Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

"Bukarestig meg se állj!!!! " Helyeslem!
Ez a T-59.Ezt kihagytam,mert a seregben én T-55-őst vezettem.Bár a Tiger is az,csak kapott egy Tigris burkot.Én nem kicsit ittas baráti körrel érkeztem,akik eldöntötték nekem hogy a Tiger-t akarom vezetni. Baromi jó hangulat volt,ezek a marhák ültek a tetején,és üvöltözték hogy:Bukarestig meg se állj!!!!
nincs?
Főleg, ha már pártház sincs!
Lófaxt se ér vezetgetni, ha a pártházat nem lehet lőni vele...
A Tigris replikát nem lehetett. MTLBU, meg mégegy, de nem emlékszem a betűire. Megkeresem a képeket, úgy neked lehet meglesz. Király volt amúgy
A Bakonyban (a tetején) én inkább 2 méter magas "magasles-eket" láttam! oda már nem tud felugrani a disznó, még akkor sem ha teljesen józan!
Az egyik leg veszélyesebb vadászat a vaddisznóvadászat. A sebzett vaddisznó nagyon mérges tud lenni. Súlyos sérülésekkel, nem ritkán halállal végződik az ember részéről egy ilyen balul sikerült találkozás. 80-100 kg disznó 40-50-es lendületel agyarral előre teszi a dolgát. Nem véletlen, hogy a vadaskertekben már csak mesterséges lesről lehet bevárni a hajtást. ( ez kábé 1 méter magas általában fából készült építmény)
Idős emberek teljesen tisztán (mintha ott lennének) emlékeznek akár 4-5 éves korukra, illatokra, ízekre stb.. Az, hogy mi volt az ebéd arra már nem. Ez az agyfunkció emberi sajátosság.
Elméletileg minden emléket tárol az agy mint egy nagy kapacitású winkó. Édesapádnak 87 év emléke van. idős korra elő jönnek a régi emlékek. Közel 80 éves édesapám is szokott mesélni a 2 világhábórúról amit kecskeméten éltek át nagyszüleimmel teljes részletességgel mindene emléxik.
Én már katonaságban is motoroztam
70 évesen szerezte meg a 8 dant világon a 4-ként
Nem csoda az ilyen tele az erdő állatokkal..és még ott a vadállomány is
Malacka jogos önvédelmet gyakorolt:
https://index.hu/kulfold/2019/...
ilyenek ezek......
csak a csökött agyukkal nem fogják fel a dolgot, hogy kurvára nem egyenlőek a nők a férfiakkal
nem mondom hogy különb egy férfi vagy egy nő, de nem egyenlőek
Köszi! Átadom!
Én tavaly kaptam a feleségemtől vezetést,Tapolcán,de én ott is voltam katona,emiatt inkább nosztalgikus volt.Bár rossz volt látni amilyen állapotban van most.Te mit vezettél?
Én a Tiger-replikát,és az MTLBU-t választottam.
Ja,és SzH.Akkoriban mi úgy mondtuk:Van jó hely,szar hely,meg Szombathely!
Ne adj ötleteket a Druszámnak!
Isten éltesse az Öreg katonát! Hosszú életet jó egészséget Neki!
Na ez igaz!
Fater még három évet volt határőr! Soha nem mesélt a katonaságról fiatalabb korába! Kábé két három éve kezdte mesélni, hogy mik is voltak akkoriban! Most 87 éves! Muter meg röhögi, hogy erre emlékszel, de amit az előbb mondtam, azt elengedted a füled mellett!