Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én ugyanígy szereltem le 1 év után 83-ban.
A lányom kihozott a Tatai híradós Z.alj -ból :-)
Nálam is fordult a kocka: 80 jún12.-én bevonultam,és 81. aug.13.-án leszereltem.
Akkor ugyanis volt egy olyan törvény hogy aki 1évet lehúzott a seregben,és utána gyermeke születik,azt leszerik.Úgy látszik jól"időzítettünk"...
Nu jómagam 88-90 ig, voltam angyalbőrben. Pont fordult a kocka. Eleinte elvtárs volt mindenki, majd bajtárs lett. S mire leszereltem meg uraznunk kellet volna.
88-ban is más volt az ellenség, és 90-re is más lett.
Hát leszereléskor megfogadtam, hogy még egyszer úgy adjanak a kezembe fegyvert, hogy arra fogok vadászni akinek, vagy akitől a fegyvert kaptam.
Vagy ha a nagy kavarodásban nem tudom pontosan eldönteni, hogy ki intézte a fegyvert a a kezem közé, hát akkor a gyártóját, vagy gyártatója felé irányítom.
Elmentünk fegyverbarátsági látogatásra az "orosz" laktanyába, ahová általában Kirgiz fiatalokat hoztak. Meg kellett nekik tanítani mi az a WC, meg a kulturált viselkedés mert eleinte a laktanyájuk parkjába jártak szrni !
" Mint az állat"! Egyébként csak annyi dolgunk volt, hogy a képernyőn megjelenő "jelet kellett, figyelni , és a helyzetét megtelefonálni a ! Volt egy nagyon értelmes százados vadászirányító, tiszt , és egy őrnagy javító-technikus, nekik kellett elmondani folyamatosan , de tele volt a tköm a sok, rengeteg a levegőben kóválygó mindenféle szrral , de egy primitív . elektroncsöves "számítógép" volt az egész . És az a tákolmány MŰKÖDÖTT- csekély 30 kw fogyasztással, és mégis látszott kb. 300 km-re is hogy hol mi repül! A magnetron- ja 2MW-os impulzusokat lövöldözött és a visszavert jel volt a gépé!
A telefon vonal javítása megvolt párszor
Megfogni a vezetéket aztán futás
Nem szerettem mert tök kemény drót volt
Volt hogy a buzi harckocsi pont a vezetéken fordult meg
Ellenben tetszett ahogy lőttek, ósdi technika de azért látványos találatokat csinált
És ment a harc? Én arra emlékszem mikor ránk gyújtották a tanknak mondott konténert és oltani kelletett volna találat után de mivel ez februárban volt és nagy hidegben ezért mind "meghaltunk" a melegben, hogy lehordtak minket. És még egy volt mikor "háborúban" telefonvonalat kellet építeni és a fára fel akasztottam a teljes rendszert és ott hagytam mert hívtak. Na akkor is ellenséges tűzben kelet megközelítenem de ott is életem vesztettem mivel elfoglalták az állást. sajnos nem volt olyan nagy képzelet erőm a nagy hidegben
Eredményes volt, nem is szálltak meg minket!..vagy mégis?
Fiatalok, gyerekek vagytok még! Én '69-'71-ben loptam ott a napot, mint lokátoros! Harcoltunk naponta a gaz "imprelisták" ellen.
Kovács honvéd, volt röhögni? - Jelentem vótam, de már vissza is jöttem....
En is 87-88 -ban voltam katona. Még elvtárs volt.
És a cipőkrém is jól égett
Én 92ben voltam aztán akkor is műanyag teteje volt
És remekül égett mint a zöld gumi papucs
Nem sokkal előbb voltam, de még fa volt....
Ezt ki lehetne egészíteni még egy sorral, mert mostmár helyet sem adnak, csak ha protekciós vagy, vagy Covidos
Nálunk is (86-88)
Eltüzelték? Én valszeg előbb voltam katona (1988), 3 helyen is voltam, már mindenütt vas stoki volt műanyag tetővel...
Csövi is...
Több évtizede is régi volt...
Hogy hívják a villamosszék tesóját?
Elektromos kisülés.
Szétülték őket. Feléből reszelő lett, vagy villamosszék, a többit ki tudja hova dugták..
Miért?? Nem tudtak min "ülni"??!
Biztos elvitték a börtönöknek.