Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Folyamatosan másról beszélsz.
Te írtad, hogy 2 hold felett kuláknak számított. Én írtam, hogy nem, 25 felett. Ha valaki nem kellett az útba, nem kellett feltétlen kuláksággal vádolni, azt mondták rá mondjuk, hogy feketéző, vagy feketén vágott disznót, esetleg elhajló volt.
Egyszer bírd már kimondani, hogy tévedtem (mármint te).
Még egyszer, a a határ a 25 hold volt. Persze voltak később eltérő számítások is, a gyümölcsös méretét szorzóval számolták, de akkor is, a kulákság határa a 25 hold volt.
Anyóséknak, pontosabban a felmenőiknek sokkal nagyobb területe volt, nem basztatták őket, igaz, a tsz létrehozásakor simán beolvasztották mindet szinte, de kulákság nem nagyon jött szóba. tudom, anyós szüleit látásból ismertem, nem voltak sem Recsken, sem sehol.

Azt továbbra sem vitatom, ürügyet simán kreáltak a komcsik.

Földmérő minek is menne ki, hiszen tulajdoni lap akkor is létezett, most sem megy ki senki, ha meg kell állapítani a kommunális adódat, legfeljebb vitás tulajdonhatár megállapításakor rendelnek ki olyant.

Tehát ha vitatkozni akarsz, legalább egyről próbálj meg.
elektro motor írta jól az volt kulák akire ráfogták és kész. Környékünkről elég sokakat internáltak és semmiztek ki mert ráfogták, hogy kulák. Ezek közül sokan voltak akinek annyi földjük volt amin állt hagyd, már a csába azt a 25 holdat, földmérő nem ment ki ha internálni akartak valakit.
Wikipéda általában hasznosnak tartom de ezt hétköznapi emberek írják nem történészek. Esetleg nézz meg néhány doksi filmet erről aztán rájössz, hogy semmi köze kulákságnak a 25 hodhoz
Osztom, mert tényleg vissza lehetne már kanyarodni a címhez. Hol vagy Pocses???
egy teszt volt csak a nyugati félnek, mi meg beszoptuk, mint úgy azóta is mindent, bár előtte is.......
Huhh ez olyan lesz.mint a kápé
Pocses! Hol vagy, vicceket a topicba
Pipifax,

teljesen másról beszélsz. 25 hold az 25 hold. Hogy milyen indokkal tették félre a kellemetlenkedő embert, az teljesen lényegtelen.
hát 56 -ról már nyílván többet hallottunk, de úgy sejtem ehhez azért kellett sztálin 53-as halála
Akkor kezdték feloszlatni recsket is
Apám akkor ment el dolgozni a lignitbányába. És ezért történt -56- is . Az emberek egy darabig tűrtek, majd '56 őszére torkig lettek az egésszel, a zsidó-bolsevista "proletárdiktatúra"-val a hájfejű Rákosi-val (Rozenfeld Manó)-val a tetején.
"" kulák"" az volt akinek a képe nem tetszett az éppen a hatalmat gyakorlóknak! Learatták , kicsépelték a búzát, apám a két tehénnel elvitte , velem együtt a malomba (4-5 éves lehettem) Majd hazaballagtak vele ! Nagyanyám mondta :Lesz friss kenyérke ! Apám a lisztet felhordta a padlásra, majd láttam ahogy a fényes-csizmás lábak lehordták a zsákokat a padlásról!!! "Kenyérke mégis lett, mert Nagyanyám egy zsákkal "bevetett" a dunyha alá az ágyba! Mert a pofátlan "Rákosi Mátyás" (Rozenfeld Manó) rohadék bolsevista zsidó a többit ellopta !! Abból az egy zsák lisztből lett a friss kenyérke!! Most vén fejjel ahogy számolom kb. 2-szer!
az a lényeg akinek nagy volt a pofája az megszívta
nem csak a komcsi rendszerben hanem mindig
egyedül a jelenlegi rendszer az ami olyan hogy nem kötsz ki egyből a sitten még ha túl nagy is az arcod

aki a rendszer ellen volt mindig szívott, a komcsik is azért vadultak be mert azért őket is szopatták keményen az előző " urak"
Sajnos nem hülyeség
"Magyarországon 25 hold feletti földdel a paraszt kuláknak számított, de ha egy szegényparaszt a párt útjában volt, könnyen megkaphatta a kulák minősítést. A Rákosi-rendszer perekkel, rendőri, ÁVH-s zaklatással, internálással, megfélemlítésel mindent elkövetett a „kulákság” felszámolására. A gazdákat kötelező terménybeszolgáltatásokkal és szándékosan betarthatatlan rendeletekkel állandóan nyomorgatták (pl. anyagi vagy börtönbüntetést kaphattak, ha a padláson nem volt víz, ha a rendszeresen kiküldött ávósok hernyót találtak az egyik fán vagy ha a kút állapotát „nem megfelelőnek” találták stb.). A börtönben a legsúlyosabb kínzásoknak vetették alá őket. A kulákok tulajdonát, például házát eltulajdonították („szocializáció”). "

édesapám 80 körül nyomogatja szoktunk néha erről beszélni. Nagyjából erről a környékről került ki a "kulákság" jelentős része. Elmondása alapján itt a 3/4-ének nem volt 1-2 hold földje. Egyszerűen ráfogták, hogy kulák és kész. Vitték, bebörtönözték, büntették, alázták. Ehhez nem kellett igaznak lenni, hogy van-e vagy nincs Ha azt mondták, hogy kulák vagy akkor az voltál és kész. A cikk érintőlegesen érinti is ezt ha figyelmesen elolvasod
Épp tegnap volt a tv-ben az új csatornán Pesti Srácok. Erről készült riportfimet adták. én mondjuk láttam ezt már egy évvel ezelőtt is valamelyik másik csatornán. A volt fizikatarnánőm aki már akkor nyugdíjközeli volt amikor általánosba jártam is szerepel a filmben Ezeknek higyjél ne a félinformációkból érintőlegesen összetákolt wikipédiának
Hát ez az
Hülyeség.
25 hold felett volt kulák.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Kul%C3%A1k
Mondjuk az asszonyt meg is értem. Mire ráundorodik heteknek kel eltelnie.....
Ne hazudj... azt se.......
Na de mennyit kell ahhoz itatni az asszonyt neki
szóval havi 1 napot nem buzi, a töbi még kérdéses
Havonta egyszer...
hát a mostani értelmezésben én "másnak" születtem, mert heteroszexuális vagyok.
Szégyellem de ez van A pinát szeretem
Szine mintha mas lett volna
Melyik modell?
Ja, meg Triumphom is volt
Már az vagy mi?
na ez nem igaz mert öregapámnak vokt kb 6-7 hold földje mégsem volt kulák
mondjuk háborús rokkant volt lehet azért nem basztatták
csak pálinkát meg fekete jószágot jártak ki keresni
legyél Engem nehéz lesz rávenni, lehet azért mert én "másnak" születtem