Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mielőtt homokot szórnál a fejedre egy turret szindrómás beteg kislány miatt, nézd meg mennyi szemetet termel ott egy polgár meg nálunk..a nagy zöldek eléggé barnásfeketék szerintem https://ec.europa.eu/eurostat/...
Nagyjábol mondjuk igaz. Csak hát legalább amit lehet annyit kéne egy élhetöbb közvetlen környezetért, ne a saját mocskunkban éljünk.
Nem, nem ilyenben szeretnék, de azt senki sem kérdezte... a gond "velünk"? Talán az, hogy én nem rinyálok az elkerülhetetlen ellen, hanem nevetek rajta (végülis ez vicc topic)
Az ember nem attól fog megváltozni, hogy az ejuban elfogadnak egy klíma nyilatkozatot hanem attól, hogy ha már 30 milliárdan leszünk, lesz egy esemény, amitől elpusztul
Aztán pár év-évszázad szünet, és a föld kezdi elölről történt már ilyen, jelen tudásunk szerint legalább egyszer...
Vagy mint az Ausztrálok, talpig beöltöznek nehogy nap érje őket a strandon, mert ők kapták meg az ózonlyukat.
A fenét
Csak lenne egy kis plusz meló
Pl ha kimegy az ember a trágya domb mellé hugyálni akkor előtte napolajjal meg kell kenni a brét is
Az összes kőolaj származék előállítása megszűnne akkor előbb utóbb viszazökkenne a föld a megszokott keréknyomba
Lenne némi járulékos veszteség mert sok ember nem élné túl
Na de ha a föld megmentése akkor ez csekély ár érte
Szóval az összes föld védő akkor tenne a legtöbbet ha felköti magát hogy ne terhelje a kedvenc földjét
Felesleges vihar a bimbiben, a turret szindrómás klímahisztis 2 bites agya soha nem lesz képes befogadni, hogy 10.000 ember az élet hajnalán és a pár tízezer élőlény nem terhelte úgy a bolygót mint ez a 7.5 milliárd, aki azt hiszi, hogy túlnépesedik egy bolygót és az erre majd nem válaszol, az lemaradt bioszból hetedikben. Lehet gyűjteni, szelektálni, újra szelektálni, égetni préselni, nem füstölni, de a Föld öregedését nem lehet meggátolni. Bármit is nézünk, minden nagyon frappáns ötletnek a végén az jön ki, hogy abból valaki nagyon jól jár a végén meg átszámolva többe kerül a leves mint a hús.
Nem halna bele, csak megvakulna meg bőrrákot kapna.
Akkor remélem te ilyen környzetben szeretnél élni. Az a gond veletek, hogy ugattok a semmibe mert messze vagytok, nem is létezik ilyesmi. Csak épp eddig a kertből simán megetted a zöldséget, a fáról a gyümölcsöt, régen a kutak vize is iható volt, már utóljára csak az állatoknak, de most az se. A levegő kibaszott szar, pedig már rengeteget javult a helyzet, nekem pl nincs pajzsmirigyem kifejezetten a környezeti ártalmak miatt - de lebomlik.........Nem vagyok egy nagy környezetvédő, de csukott szemmel se kéne járni, ráadásul ha a bőrén érzi az ember akkor eléggé kiábrándító.
Helló...ez nem is vicces!
Lebomlik az, csak szép lassan - te megint emberi léptékban gondolkozol. A döglött bálnából se két hét alatt lett kőolaj és egyszer talán belőlünk is az lesz.
Persze....Hogyne lett volna, mikor pár évtizede létezik abban a formájában ami baszik visszaalakulni kiindulási állapotára.
És ezek most fognak előjönni egyre inkább, tönkre vágva a földet, vizet.
Tőlünk nem messze van a volt Tifo, most már MOL vasútüzeme, ahol átfejtik évtizedek óta az üzemanyagokat, kőolajat (azt már nem), vegyicuccokat. A környező településeken az akkori szarjunk bele ha kifolyik ezerliterszám gondolkodás miatt szennyezett a talaj. Akutból fekete büdös viz jön fel, öntözni nem lehet vele, de a talaj is ilyen, ott a kertbe nem szedsz semmit megenni már. Telefurkálták kutakkal a környéket és folyamatosan tisztitják a talajvizet, de sose lezs már jó. A falusi akertből eszik és tart állatot, ennek löttek. Most hir hogy a volt BVK közelében valamelyik ásványvizes kút műanyagot tartalmaz, most ért le arra akétszázegynéhány méterre, és kitudja mennyi kereült kereskedelmi forgalomba amit megittak. Meg az a kút is bezárhat örökre, valamelyik borsodi vizes lelőhely.
Ez a műanyag előttünk is itt volt a földön, és utánunk is itt lesz - kivéve persze az, amit kilőttünk a Mars felé
A szemét a civilizáció velejárója, te is szemetelsz, meg Gréta is.
Igen, rengeteg az életünkkel járó - többnyire műanyag szemét. Végig az utakmentén, szemétlerakót csinálnak elhagyott területekből pedig ha már addig elvitte igazán leadhatta volna sok helyen és nem is lett volna messzebb (műanyagot pláne, hisz szelektiv), meg hát a szórakozóhelyek környéke a kirakott kukák ellenére is elég szemetes.
Mellettünk egy fiatalok által felkapott kocsma van.
Te jó ég mennyi szemetet dobálnak el,a kocsmas kirakott kukákat,de arra nem képes a gyökér hogy elgyalogoljon 5 métert simán elejti a borsodis műanyag poharat,csikkek cigisdobozok mind beboritjak a területet.
Ugrassza a faszom. Szerintem európai szinten elég sokat tesznek a környezetvédelemért.
Rengeteget, viszont irdatlan mennyiségben pusztitják az őserdőket, ami elég jól takaritja a bolygó levegőjét. Nem gondolnám hogy nagy csodákra van szükség, csak magunk körül kéne rendet tartani (cégek, vállalalatok esetén is) és vigyázni arra hogy legyen mit tovább adni. A mi életünkben kényelmesen kitart a bolygó, de a gyerekeinknek csak nem kéne még kirajzani vagy mi a picsa:) Bár ha lesz utódod azt a zsilip közeléből is el kell takaritani:)))
Ugrasszatok neki a Grétat.
Jah,csak azt is gondold el egy vulkánkitörés mennyi CO és egyéb káros anyagot juttat a levegőbe?
Amúgy a bolygónak tényleg hottmindegy.
Azért a modern ember jelenléte és tettei elég tetemes hatással vannak a környezetre, tisztaságra, levegőre, vizre. Nyilván túl van tolva néhol a dolog, de amig usa meg kina beleszarik bármilyen egyezménybe, nehéz lesz a küzdelem.
ez a változtatás úgy van hogy ha a szakadék szélén billegsz egy kis seggberúgás is végzetes lehet
amúgy pl ha a "freont" anno nem szüntetik meg akkor már jelentős uv sugárzás lenne kint, persze senki sem halna bele csak sokkal kényelmetlenebb lenne az életünk, amíg az ózon a magasabb sugárzás miatt újra nem termelődne
Decemberben volt pár szokatlanul meleg nap. Hallgattam a rádióban, hogy meg is dőlt pár tized fokkal a napi melegrekord. Az 1920-as... ennyit az eltolódásos elméletedről.
De abban egyetértünk, hogy nekünk ez a jópár évtized a földnek egy pillanat - aztán majd jönnek másmilyen pillanatok. Vagy ugyanilyenek. Mi nem tudjuk meg...
Az meg, hogy PET palackost iszunk, ezért lesz klímaváltozás, meg hasonlók - ez mind a liberális gondolkodás hozadéka Az ember elhitette magával, hogy van befolyása a környezetére de a viláegyetem ezen úgyanúgy röhög, mint ez a kis fekvő emberke
én azt nézegetem egy ideje, hogy az enyhébb de elnyúló hideg időszak miatt pont annyit kell fizetni, mint egy rövidebb kemény tél miatt