Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én mentem volna, de azt mondták a fekete mellényben nem szabad sétálni a cigányputrik előtt
Szóval igen, az én hülyeségem, és mindenki hibás csak a cigányok nem. Akik nem akarják hogy segítsenek rajtuk, azon nem lehet.

Azért nem fura hogy sem a görög kisebbséggel, sem a sváb kisebbséggel nincs ilyen gond?
Dehogynem.... a társadalom része vagy és hagytad, hogy így legyen.... emlékszel még a Híd a munka világába című nagysikerű programra pl? Vezérünk feltőkésítette a barátját vele, majd eldugta a számonkérés elől.... de ez csak egy példa, anno mikor elkezdték segéllyel nyomni őket, amit ma is folytatnak... mindenki benne van, te is.... te voltál kint tüntetni? Én nem.... én sem alkalmazok egyet sem, te mennyit is? Tudok jelentkezőt Nógrádból vagy inkább Ózdról? de tudom te nem.... nem vagy a társadalom tagja.... Hagyjuk, nem akarod megérteni és ma nincs a hülyeségedhez kedvem....
Te se? Akkor már ketten biztosan vagyunk, akik nem hátráltatták a felzárkózást.
" erről a mostani helyzetről a társadalom tehet.... te, én, apáink, politikusaink... stb. Mi, a társadalom hagyta, hogy idáig fajult a helyzet...."

Én nem. Te lehet hogy igen, túl sok segélyt toltál nekik, meg akadályoztad hogy elvégezzék az iskolákat, de én soha nem szavaztam úgy, vagy kértem meg az adóhatóságot hogy az általam megtermelt jövedelem felét segélyként osszák ki, meg ne tanítsák a cigányokat, nehogy megjöjjön az eszük.
Csekkendzsin, mi?!
Hibáid
Értelmezési hibakód vannak
A korbácsos rész hibátlan. De a többi Sánta
Mert hiába tettek bele a lakásba ha nem keresett annyit hogy fenntartsa
Meg aztán kb minden felzárkóztatási program amibe öntötték a pénzt a natúr cigo szinte sosem kapott semmit
Kicsiny hazánkban 30év alatt 400ezerről 830ezerre nőt a dzsibuk száma.
Nálunk az egyik postahivatálhoz segély napján taxival jönnek a cigányok,a postásnak el sem kell menni a címekre.
Ha ez igaz lett akkor a libsik bekaphatják, mély torokra, éppen elég volt eddig a megélhetési gyerekgyártásból!! Cigány elhízott barom odacsinált 6-8 gyereket, és még a kapun sem kellett kimennie, a pénz meg csak úgy jött amit másoknak kellett megtermelni,mert a pénz nemcsak úgy előjön, annak az ellenértékét meg kell termelni tanulva dolgozva és nem már az iskolában tanárveréssel ?!!
Nem én simogatom őket.
Szerintem a kormány zseniálisan megoldotta. Minimális a gyerek után járó alanyi családi pótlék, és a gyerek után adókedvezmény van a jövedelemadóból. Lehet sok gyerek, csak ahhoz dolgozni is kell hogy érjen valamit.
Hőbörögnek is miatta a libsik.
Én ugyan nem.
Ezek a te tezsvíreid lehetnek... olvasd el mégegyszer és ne kapaszkodj....
Hogyne, mindenki felelős csak szegény cigány tezsvíreid nem Hagyjuk már ezt az ideológiát, a tények mást mutatnak.
Pont előző rendszerben volt lehetősége még a cigóknak is tanulni, egzisztenciát építeni, mint bárki másnak.
Kiemelték a putriból, berakták őket összkomfortos lakásba, és még mindig a származásra hivatkoznak.
Na ezek után lónak a faszát nekik.
Egész egyszerűen mindig is van egy ilyen szellemi és társadalmi réteg, akinek elég ez a posvány, akinek könnyebb sírni meg segélyért sorba állni, meg okolni mindenki mást.
Két lehetőség van, vagy korbáccsal kell ezeket hajtani a munkába különben nem dolgoznak, vagy hagyni a picsába őket saját kis nyomorúságos életüket élni, aztán ha betéved a civilizációba lopni, jól pofánbaszni, nem még támogatni.
Egy egyszerű de fájdalmas megoldással a további szaporulatot meg lehet fékezni. Aztán 50-60 év múlva normalizálódna a a Helyzet
A családi pótlék összege egy megfelelően nagy fix összeg legyen ami független a gyerek számtól
Így nem áll érdekükben kiszarni sok gyereket hiszen egy után is dől a pénz és ha nincs sok akkor több marad cigire meg piára
Sajnos.
És ezt már, amíg élünk a vállunkon is fogjuk cipelni.
Az is biztos, hogy évről-évre csak rosszabb lesz.
Én sem azt mondom, hogy nincs..... természetesen kutyából nem lesz szalonna, csak nem fekete-fehér a szitu és nincs “egy” felelős... most mar szinte mindegy, nem kell keresni... ezt a problémát így “oldottuk” meg közösen....
Van igazságod, de te ki okolsz a kialakult helyzetért?
És itt egy kis szösszenet.
http://youtu.be/6YiPYeUOOw0
Uhhhhh Józsi bácsit idézném.... a faszt erről a mostani helyzetről a társadalom tehet.... te, én, apáink, politikusaink... stb. Mi, a társadalom hagyta, hogy idáig fajult a helyzet.... most meg mindenki fe van háborodva, mintha nem lenne benne felelőssége.... sajnálom, lehet ezt magyarázni meg ideológiát gyártani, attól még a tények nem változnak
Akkor már inkább Edebede bácsi meséi...
Nekem az összes roma ismerősöm tud dolgozni, ha akar. Van köztük asztalos, banki rendszergazda, villanymotor tekercselő, mentőápoló, vagy csak simán takarító.
Szerintem te vagy demagóg. Az előző rendszerben állása volt mindenkinek, munkája csak a szorgalmasabbnak.
Azok akik 40 év alatt az előző rendszerben nem tudtak asszimilálódni, elverte a pénzt, az már nem is fog, akárhogy nyalod a seggét.
Pont egy csövessel beszéltem erről. Ő fehér ember volt, bányász, jó fizetéssel, lakása nem volt, jó helye volt a munkásszállón, élt mint marci hevesen, aztán egyszer csak bezárt a bánya, ő meg 50 évesen már nem kellett sehova, megtakarított pénze semmi nem volt, mind elverte.
Sajnálom az ilyeneket, de erről nem a társadalom tehet, akármilyen a bőrszíne.
Magóg másodunokaöccse.