Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem is fogod mert szinte mindig egy gyárilag összeszerelt cucc és javitani többnyire lehetetlen
Ja és akkor mondtam is hogy nem ismerem a bicajok fekrendszereit.
Pár hete voét a fékolaj téma és linkeltem, hogy a mai napig ban olyan szegmens ahol tényleg olajat használnak a fékhez (pl. kerékpárfékfélék) és hát az elnevezés azért maradt meg mert eredetileg használtak olajat a járműfékekben is.
Ez az első okos hsz. a témában, értelmetlen mimdem további.
Ne bántsd! Nem egy műszaki értelmiségi a srác, na.
Nem mindegy! Te F.....
Hydro(folyadék
ÉS
Pneumatic (gázos/légnemű)
működtetésű
Suspension ( felfüggesztés)
Amiből, ha tetszik, ha nem:
A rugózást LÉGRUGÓ végzi,
Míg a csillapítást/ szint(magasság)szabályzást pedig olaj.
Mit nem értesz még??
Te meg úgyis ráérsz...nézz utána, hogy minek mi a neve.
Mert bizony meglepő, de más elnevezés "sokszor" mást is jelent,
Ez jó nagy bullshit, hogy ne írjuk és ne használjuk megfelelően a dolgok neveit.....mert "mindenki tudja" !
Ennyi erővel sok olyan beszélgetés születhetne, ahol a résztvevők mind tudják miről van szó és folyamatosan ...izé...bigyó...miafene lenne a beszélgetésben!
Mert szerinted mindegy!
Gíno vazzeg. Inkább verd ki attól megnyugszol
Ahol van gáz vagy levegő vagy akármi az légrugózás
És ez nem a szokásos nitrogén töltet ami azért van hogy az olaj ne legyen habos.
Szóval tudja mindenki hogy ki bebaszott okos vagy.... mondjuk én inkább a tudálekos jelzőt akasztanám rád. Egy jó nagy Szöggel bele pont a gerincbe
Meg kell nézni a hidraulika boltba hátha van megfelelő paraméterű hidraulika akkumulátor. Az lényegében ugyan az.
Lehet hogy épp nem olcsóbb, de jobban bíznék benne mint egy francia alkatrészben
Tudod, ez ugyanolyan, a szavakon lovaglás, mint a "fékolaj" esetében. Mindenki tudja, hogy nem olaj( már), mindenki tudja, hogy mire gondol a masik, amikor olvassa a fékolaj szót, mégis van 1-2 túlokos, aki nem tud elmenni mellette...
Nem pontosan "LÉGRUGÓS" , de mégis, mert a rugózást légnemű GÁZ biztosítja, amit olaj csillapít.
Leegyszerűsítem...KABBE
Aztán ezen rugózhatsz, akár hydro, akár pneumatikus, avagy hydropneumatikus módon is
Fú bazmeg, ez már kötekedés level 1000 szerintem hagyd a picsába, mert úgy is látja mindenki milyen kurva okos vagy
Nem bazmeg, hanem gázrugó ... Te nem olvasol! Csak hajtogatod a fazságodat , még mindig ...
Hydro/ hidraulikus(folyadék ) csillapítás, Pneumatikus (gázos )rugózás ..
Nincs igaza, mert a Hydropneumatic suspension nem air suspension.. Akkor fussunk neki még egyszer. Ez nem légrugó! Ennyi!
Neked is kell az ismétlés.

Ahogyan elkezdődött, hogy ugye a bx légrugós. Erre írtam, hogy hát nem! Ennyi! Na ezt te sem érted vagy nem is olvasod!

A bx akkor is és még mindig Hydropneumatic suspension kerékfelfüggesztéssel van ellátva. Akkor fussunk neki még egyszer. Ez nem légrugó!
A légrugó az air suspension.
Nem feltétlenül kellett volna bármit is írnod, nem kérdezett senki.

Akkor neked is egy kis ismétlés.

Ahogyan elkezdődött, hogy ugye a bx légrugós. Erre írtam, hogy hát nem! Ennyi! Na ezt te sem érted vagy nem is olvasod!

A bx akkor is és még mindig Hydropneumatic suspension kerékfelfüggesztéssel van ellátva. Akkor fussunk neki még egyszer. Ez nem légrugó!
Úgy érzem, te nem olvasol...csak írsz!
Te is beleszólsz, mert csak....

Ahogyan elkezdődött, hogy ugye a bx légrugós. Erre írtam, hogy hát nem! Ennyi! Na ezt te sem érted vagy nem is olvasod!

A bx akkor is és még mindig Hydropneumatic suspension kerékfeéfüggesztéssel van ellátva. Akkor fussunk neki még egyszer. Ez nem légrugó!
A BX soha nem volt luxi hanem amolyan kisközép ahogy az utolsó hydraktív C5 sem legfeljebb közép, de a passat alá volt lőve.
Kénytelenek minden előírt dolgot cserélni - csak így tudnak garanciát vállalni a munkájukra. Ja, a ruppótlan ügyfél ne tartson egykori "luxusautót", érje be egy megbízható (újabb, egyszerűbb) kisautóval. Azt fenn is bírja majd tartani.
Le kell gyártatni azt a gombot olcsóbban
Én simán megcsinám fém munkahenger + karmantyús dugattyú Rajta egy merőóra aztán ha kell egy Mini kompresszor tol bele naftát
Ha ma lenne BX-ed akkor magadnak kéne rendben tartanod mert egy gömbcseréért többet kérnek mint 3 BX ára. C5-el is kezdek így lenni mert értelmetlen árakat akarnak a szervizekben és persze egy csomó olyat is kicserélni amit a kuncsaft nem akar.
Jóvan, akkor EZ-esetben nem , mert ezexerint itt a gáz az olajoszlopot rugóztatja .
Volt BX-em, de én inkább rendbentartottam (tartattam)a gázgömböket, hogy ne legyen velük gond .
Ja, épp a kötekedés maradt ki. Ha az olajat kiengedem akkor rugózni fog? Csak a gömbben van gáz a rendszerben nincs és a gömbben alig pár cm-t mozog a tüske amit az olaj nyom.
Szerintem ugyanazt írtuk.