Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

He?
Rossz az ember.
Az a pina és a pénz. Nemsokára jön majd a víz is, addig van még pár percünk.
tudom és kész mit nem lehet ezen érteni?
A szavakat értem.
Én ellenben nem állítok ilyent, hogy a vallás visszavetette a fejlődést. Vagy ha mégis, legalább alátámasztanám a véleményem.
Az, hogy "csak", az nem érv.
Fel kell készülnöd rá, ha egy fórumon mondasz valamit, arra azért rá fognak kérdezni.
Azt pedig ne gondold, hogy téged (vagy engem) csak az a 10-15 ember olvassa, aki általában meg is nyilvánul. Ha pedig a billentyűzetre fogod, pontosan az vagy, aki a vallás nevében gyilkol, csak kicsiben.
Pedig egyertelmu, nem telt el nap hogy ne lett volna valamilyen fegyveres konfliktus kurvaregota. Soha nem volt beke.
Ez az embei alaptermeszet.
te meg nem akarod érteni mire gondolok
lusta vagyok most sokat írni ezen a buzi angol billentyűzeten, de szerintem felesleges is
Nem értelmezhető. Tökéletesedtek a fegyverek.
Elmondaná valaki mennyivel lett kevesebb haború es oldokles a szekularizáció ota? Kb olyan 3-400 eve.
Kb 1555 tol indulva.
Az igazad érdekében leegyszerűsíted és elferdíted a dolgokat.
Jogodban áll, csak pont önmagad vagy a példa arra, hogy ez miért nem célravezető.
Ami a furcsa, hogy nem érted a vallás és az egyház közti különbséget, nem vagy tisztában az EGYHÁZ hatalmi harcával, és ez nem is baj, senki nem tud mindent, még én is csak karcolom, de ennek ellenére azt a kijelentést teszed, hogy a vallás/egyház (nem tudom most már melyikre gondoltál) visszavetette a fejlődésben a társadalmat.
ha Így nézzük az atombomba sem bántott senkit sem......
vallás nélkül nincs egyház, és fordítva sem, mondhatni egykutya
mondjuk az azért érthetetlen hogy a jézus tanításából hogy lett keresztes háború meg inkvizíció, de mégis lett
én ásnám el az összeset
Faszom fog teleirni oldalakat.
Baby yoda for prezident.
Alapvetően igaz, csak folytassuk a sort: Nacionalizmus, Konzervativizmus.... stb
Az nem baj, ha valamiben hiszel, vagy valamilyen csoporthoz tartozol.
Mindenhol vannak jellemes emberek. Például kinek lehet kifogása Böjte Csaba ellen? Egy Deák Ferenc ellen?
A kommunizmus is, meg a liberalizmus, mindefele izmus arra szolgal
A vallás csak arra jó, hogy konstans butaságban tartsa a híveket, cserébe az egyháziak busás jólétben vannak munka nélkül.
Butaság. Amiről beszélsz, az az egyház.
Vallás még soha, senkit nem bántott. A félrevezetett követői már inkább.
a vallás legnagyobb beépített hibája hogy nem változik, nem tud változni mert fix és nem változtatható alapokra épül
pl nem születhetik meg váratlanul a jézus 2.0 hiszen ez alapjaiban változtatna meg mindet

a hozzáálláson lehet finomítani, pl értem se jönnek az inkvizitorok karóba húzatni pedig párszáz éve ezért a viselkedésemért simán kijárt volna
...nevezhetjük spirituálisnak is, ha úgy jobban érthető valakinek.
Tudtam, hogy erre gondolsz, de hát valahogyan csak arra kellett terelnem a vitát, hogy hogyan számoltad ki, legyen bármennyi is a számolásod eredménye.
Mert szerintem pont a vallás miatt, a rugalmasan használt vallás az, ami miatt Európa ott tart, ahol. Amikor a problémák világi megoldást kívántak akkor azt, amikor pedig szakrálist, akkor azt. A hatalmak mindig váltakozva követték egymást, hol a világi, hol az egyházi irányítás mellett, néha egymás mellett.
most meg már simán menne a sanyi által remélt-várt rajoskodás
Valóban. Ha nincs az a fránya agysorvasztó egyház, akkor már a 16.században is lehetett volna atombombánk v lézerágyúnk.
magunkhoz képest
Mindegy, marad a kérdésem: kihez képest maradtunk le?