Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Korrekt, hasonlóképp csak nálunk a betonozás is.
Megy az idő! Majd megtudjátok Ti is , ha a fene meg nem esz benneteket addig!
"műszaki dolgokat" mármint 2 évente műszakira vinni a gépet ?
Ha már ilyen szorgos vagy, gondolom a távolba-nézést is Te csinálod?!
Jut eszembe a függönyt én szoktam feltenni mert nem éri el
De vettem nemrég egy szobai létrát tehát ezután fel fogja érni. Megérte azt a 14 ezret
Én a házon belül nem csinálok semmit
Igaz kívül se sokat
Kert kapálás, állatok etetése, fűnyírás, sövényvágás az női munka
Inkább a műszaki dolgokat intézem, pl olaj szint ellenőrzés
Mondjuk úgy, hogy több.
Én, amikor lefogytam és már nem eszek este semmilyen készételt, a kajával sem tudnak megfogni, mert próbáltak azzal is, erre a garázst átalakítottam játszóssá, full konyhával, már az sem megy, kénytelen az asszonyállat elgondolkodni a hasznosságán.
Ezt a hibát én is elkövettem.
Én minden közös költséget megfelezek, de viszont a házimunkát is, nyilván megosztással. Enyém a legnagyobb szoba és a fürdő, valamint a full kert.
Régebben próbálkozott cselezéssel, de amikor az ixniben a lecsúszott vágott cserepet helyrerakni felküldtem, ha már a fele, akkor minden a fele, ekkor jött rá, hogy nem érdemes nagyon kimilliméterezni velem a határvonalat, így mindenképpen jobban jár.
Nálunk sok mindennel próbálkoznak, pl:
- én csak egy nő vagyok, nem értek hozzá, nem tudom felemelni, a sav tönkreteszi a kezem, holnapra kell készülnöm, máshol is a férfiak szokták, máshol is az apák szokták, nem tudtam, hogy így kell, melyik az a vízkőoldó, én azt hittem, hogy így kell, elfelejtettem, stb.
Ne keverjétek a kecsesen ringó menyecskét a recsegve fingó kecskével !
Nem ilyen egyszerű a dolog állása! A gyerekeknek kellett a nagyobbik része, a többi pedig a sárga csekkek kifizetésére! Mit gondoltok, miért volt nekem 14 500 Ft-os P21-em??! Amit becsülök benne: Soha sehol nem hagyott ott, nem állt meg félúton stb !
Nem mindegy, hogy erek között egy injekció vagy ínyek között egy erekció.
inkább több, sok szerintem sosem lesz ha addig nem jött meg a nagy pénz
Akkor ezek szerint, ha már leszokunk a muffról akkor lessz sok pénzünk?
Jó reggelt kívánok minden motorostársnak! Igen a pinával lehet befolyásolni minden egészséges férfit! Ezt ma is megtapasztaltam!
Szerencsére ez már a múlté!
Szóval amíg érdekelt a pina le kellett adni a pénzt
Az volt a divat, :megkaptam a fizetést és odaadtam! Most pedig , mivel már csak ketten vagyunk a vénasszonnyal nem adom oda, ha kell, csak akkor, annyit , és ha olyan, amire szükség van, akkor kifizetem. Ma jön a két csöpp unokám, most készülök, el kell mennem csokit venni! Mert a "motor benzinnel , a gyerek pedig csokival megy" mondta a csöpp madaram !!
Nekem is a pára a legnagyobb bajom - vízszigetelés nélküli, 110 éves vertfalú ház - erre is tökéletes a klíma. (Bár sok éve vettünk egy Aldi-s, kompresszoros párátlanítót, ősszel-tavasszal használjuk azt is). Télen nincs gond, mert nyitott égésterű gázkazánunk van a konyhában, az naponta 3-4 szer kicseréli a levegőt az egész lakásban. Szóval csak fűtési szezonon kívül párásodunk / penészedünk. Van 3 ablakon légbeeresztő rács, a párás sz@rt meg kinyomja a kéményen keresztül.
Nekünk a szárítógép 3700w ahhoz képest a klíma nem vészes, de ilyen 25-27 fok hoz sok értelme nincs
A párátlanító funkció kellene mert elég nagy bent a pára nyáron hiszen reggeltől estig zárva van minden nyílás záró
Nekem 2 éve lett beszerelve (bánom hogy nem sokkal hamarabb... ) egy akkor nagyon akciós, inverteres, 3,5kW hűtőteljesítményű Whirlpoolt vettünk. Akkor 99k volt, meg 55 ezer a márkaszerviz által történő felszerelése mindenestől (konzollal, csövekkel, stb.) együtt. A++ energiaosztályú, és mértem fogyasztásmérővel is: min. 300W-tól max. 1100W-ig képes fogyasztani a kompresszor fordulatszámától függően. Nyáron kb. 2 hónapot használjuk, tavasszal-ősszel meg 2-2 hetet kiegészítő fűtésre, a gázkazán helyett (sokkal olcsóbb). 2 hónapra fizetek 9 ezret villanyra (minden hónapban egyforma - átalány), előtte meg 2 hónapra volt 8k, szóval jelentéktelen a plusz költsége (főleg hogy a gáz meg így kevesebb lett valamennyivel). A kis ház (62m2) kellős közepén van felszerelve, így képes az egészet lehűteni (fűteni azt viszont nem, az csak abban a középső szobában működik, ahol el van helyezve). Én nagyon szeretem. Most drágább:
https://edigital.hu/klimaberen...
Jol van, megnyugodtam, hogy nem csak en vagyok az, aki a sajat csaladjaval harcol, amikor azok lehetoseg szerint mindent velem akarnak fizettetnivagy csinaltatni.
Nincs klíma
Inkább ültettem pár fát a ház elé ami árnyékol
A család akár klímát de fizetni egyik se akar érte, szóval egyenlőre még nem lesz klíma bekötés
10 kW-os.