Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egyszer úgyis meg kell patkolni, bármit teszünk ellene! Sokkal olcsóbb, és megnyugtatóbb, ha nem foglalkozok vele! Ugyanis az, hogy mikor , nagyrészt azon múlik mit örökölt genetikailag! Én a DDT -korban voltam kisgyerek, még a cicát is azzal szórtam be, és nem is volt benne bolha! Azt, hogy én mennyit ettem meg belőle nem tudom, de tudom, nem volt mindig kézmosás!
egyik ismerős paprikát termeszt, neki nem ízetlen a nagy
amúgy ezek a nagyüzemi jellegűek nem egész azok amire a nép gondol
egész komoly az öntöző rendszere van, minden tápanyag ki van számolva napi szinten, egyrészt a spórolás másrészt a környezetvédelem miatt
a legtöbb termékét svájcba viszik szóval tuti nem szart termel
egy nagyobb céggel van kapcsolatban ilyen termelő szövetkezet szerű , egész komoly ellenőrzések vannak élelmezés egészségügyi téren
valami biszbasz állatkákat kell venni amik utána kinyírják a levéltetveket miután elvirágzott 100% permetszer mentes a termelés
stbstb
a piacos mamóka meg lehet épp előtte nap permetezett aztán kb leszarja mi lesz a termékével
A nyáron kétszer próbáltam lecsót készíteni! Először szép nagy paprikákat vettem a boltban, és lett belőle egy ilyen vizecskés ízetlen valami, csak egy cseppet az illata volt paprikára hasonlító! A második , amikor a piacon öreg mamitól vettem kisebb paprikákat, az már ehető volt! Többször nem próbálkoztam!
pontyokat is a méhek porozzák
Nem tudom. Én úgy tudom szigorú ellenőrzött körülmények között mesterségesen szaporítják(itt sem bízzák a természetre) és mesterségesen előállított szerves lófütyel etetik őket gyakorlatilag a súlygyarapodása 3-szorosát érik el. Kb. a haltermelés is mint a brojler csirke. 6 hét és kész
Oké, holland ízetlen ipari paradicsomon elél majd a 6 milliárd ember, de ha megborul az ökoszisztáma, honnan lesz neked ponty a horgászbot végére?
Vagy majd mész a Tescoba horgászni?
zárt rendszerben azonos növénykultárák között egy gombnyomással megoldható a porzás. Felbasznak egy 15 hektárnyi magszaporítóházat a többit a gép elvégzi. 15 hektáron kb. egy ország el van látva
De a génezés gyorsabb és jobb és ólcsóbb.
Senkit sem akarok elkeseríteni de géntechnológia útján
Ha nagyon akarják simán előállítják kézzel a zöldség magokat. Gondolom nem is akarják a véletlenre bízni
A gyümölcs az igazi szopás mert ott egy beporzott virág egy gyümölcs és nem több száz paprika mag ami utána mázsa szám terem
Honnan, honnan..... ...vetőmagboltból.
Momentán elolvastam. Tök jó.
Egy kérdés: Mag honnan lesz ehhez?
Azé magyarországon is terjed ez a cikk tanúsága szerint
"A DélKerTÉSZ-en belül a legmarkánsabb választóvonal valószínűleg a „talajos” és „talaj nélküli” termelők között húzódik. A nemzetközi trendeket követve ugyanis Szentesen is egyre nagyobb teret hódít a legmodernebb technológia: ma már a paradicsom 90, a paprika 60-70 százaléka nem talajban, hanem különböző termesztő közegben (kőzetgyapot, kókuszrost, nyárfaapríték) fejlődik. Az átállás nem csupán döntés kérdése: újszerű szaktudás és komoly beruházás szükséges hozzá, ami bizony csak 1500 négyzetméternyi üzemméret fölött térül meg, ott is csak 4-5 éven belül. A megnövekedett terméshozam és termésbiztonság, valamint a kiváló minőség mindenesetre sokakat meggyőzött az új, korszerű termelés előnyeiről. Az elmúlt öt év során a szentesi „hidegfóliások” és fűtött fóliások mintegy fele átállt a talaj nélküli termelésre, és úgy tűnik, a folyamat megállíthatatlan."
"Persze a talaj nélküli termelésnek számtalan csábító előnye van: a termésbiztonság, a kémiai növényvédelem mellőzése, a kevesebb műtrágya-felhasználás, illetve a hihetetlen termésátlagok. Paradicsomból 50, uborkából akár 100 kilogrammot is szüretelhetünk négyzetméterenként, ami a hagyományos módszerekkel elképzelhetetlen.•"

Mivel meggyőződésem, hogy úgysem olvassátok a cikket az utolsó bekezdést idebiggyesztem. Néhány évtized múlva a termőföld arra kell, hogy orbán még több stadiont építsen rajta
(Persze ha karigeri meg nem vétozza )
mert gondolod, hogy azt a több milliós növénykúltúrát amit gyakorlatilag mesterségesen termesztenek méhekkel porosztatják
Nekem kell azt mondanom ember mindjárt 2020-at írunk amikor még lapostelefonom sincsen
fogalmam sincs mit nem értetek ezen azt, hogy fogalmatok sincs róla még nem biztos, hogy a másik a hülye. Belinkelek egy cikket kb. 10000 találat van rá ez csak az egyik. Azért (bár tudom eszetek ágában sincs elolvasni mert egyszerűbb a másikat hülyézni ) az ha elolvasnátok lehet megütné a szemeteket, hogy hollandiában a paradicsom termelés 100%-a termőföld nélküli tápanyagcsepegtetéses rendszerben van a többi zöldségnövény meg 80%-ban. ergo a hollandoknak annyi főd elég ahol a fejüket lehajthatják vagy életük végeztével ahová elföldelik őket, de a zöldségtermelésükhöz már egyáltalán nincs szükségük termőföldre
https://www.innoteka.hu/cikk/z...
Az a baj, hogy kevered a dolgokat nem tudod miről beszélsz. A szaporodás és a tápanyag felvétel nem ugyan az. Nem az a szaporodás, hogy elülteted a magot az meg kikel. Megpróbálom elmagyarázni. Olyan mintha elmennél egy étterembe és kajálás helyett megdugnád a pincér csajt.
Ráadásul van olyan étterem ahol csak picérek vannak.
bölcsész baszki, ők ilyenek alapból
Szerintem te csak trollkodásból játszod az ennyire hülyét
Megtaláltam az eredeti hirdetést!
Ez a vízválság is egy nagy kulmártás Alig van a bolygón szárazföld mert mindent víz vesz körül, azt hogy sótlanítani kell na oda ne verje már a mai fejletségi szintet.
hát pont minap láttam az egyik ismeretterjesztő csatornán, néhány hektár ilyen zárt rendszerben több millió paradicsomot, uborkát meg miegymást trmelt 1 ember. azaz egy. Minden mást gépek és számítógép végzett. A számítógép pontosan adja a nedveséget, páratartalmat hőt és tápanyagot, figyeli az optimális érést, nincs vegyszer stb. Valamit gagyarászott a narrátor, hogy ezek ráadásul sokkal ízletesebb zöldségek mint a szántóföldiek
Ez nem újkeletű dolog majd most ér oda el, hogy szépen lassan kezd elterjedni. Amikor gyöngyösre jártam a tangazdaságban már akkor kísérleteztek ezzel a technológiával pedig ez már 20 éve volt Nem,hogy méhek nem kellenek, már ember sem. Bár embert mint munkaerőt is símán félre lehetett volna állítani a 20 évvel ezelőtti technológiával is.
Sikerült megszereznem a indoor cam felvételét.

http://urod.ru/insert/20191024...