Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szerintem összességében egyetértünk.

Nem azt mondom hogy ne motorozz ha félsz.
Aki nem fél az hülye, de rettegni sem lehet mindig, mert ha sarkítunk ebben akkor simán a buszozásra is felvehetnénk a protektoros ruhát.
...mondjuk síelni voltam már, de ott garantált volt az esés, mert nem tudok síelni

Nem mondtam hogy ne motorozz, ha te beöltözve érzed jól magad. Neked beöltözve adja ki a kockázat/kényelmetlenség kompromisszumot.
Nekem bizonyos körülmények között rövidgatyában is. Annyival nagyobb rátartással és óvatossággal megyek, így nekem ettől megvan a biztonság illúziója
De ha menni akarok, rendesen, akkor én is beöltözök. Vannak ruháim, szóval bőven nem ezen múlik, hanem a vele járó kényelmetlenségen.

Az meg kétségtelen hogy ruhában jobbak az esélyeid eséskor. Ha meg lehetne jósolni, hogy mikor esek el, akkor istenbizony nagyon beöltöznék előtte, vagy mondjuk ki se tenném aznap a lábam a lakásból
Nem láttam még ilyet.
Az a dupla gyűrű a lövedék fejénél nem hazudhat csinál más is hasonlót
Nekem ez a tuti befutó
Ettől jobbat még nem találtam. Pisztolynál elképesztő szórás okát tud produkálni némelyik lövedék
Pl gamo magnum egy olyan használhatatlan hulladék hogy pisztolyba úgy ló mint a kenyérbél
Ez az angol cucc meg nagyon patent mondjuk az ára is mert vagy 20 éve vettem és akkor 450 Ft volt egy dobozzal
Sajnos már nem kapható nagyon régen nincs a boltokban
Sok dolog van az írásodban, amivel egyet értek, de az utolsó mondatokban van némi sarkítás.

Én nem az illúzió miatt öltözöm be, hanem ennyi a minimum amit tehetek. Nyilván nem véd meg mindentől, de bizonyos sérülési fajták esetén véd illetve csökkenti a sérülést. Vagyis már megérte. Ha pedig nélküle sérül az ember, lehet védőfelszerelésben kevésbé. Természetesen vannak olyan esetek, amikor mindegy miben van/volt az ember....
Azért hoztam a biztonsági öves példát az autónál. Ott is meg lehet halni övvel is, van olyan baleset.... De az öv becsatolásával megtetted, amit lehet.

Aki félti magát, annak miért nem szabadna motoroznia? Ez lenne a választó pont? Ha nem féltené magát az ember, akkor nem "működne" a defenzív vezetés!
Nekem az a fura mindig, hogy "vigyázz magadra"...holott másoknak kellene vigyázni én rám! Hiszem magának senki nem akar ártani, tehát alap.
Ha mindenki figyelne/vigyázna a körülötte közlekedőkre, akkor csökkenne a veszélyhelyzetek száma és szólhatna a közlekedés nem a túlélésről. (most én is kicsit elsarkítottam)
Ilyen van most itthon.
Volt ismerősöm akinek a bakancs törte el a lábát.
Igaz, elég nyomi volt a gyerek, szóval kinézek belőle egy csontritkulást.

Ettől függetlenül, aszfalton kopás álló bőrcipő, kesztyű, térd, könyök, fej védelem az alap. Ezeket lehet odabaszni nagyon könnyen és eltörni, szóval ezek már jelentősen javítják az esélyeid.
Tovább fokozva, csípő, gerinc, váll, alkar védelem, plusz általános kopóréteg, csúszásra.
Ezek pont arra jók, hogy ha leesel a motorülés magasságából, akkor ezt az ízületek szétverése nélkül, minimális sérülésekkel meg lehet úszni és csúszásnál nem kopik a bőröd.

Olyan esésre nem véd semmi igazán, amikor feltekeredsz a villanyoszlopra vagy az eléd kihajtó Ducatoba beleszállsz.

Amúgy igen. Sokkal bátrabb vagyok a fullos ruhában, mert kivállóan kelti a biztonság illúzióját, pedig Gino példája is azt mutatja hogy szart sem védett (mivel nem ezekre lett tervezve), de legalább lehet mondani hogy nélküle mennyivel jobban sérültem volna.

Persze lehet meteorit becsapódásra is tervezni ruhát, amit kutyasétáltatás közben is viselünk, de ezt már sokan túlzásnak éreznénk, és inkább vállaljuk a kockázatot.
Ezt kell megérteni hogy a kényelmetlenség és kockázat közötti egyensúly mindenkinek más.
Nekem belefér hogy sima évszaknak megfelelő utcai ruhában elmegyek a munkahelyemre, más meg szarul érzi magát ha nincs meg a ruha nyújtotta védelem illúziója.

Összességében, szerintem aki félti magát, nem vállalja a kockázatot, annak nem szabadna motoroznia, mert a motorozás MINDIG veszélyes.
Hőkamera? Durva.
Apámnak van egy orosz harckocsizó infraszemüvege. Simán lapos elemről (3db ceruza elem) hetekig működik.
Viszont olyan szar a képe, hogy szabad szemmel többet látok
Nem is értem hogy gondolták ezt az oroszok.
Ha infra reflektorral megvilágítom az udvart akkor látni valamit, de szabad szemmel még így is jobb a kép.
ahogy vesszük, ha intenzíven használod egy nap egy 500as doboz lazán elmegy, heti 3-4 gyakorlós nap már egy tizes ugrott is a zsebből
mindenféle lövedékkel meg nem sok értelme van gyakorolni, ha más a súly-forma máshogy repül
nekem volt egy angol fajta ami nagyon bevált 10 méteren a fég gpm01-ben is egy kb 6mm lyukba repült az összes lövedék
a gagyi gamóval meg akár 5 centis szórás is volt
bár a puskáknál nincs ennyi különbség
Én is innen veszek mindent. Magyar kisboltban van, hogy pont 2x ennyiért árulják
2500 körül van az 500 darabos JSB, annál nincs is jobb. Ha meg csak sütés vagy tartás gyakorlás megy, van 1000 körül is már doboza - ennél mi olcsóbb? Már a horgászat se...
Talán egy műanyag sakk készlet - de ott meg vigyázni kell a parasztokra
Na na....találkoztunk azóta!?
De.......
Itt viszonylag jó áron van
https://www.z-shops.eu/Legpusk...
Nekem van egy csomó amit még a kétezres évek elején vettem pedig el is adtam vagy 4-5kilót már mert annyi volt a raktáron
Hát ja, elvileg nem drága sport, csak a lőszer árak emelkedtek több mint 100%-al az elmúlt 8-9 évben.
Én úgy gondolom, robogón, pólóban, rövidgatyóban úgy érdemes, ha nem csak hogy nagy rutinod van a városi közlekedésben, hanem a konkrét közlekedési helyek veszélyeivel is tisztában vagy.
Tehát boltba, munkahelyre, vagy a napi ribanchoz mész, és jól tudod, hogy 16-17 óra között a sok hülye kurva a fattyát hozza a Kossuth-Petőfi sarkán lévő, Hétszínvirág tagóvodából, de pont egy egy csillogó strasszokkal teli ruhabutik kirakata is, szóval ott sokkal-sokkal jobban kell figyelni.
A Móricz utcai fegyháznál viszont szinte semmi, esetleg a cigányok szabadulóbulija alakalmával, de azt meg már messziről hallani.
(Persze lehetne az sirató jajveszékelés is, ugyanott, az lenne a jó.)
A gerincvédő ért valamit,de a többi csak egy kis kopástól védett meg!
De amúgy teljesen igazad van,kell a jó ruha........................................de nekem akkor is melegem van
Én figyelek mindig
Nekem az a meglátásom minél több védő felszerelés annál nagyobb a baj hiszen terminátornak érzi magát az ember
Evvel most nem a rövid gatya póló dolgot akarom népszerűsíteni

Amúgy egy jó csizma kb mindentől megvéd, én jártam úgy hogy csapattunk a réten és fennakadtam egy fatuskóban, de olyan durván hogy hátra rántott a csomagtartóig a csizma spiccvasa kiegyenesedett
Elég jól zsibbadt de semmi sem tört el
Bár a sportgépeken nemigen kellene benne váltani
Van olyan verseny is, ahol "dióverővel" indulnak. A haver úgy mondta, hogy a táblát eltalálták.
Most rakta össze. Amúgy csak és kizárólag lőtér.
Na jo de csáknorisz mindent tolem tanult.
Ja, baszhattam..... Ha figyeltél volna, akkor megjegyeztem azt is, hogy mi lett volna ha nincsenek rajtam!
Amikor gyorsulsz egyenesen zöld lámpától indulva és szemből jön 1.8t lendületből neked kanyarodva.....ezek ellen vajon milyen cucc véd meg? Szerintem semmi.