Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Leírom érthetően mire gondoltál az első részben :
Aki annyiért festene amit fizetnél az star munkát végez aki meg jól dolgozik annyit kér amit nem akarsz fizetni
Így a napi 10 órák után meg szopsz inkább avval is mert bár jól keresel geci nagy sóher vagy
Érdekes volt lekövetni mindenki véleményét tapasztalatát. Nem bírom ki én sem :) 2diplomám van mind a kettő műszaki és egyik sem menedzser. Dolgozom reggel 9től este 9ig vagy néha 10ig az időeltolódás miatt. Szépen keresek, nem vitatom. De hogy a kib@szott kerítésemet is magam festem mert 1 nincs "szakember" 2 ha találok is vagy semmire nem való és jobb ha én csinálom, vagy olyan drága, hogy jobb ha én csinálom. Minden rétegre szükség van és egyik sem fenékig tejfel, dolgozni mindenhol kell ha valaki jól akarja csinálni. Nagyon nagy baj ez a diploma fanatikus hozzáállás. Volt szerencsém tanítani az egyetemen. Rengeteg olyan kis majom volt az óráimon, akinél ismertem okosabb általános iskolást, pedig mérnök-informatikusokat tanítottam. Van aki nem is oda való mégis rákényszerítik, majd élhet egy boldogtalan életet. Most fog az első gyermekem születni. Én azt fogom tanítani neki, hogy legyen egy olyan munkája amit szeret és ha becsülettel végez meg is tudjon élni belőle. És ez persze nem azt jelenti hogy a hobbi érdeklődést keverni kell az élet pályával. Viszont ha szereti, nem lesz nyomott, sokáig megőrizheti a lelkesedését és lehet ő lesz a következő Jeff Bezos vagy Tesla vagy Picasso vagy <helyettesíts be bárkit aki sikeres lett> csak ne a Kardassianékra meg a hasonlókra hajazzon.
Nincs szükség annyi irodistára, mint amennyit a szülők akrnak, ne aggódj:) Majd pucol autót vagy mosogat diplomával külföldön ha a mekiben már betelt az összes állás
"Aztan amikor mindenki mérnök lesz ki fog dolgozni ?'" Nagyon sokan tévedésben vannak, azt hiszik aki mérnök, annak nem kell dolgozni??! Ugyanúgy dolgozik mint bárki más, csak okosabban precízebben csinálja! Az csak az "átkosban volt, hogy ha valaki mérnök lett azonnal munka-undora lett! Azért képzeljétek már el, gondoljatok bele ha képesek vagytok, mi lenne, ha az orvos megállapítaná a betegséget, majd az operációt kiadná az ápolónőknek -ápolóknak???!
Maradjunk annyiban, hogy mindenkire szükség van, aki dolgozik.... ez a jövőben is így lesz....
Mondjuk nekem még mindig liblingem a kommunikáció és média szak
Magyar Bálinttal indult és a maiak is aktívan tettek hozzá az elmúlt 10 évben is ebben mindegyik ék benne volt a keze gazdagon
gondolom érted a gondolatmenetet szerintem kár kötekedni hiszen sok sebből vérzik-vérezhet a gondolatmenet
csak a tézis az érdekes hiszen azért simán elképzelhető
Mérnökként keresi a kenyerét, vagy mérnöknek tanul? Nem mindegy.
Dehogy erteknetlen.
körbenézni ez az indok teljesen jó, sőt egy kutatóbázist fenntartani is
de emberek tíz-száz ezreinek ott lakni értelmetlen
Mert ott van.
A Marson először is qrva hideg van, nincs mágneses tere, a sugárzások akadály nélkül eléri a felszínt, mérgező a légkör, és egyéb más okok miatt élőlényekre sterilizáló, vagyis pusztító hatással van! Mielőtt ideírtok bármit tájékozódjatok.
Megmindig nem értem miért mennénk a Marsra lakni
Ennyi erővel az óceán alá is mehetnénk meg olcsóbb is lenne
Egy másik föld típusú helye menni van értelme ahol van kaja meg víz
Az nem jovo hogy, helyettunk robotok mennek a marsra.Meg mindent csinalnak.
A vegen csak par kivaltsagos marad akik a robotszolgak tartansk eletben es vegetalnak.
Aztan amikor mindenki mérnök lesz ki fog dolgozni ?
És ha nem dolgozik miből vásárol?
Akkor basztatja a multi ha minden gyár full aztomata kesz ember nélkül mert nem lesz ki megvegye a termékeit
Csak egy példa meg ha béna is
Holbsotol minden segély el lenne törölve a boltok java része nem bírná ki ezt a veszteséget jelenlegi rendszer mellett. Emiatt csökkenteni kell a kiadást úgy mennek az emberek a kevésbé és a termékek egy része is
Ami termeknél leépítés Van ott se kell az ember ismét leépítés lesz, így még kevesebb lesz a vásárló
És ez így megy tovább amíg szinte minden leépül
Az irodasoknak akkora segge lesz mint a lagzisvajling,szoval azt neeeeeee.
Az a jövőkép nem a miénk. Én mindent megtanítok a gyerekemnek ami kellhet a kétkezű munkához.
Aztán lehet soha nem fogja használni, mert politikus lesz belőle...
Ja......és te mit szánnál a gyerekednek, bútorpakoló legyen vagy mérnök, progis vagy bármi más irodában végzendő dolgozó? Én majd' 21 évig költöztettem és megvan a böjtje, nem én fogok sokáig élni hanem az akinek az irodáját költöztettem, hiába kerestem jól ma már nem bírom ezt a melót csinálni így a jó kereset a múlté míg az irodában dolgozó nyugdíjig vagy tovább ugyanúgy tudja csinálni a melóját és ugyanúgy keres. Szerinted te 60 évesen még szekrényt hordasz a 10.-re? Ok, megvan a boltod és nem kéne ezt csinálnod vihetné fuvarozó is a cuccot, de akkor meg annak a díjával fog csökkenni a bevétel.
Sándor,ez így nem igaz.
Ugyan nemrég láttam pianinoliftet,de hogy míg én meg az unokáid élnek tuti biztos hogy nem robotok fognak költöztetni és pakolni a liftnélküli 10 emeletesekbe az hóttziher.
Én spec próbáltam szalonnával felcsalni a bútorokat a 3.-ra de az istennek nem ment,pedig végső elkeseredésemben vettem nekik dobostortát is,hátha édesszájúak.

http://youtu.be/nmuez82cO6U
Még.....nem sokáig, lehet amíg mi élünk csökkenően ugyan, de még így lesz viszont ez gyorsan változik.
A világot egyre kevésbé a szakemberek inkább a robotok építik, még csak kis részben, de ez akár teljessé is válhat minden szakmában viszont aki tanul az nagyobb eséllyel lesz azok között akik a robikat tervezik, programozzák stb. Évekkel ezelőtt voltm kuplung gyárban ahol merci, audi, bömös, de suzu kuplungok is készültek, kínából jött az alkatrészt (azt vittem), raktárban egy csóka aki targoncázott a kamionból kifelé és tette futószalagra a ládákat, benézegettem a csarnokba ahol gyakorlatilag senkit nem láttam, kérdem ebédszünet ilyenkor? Nem, a gép full automata, ládákban bemegy egyik végén a holmi a másik végén beládázva a kész kuplung ember csak a sor karbantartására van illetve inkább a piros gombot megnyomni ha baj lenne. Ez a jövő sajnos mert ebbe már én sem tudok beépülni és ezért inkább tanulásra bírok akit tudok mert a melós már nem sokáig lesz melós inkább melónélküli.
Ez egy hülyeség. Gyula 30 év múlva is meg fog élni ebből, lehet, h alkalmazottként, de saját házban, saját lábán. Szakirányú munkásból igenis hiány van.
Inkább legyen olyan emberből több aki normálisan így tud élni, nem az anyján meg az apján. Gyanítom, h a gyerekeid dipóval a kezükben is otthon fognak lakni még 40 évesen, és a villanykörtét sem tudják majd kicserélni, de legalább lesz diplomájuk...három is...
Szerintem nem.Eleve filozófia az nem az aki kitalálja merre.
Eddig minden melós dolgozott még a nagy járványban is.
Viszont könyvtáros szakirány rohadt szűk réteg,és a török történelem is rendkívül keresett manapság.
Amúgy ezt megcsinálták a szocializmusban hogy mindenki egyetemre fel,nem vált be.
Eleve nézz meg egy fékbetét cserét vagy a villamos kerékcseréjét amit 4 diplomás fog megszakérteni,de kicserélni azt nagyon nem fog.
Én már mentem ki faipari mérnökhöz aki váltig állította hogy a furatok nem jók.
Én meg 5 perc egyeztetés után megfordítottam az oldalt és jó helyen lettek.
De egy halom egyetemi oktató jár ide és mindnek gondjai vannak eg baszott lapraszerelt komóddal.
Éhenhalnának a spájzban.
Nem hogy ők találják ki merre menjen az emberiség.
Mondom szakirányú gépészet,szoftver,mechatronika stb. az kell de az is csak a megfelelő arányokkal.
Egy normális társadalomhoz kell olyan aki tervez,és kell olyan aki levágja és feldolgozza a disznót.
Nem lehet full egyetemi disszertációt minden embernek.Mert annak szar vége lesz.
"mert a gyerek le van szarva az majd csinálja amit mondok." Ez kicsit olyan volt mint a cocializmusban, hogy ami a tiétek az a miénk is, ami a miénk ahhoz meg nektek semmi közötök

Én esélyeket nem latolgatnék, pro-kontra van példa dögivel. Az hogy a szakképzésünk oda süllyedt ahova, az egyrészt köszönhető egy drága nagy barom embernek, akit Magyar Bálintnak hívnak, meg a maszopos hillernek, akik annyira vakok voltak a pályán, hogy mindenkinek diplomát akartak adni, csak azt nem érték fel ésszel, hogy a világot a szakemberek építik és azokból még mindig sokkal több kell, mint diplomásból. Mindenkivel elhitették, hogy a diploma az a "valami" most azok az emberek meg külföldön mosogatnak meg felszolgálnak két diplomával a zsebükben. Esztergályosra, villanyszerelőre igencsak szükség volt akkor is, és most is. Én rengeteg Gyulát ismerek, akik saját műhelyt visznek és nem nyomorognak, és ugye kétféle ember van, akinek már van jó szerelője, meg aki szeretne Persze minden szülő azt szeretné, hogy a gyerekének könnyebb legyen, ne kelljen kuliznia..legyen fehéringes irodás...de valakinek meg is kell valósítania mindazt, amit az iroda kitalál
A doki ki tudja találni és megtervezni mi lesz az irány, a szerelő meg ott marad ahol volt, egy 50-60 éve szerelést tanult ember alig ért valamit a maiakhoz miből gondolod, hogy 30 év múlva a maiaknak nem lesz ilyen gondja az akkoriakhoz? A dipót nyilván nem a filósra hegyezem ki hanem általában minden dipós többre jut mint egy melós na meg az életkörülmények, hol egészségesebb melózni, az irodában vagy a műhelyben? Elképesztően gyors a fejlődés minden téren és ennek pont a melósok látják a kárát hisz általában az ő melójuk tűnik el egy dipós hamarabb talál magának ha értelmes valami mást jól mutatja ezt az összes utóbbi válság, a melósok szarul jöttek ki mindből.