Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Megpróbálhatsz kioktatni, de ezeknél is előre hozták (utólagosan) a hűtőt. Ilyet építek.
Később volt nagyobb vízpumpa is. Nem a gyári kialakítás volt a legfőbb baj, új korában nem forrt fel. Mindenki töltötte bele a csapvizet és eltömődtek a csövek és a hűtő.
Tudod miért jó a kerekes kút? Oda tolod ahol víz van
Mert a 110-nél még hátul volt a hűtő.
A 120-asnak meg előre tették és ahhoz már elég határeset volt a vízpumpa.
a fabiaban is volt ez a retek motor sokáig. Az volt a különbség hogy a 120-as már 120 alatt is forralt a fóbia 140-nél. A régebbi 110r viszont kisebb hűtővel sose forrt fel. A 120l télen is forralt, emlékszem hógolyót tettünk a kiegyenlítő tartályba. Később motor és teljes hűtőrendszer csere után megjavult.
Az öntöttvas hengerfej nem szerette a hirtelen hőváltozásokat. (mint pl. a kora tavaszi felmelegedés )
Bármitől képes volt elrepedni. Azt a kocsit még tényleg álló helyzetben kellett melegíteni.
Alu hengerfejjel már nem volt ilyen baja, de azt meg nehéz volt szerezni, mert a Skoda Rapidban, meg a 130-asban volt csak. Aztán később amikor kijött az első újkori Skoda Favorit, annak a hengerfeje is jó volt a 120-asra, csak ki kellett várni hogy a bontókban megjelenjenek.
A mostaniak is forralják a vizet?
De, volt kettő is (120L) - mindkettő rendszeresen felforralta a vizet, csinálhattam én azzal bármit.... Hónapokig tökéletes volt, utána egyszer csak (sík úton, kora tavasszal!) csak felforrt a dögje. A Skodrik után - bár először egy még öregebb Civicet vettem, majd öreg Renault-okat - soha nem kellett a vízhőfokkal foglalkoznom...
Mert nem volt skodád!
így kell ezt
Minél nagyobb a zenekar annál kevésbé, a legtöbb hangszer alig játszik az egész mű alatt, kevés van amelyik sokat és mikor épp nem játszik a karmestert figyeli, hogy mikor lépjen be mert ugye neki csak a saját szólama van meg kottán a többieké nem és az összehangolás a lényeg, azé' kell az a zilált hajú őrült tekintetű figura. Persze van a rutin amivel egy kétórás előadáson a ritka zenész kissé el is pilledhet ha időben felébred és belép.
Persze tudom, de egy jó zenekar azért azt gondolom egy 1000 szer játszott művet azért még lenyomna maestro nélkül is, de javíts ki ha tévedek.
Pedig van szerepük nem is kevés, amit a koncerten előadnak nem tűnik annak, de magát a mű előadását ők hozzák össze, ha minden csak a zenészekre lenne bízva és a kottákra akkor egy kakofónia lenne az előadás, a karmester koordinálja az egészet, van róla némi képem, játszottam szimfónikusban egy keveset. Ettől még viccesek.
A zenészek nagy része a kottát nézi, nem a karmestert. No meg a többi zenészt hallja egyébként is, azonkívül minden zenének van egy üteme ami nem ugyanaz egy gyász-zenénél, mint egy győzelmi menet zenéjénél. De lehet, csak a legyeket zavarja onnan.
kb ezt gondolom én is karmesterkedésről
Az nem baj ha eltereli a figyelmét, azért rakták bele a vezetési asszisztenst , az majd megold mindent helyette, nem is kell figyelnie.