Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na, pont egy nyaraló nem kellene sohasem, ha volna rá pénzem, akkor sem: helyhez köt, nem oda mégy nyaralni amikor és ahová úri szeszélyed diktálja. Foglalkozni kell vele, minden szabad idődet elviszi. Látom a nyaralóval rendelkező ismerőseimnél...


toretro.blog.hu/2019/10/18/tenyleg_olcsobb_volt_50_eve_autozni
Változik a világ, pontosabban a világban élő emberek igénye. Akkor nem kellett nyaraló, most kell. Azt meg kell fizetni, vagy nem eszel. Ezért te is a duplájáért méred a munkádat. vagy a triplájáért.
Most itt tartunk.
kenyér
fater mondja hogy amikor gyerek volt 1 kiló lisztért megsütötte a pék az 1 kiló kenyeret
persze nem volt neki jugóban nyaraló és még nagy volga sem állt az udvarban
most 1 kiló liszt áráért fél kiló kenyér kapható
Mert változik a világ. Az államilag támogatott és szabályzott 3,60-as kenyér árát nem volt nehéz megkeresni, igaz az eladósodás árát azóta (meg a plusz felvettekét mielőtt valaki megjegyezné) is fizetjük.
Így azért könnyű, és csalóka emlékek kerekednek belőle, hogy régen jobb volt.

Off:
lehet példálózni, hogy ki-mennyit vett kölcsön innét-onnét, de azért nézzük meg, ki vette fel az elsőt.
"a kiskőrösi-keceli-soltvadkerti "tablettás".." A .....-i rettenetest már említenem sem kell!!
pont neked való ahogy a cigifüst is! Nem kéne hülyeséget terjeszteni.
régen aki dolgozott az "jól élt"
már a napi 8 órából se haltál éhen, de ha mellette volt egy kis szőlő vagy gmk vagy bármi akkor egy csomó extra dolgot tudtál venni
most azért keményebben kell tolni a szekeret hogy haladjon
Nem vastagok annak a nőnek túlságosan a combjai??
Végre valami forradalmi magyar találmány!

https://index.hu/kultur/eletmo...
Mondom nem neki írtam...
Neked se, ha a dohány mellett nem panaszkodsz a megélhetésre.
Ini nem dohányzik - én viszont sajnos igen....
Ezt csak az árak miatt, hogy amikor az emberek a bolti árak meg a jövedelmük miatt sírnak.
Ez nem célzás neked, ne értsd félre, csak amikor írtad az árakat, ez jutott az eszembe.
mostanában szinte minden bor szőlőből van
panaszkodik is mindenki hogy evvel nehezebb bánni, a kevert az nem romlott meg hónapokig még a kutya táljában sem
Ez csak úgy:
Főleg a kiskőrösi-keceli-soltvadkerti "tablettás"... ...fel nem foghatom, mi a f@szér' bíbelődnek egyáltalán szőlővel - egyszerűen nem kell hozzá.
Pedig a magyar bor világhírű....... Magyarországon
Próbáljátok meg közvetlenül eladni, ne legyen a vevő és köztetek közvetítő, mert az is leveszi belőle a "részét" !! De sajnos ez a "piacgazdaság" !!
emlékszem amikor 6 forint volt a tej 8 forint fele volt a cigaretta
ekkor 10 forint körüli áron vették át a szőlőt a kistermelőtől
most a szőlő 40-60 forint........
Én már régen abbahagytam a füstölést, átgondoltam, ha olyan füstös levegőben kellene lennem, élnem és dolgoznom, mennyire fel lennék háborodva -hogy milyen sanyarú sorsom van??! De mert drága pénzért adják ezért önként és dalolva fizetek érte!! Ezért kértem az üzemorvostól Tabex-et és azzal abbahagytam! Két dobozzal kevés volt már a vége felé!
nem fürkész hanem valami egyéb, kicsike jószág nem is igen látni, nem érdekelt a téma annyira nem jegyeztem meg
neki sima fóliaház van, csak nem parasztos "jól van az úgy" termeléssel
mindig jönnek basztatni mindenért pontokat kap aztán ha túl sok a rossz pont szerződést bontanak
pl a fólián kívül el volt dobva egy üdítős doboz már egy rossz pont mert szemét
egy tanyán van, fel kell címkézni mindent még a kinti budit is
elsősegély ládikát is évente többször átbuzerálják
stbstb
Majd brit tudósok meg fogják állapítani
Állítólag a dohányzás is káros
Erről is most értesülök amikor már több mint 30 éve szívom
Szerintem meg legkárosabb ez a kib.szott net ahol ilyen hülyeségeket olvasok
hát amit láttam ismeretterjesztő filmet a napokban valami nat geon vagy tök mindegy melyiken állítólag sokkal ízletesebbek az így termesztett növények, magasabb beltartalommal és soxoros hozammal.

Amit meg írsz, biológiai növényvédelemnek hívják, fürkészdarázzsal operálnak. a mostani zárt kúltúrákban viszont erre siincs szükség, mert egyszerűen nincs kártevő
Egyrészt az ellenőrzött körülmények miatt, másrészt a legújabb nft módszerrelk, már gyökérrögztésre sincs szükség állandó tápoldatködöt kapnak a szabadon lógó gyökerek. Így gyökérfertőzés sincs.
Én még nem mértem, mennyi lehet az ami, de sok mindenre mondták már, hogy ilyen-olyan káros , és még semmiről sem derült ki hogy biztos az volt az oka!
állítólag a ddt a mai napig kimutatható azokban az országokban ahol komoly mennyiségekben használták