Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

De hát sanya ez amit írtam az nem kitaláció, hanem tények és megtörténtek
Ne irigykeggyé' má'!
Volt pöcsszelfikiértékelés is.
Kunhalmi fletóval és vadaival elég gyilkos kombó lenne
A f@szért kell mindig a viccek topicban politizálnotok...
Van rá esély hogy mész san remoba vagy máltára.
Én is maradtam eddig, de ha a kövi választáson győz a momentum, vagy gyurcsótány bármi formációja, lehet, felülbírálom ezt a döntést
Én maradtam...
Lófaszt.

:-)
Biztos rosszul csináltunk valamit, öregszik a társadalom, akiket a volt rokkerek, punkok még azért eltartanak...de a hipszterek már dolgozni sem akarnak, a sok bátor meg elhúz az országból mint a vadlibák, hazalátogat némi családi kedvezményért és olyan menők lesznek egyszer, mint akik annó "politikai okból" elhúztak, most meg hasra kellene esni tőlük. A szemembe az a bátor, aki maradt.
Nem így gondolom ÉN.
Szerintem a társadalmon belüli szarháziak aránya is nagyobb és egyre nő, valamint a két véglet közötti távolság is nő.
Vagyis tehát négyzetesen eszkalálódik a probléma.
Pláne ha a ma még élő "mi szüleinket" megkérdezed, hogy "minket" tényleg problémának gondolnak-e a mai fiatalok láttán így visszagondolva?
Attól függ mit örökölt közben
Igazad lehet, a mi szüleink sokkal inkább senkiháziaknak tarthattak bennünket mint mi a saját gyerekeinket. Tehát az arányok fontosak főleg, hogy biztosan tudjuk, hogy mikor melyik időben éppen miképp viszonyultak az idősek a fiatalokhoz, hippik, fasiszták, komcsik, popperek, csövesek, diszkósok, bőrfejűek, punkok és most a hipszterek......kit utáltak jobban a koruk idősei? Az ókortól vannak írások, hogy az idősek szerint a fiatalok elárulják az értékeiket és tönkreteszik a társadalmat.......ez mindig így lesz mert az öreg irigy a fiatalra mert fiatal a fiatal meg csak annyit kell, hogy mondjon: ok boomer....
Oda is lett e reményteljes magyar színesfémbányászat.
Sok a féligazság és félreinfó, senki nem tudja a tutit csak hall, olvas valamit és kitalálja a többit, egyik apósoméknak akik jómunkásemberek voltak az egész a lopásról szólt mert kifoszthatták a hangya szöv boltjait, ő csak erre emlékezett illetve csak erről beszélt, mások meg másról ha egyáltalán szóba került, de sajnos ritkán no meg az egyes ember nem igazán látja át az egészet csak azt ami a környezetében zajlik és abból von le tanulságot, tulképp minden eseményt jól csak kívülről és távolról lehet véleményezni.
Akkoriban nem ahogy a 90-es "váltás" után sem, átbaszás volt van oszt jónapot.
Kicsit azért olvass utána főleg a kronológiának.
Szerinted ha győzött volna a forradalfom jön egy jóságos tündibündi oszt azonnal habzsidőzsi van?
igazából nem onnan indult, hanem 53-ban sztálin jóska halálával. hrucsov már azonnal elkezdte lazítani a gyeplőt, ami egyébként szépen apránként beszivárgott ide is Pl. kezdéséként recsket felszámolták
Érdekes módon azért soha, és most sem azért akarnak lázadást (forradalmat), hogy kivegyék a kezemből az ásót.
És aki az első feleségét veszi el újból? Én ismerek ilyent.
Az arányok barátom az arányok.
az sima lázadás
egyes források szerint a nyugat tesztelte a ruszkikat, látták hogy 56 nem fasza, vártak, 68 se volt fasza, vártak és végül meglett amit akartak
az 56 nélkül is emelkedett volna
a diktatúra szó meg vicces ebben a környezetben....persze annak hívták, meg érezték de az a fránya nyugati függőség megvolt a kölcsönök miatt
amúgy ha senki nem csinál semmit akkor is bekövetkezhetett volna a rendszerváltozás, lehet(sőt biztos) később de akkor is eljött volna az ideje
Akkor ezt nem 56-nak tulajdonították a zemberek hisz pár évig még volt kivégzés és börtön no meg javulni sem javult az élet, vagy 5-6 év telt el mire tényleg javult kissé, de vagy 15 mire érezhetően a 70-es évek elejére, de ezt végképp nem 56 pozitívumának gondolta senki főleg mert beszélni sem lehetett róla, ezt kádár érdemének tartották pedig ahogy írod pont 56 miatt volt itt lazább a gyeplő.