Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ez állat
Hát ez gechi...
Az előbb irtad a másik forumra hogy eldöltél a motoroddal.Akkor te mért nem maradtála p...-on?
Az én feleségem is villanyautót használ
anyu is többet költött akkura mint benzinre :-)
Menjenek gyalog!
Minek "vonulgatnak"? Maradjanak otthon a pcsájukon, és akkor nem esnek le a busszal együtt a magashegyi hágón!
Nem "vezetnek a városon keresztül" már a nagyobb falvaknak is van "körgyűrű" .ahol elkerülhetik ha csak éppen nem oda tartanak a belvárost!
Én a múlt heti szervizt megelőző egy évben 5600 km-t mentem autóval.
Ha néha pár dolgot nem tudnék nap közben megoldani okosba, akkor plusz 1 ezer mondjuk.
Ha ezt forintosítom (most számoltam ki, az amortizációval nem nagyon tudtam mit kezdeni, mert az előző autóm 20 évig volt meg) és az előző autóm nálam töltött idejét veszem alapul, akkor így kb. a mindennapi munkahelyre taxizással kb halálpontosan a nullán lennék. Ha lakótelepes buzi lennék és bérelnem kéne garázst, az már elvinné nagyon a költségvetést, de cserébe viszont meg nem tudom forintosítani azt, hogy itt áll állandóan menetkészen egy jármű, illetve ha a munkahelyről a boltig külön mennék taxival, bevásárlás után meg egy másikkal a szatyrokat vinném haza.
Nem lehet ezt így kiszámolni, ahogyan te teszed.
Speciel az én esetem is bonyolultabb annál is ahogyan leírtam, mert májustól-szeptemberig robogóval járok olyan 70%-ban esetében.
Vidéken még nincs túl nagy baj de itt is lesz
Itt az a baj hogy a főutak a városokon falukon vezetnek át emiatt eléggé leterhelt a városi rész
Ismerek olyan falut ahol nemrég üzembe helyezték a közlekedési lámpát azóta nagyság rendekkel több ott a baleset mint előtte volt
Ja, azt hittem kiskörösi az említett ismerősöd - és a fűtött garázsában tárolja a "szeme fényét"....
Azért "baj" mert szaporodik a kocsi mint az egér a góréban és nincs hely nekik
Engem nem zavar csak azért látni hogy egyre több gondot okoz
Ők Pesten az egyirányú utcák java része azért egyirányú mert sorban parkolnak a kocsik
Parkoló kocsiknak nem kellene az utcákon lenni
A másik probléma hogy javarészt lustaság miatt jár sok ember kocsival, pedig volt egy viszonylag használható tömegközlekedés, ami mára romokban áll a sok kocsi miatt
Persze ezek a "problémák" nem lennének ha fejlődnének az utak és a kocsi tároló rendszerek
Ami egy lovas kocsi forgalomhoz tervezett városban nem kis feladat
De miért baj ez?
- ha nem jár a kocsijával, akkor nem is szennyezi a levegőt.
- amikor meg mégis kell, akkor ott van a tökéletesen megkímélt, üzembiztos (nem leharcolt) új autója, csak menni kell vele.
- ha festményekre, vagy hasonló fasságokra költené a nehezen megkeresett jövedelmét, az miért lenne jobb?

- így lesz neked 10 év múlva valóban megkímélt, nem tekert órás használt autód.
Biztos lehetne
Pl ismerek olyat aki azért tart autót hogy egy évben 3x elmegy rokonokhoz
A többi nap csak raktár a kocsi
Az ilyennek semmit szüksége nincs rá, amennyiben van a kocsi annak a feléből megoldaná az utazást
Hihetetlen soknak csak azért van hogy legyen a bérlés sokkal olcsóbb lenne
De itt helyben se jobb S helyzet van ismerősöm aki csak azért tart kocsi+lakókocsi hogy évente egy hetet elviszi a horvát tengerpartra
Biztos lehetne
Pl ismerek olyat aki azért tart autót hogy egy évben 3x elmegy rokonokhoz
A többi nap csak raktár a kocsi
Az ilyennek semmit szüksége nincs rá, amennyiben van a kocsi annak a feléből megoldaná az utazást
Hihetetlen soknak csak azért van hogy legyen a bérlés sokkal olcsóbb lenne
De itt helyben se jobb S helyzet van ismerősöm aki csak azért tart kocsi+lakókocsi hogy évente egy hetet elviszi a horvát tengerpartra
Rossz a településszerkezet általában mindenhol. Nem erre tervezték, kár erőltetni a modernizálást, mert nem lehetséges.
Újat kell létrehozni, csak oda meg új emberek új elgondolásai kellenének, régi káderek, régen szocializálódott emberek alkalmatlanok erre a feladatra.