermester csókosa cimbim volt.
Minden szart kipróbáltam.