Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez így van. DE a helyben, helyi fizetéssel előállított termékek pont ugyanannyiba kerülnek a fizetéshez viszonyítva. Vegyél kint egy házat...
Havi 3e euro nem melos fizetes.Az 1500-2000.
Pincer stb.
240ért lehet venni két fasza f astrát is
nincs ok a panaszra
Sajnos nem csak kenyérrel él az ember....
Pl. ugyanolyan autót ugyanannyiért tudsz venni kint is, itthon is, de nem mindegy hogy havi 3000 euroból vagy havi 240 ezer forintból kell össze spórolni az árát.
pont 240-et kerestem én is, igaz ez a december-januári fizetésem együtt
igaz ezért jó ha 80órát dolgoztam, be is szopok ha tényleg elkezdődik a meló mert utána vonják le az órákat
Fogd fel,mindenki elhuzott,fenyevekkel.
Németorrszágban 5 Euro a legolcsóbb kiló kenyér. Ha keres 3.000-et (ennyit sokan nem keresnek kint), akkor tud venni 600 kiló kenyeret. Itthon a legolcsóbb 350-400 Ft. Ebből 600 kiló 240.000. Ennyit azért itthon is lehet keresni...
92-ben heti 5 ezer volt a fizetésem, de hetente legalább 1x15 ezeret eltapsoltunk
még lopni sem kellett csak okosnak lenni a nagy kannásbor mizériában
itt felénk mindenki teli volt mint a szúnyog
annyi volt a zseton hogy légrugókat akartam tenni a zsiguliba
öööö, te éltél akkor vagy legalábbis tudatodnál voltál?......én valahogy teljesen másra emlékszem legfeljebb az élt jól aki lengyel piacozott a bécsből hordott bóvlikkal vagy a melóhelye nem szűnt meg mint a lényeges többségé, az enyém pl. megszűnt és akkoriban voltam "vállalkozónál" 50ft-os órabérért a vágóhídon csillékből disznóbelet válogatni (persze nem fizetett ki) meg hasonló finom munkák míg több hónap álláskeresés után találtam egy melót ami után maszek lettem 93'-ban..............a lopott csalt helytálló már akinek volt rá lehetősége, de erre csak a bennfenteseknek volt, én valahogy inkább a reménytelen csóróságra emlékszem abból a pár évből.
haver elcsattogott ifával a cukorgyárba hogy kellene cukor
mondták neki ennyi az ára, aztán csak nézett hogy soltvadkerten olcsóbb volt
hiába mondta neki nagy tételben kellene havi 2-3 ifával kiröhögték hogy az lófasz barátom, nem nagy tétel, napi 20 vagon már nagy tétel
ismerem az időszakot
Meg a cukor is jól fogyott akkor
Most meg pálinkát isznak otthon, mert az ingyen van.
felénk mindenhol hegyekben állt a zseton
2000fős faluban volt 6 kocsma és egyik tulaj se éhezett
nem lehetett szivattyút kapni a boltban mert annyi bort csináltak hogy minden szivattyúra szükség volt
Nyomd be a részét is!
rendszerváltás után iniklém csóróság volt. Milyen népnek volt akkor pénze? Hogy nem a magyarnak az biztos. 100 ezrével szűntek meg a munkahelyek egyik pillanatról a másikra. Az állami szektor bedőlt az ország legnagyobb foglalkoztatója. Kellett ki idő amíg magánkézbe és külföldi kézre kerüljenek, hogy ismét legyen munkaerő felvétel. Azt szokatlan volt a népnek, hogy a magánszektorban dolgozni is kell,meg nincsenek felesleges alkalmazottak, mint az állami rendszerben. Aki az előző rendszerben közel ült a húsos fazékhoz az tudta magát helyzetbe hozni. Tsz elnök vitte a a gépeket, a szárítót, ugyan ez zajlott az iparban is kereskedelemben és a szolgáltató iparban is.. Jöttek a mutyi magánosítások a kisembernek nem lett ebből lófasz se. Kapott 91 -ben kárpótlásként valamerre egy megművelhetetlen darab földet osztatlan közös tulajdonba oszt jónapot.
A fizetés ugyanúgy szar maradt mint előtte. Zuchmannék ellopták az országot a haverjainak vagy eladták zsebbe pénzért a fizetőképes külföldinek. Özönlöttek is be a multik. Adtak munkát szar fizetésért. De az emberek örültek,hogy dolgozhattak. A hiánygazdaság ugyan átalakult csak pénz nem volt semmire. Én nem tudom te melyik moziban ültél akkortájt de, hogy nem egy filmet néztünk az tuti
2001-ben 70 pénz volt a fizetésem éjszakai pótlékkal ami 30% volt
ez meg jóval előtte volt a gyerek meg sem volt
azért írtam hogy javarészt munkásként mert mindent okosba oldottak meg
persze a segély meg egyéb juttatások csorogtak pluszba akkoiban 2 év volt ám a munkanélküli
3 kilát a rendszerváltás után?
mit épített parlamentet
Amikor neked 50-60 ezer ft volt a fizetésed vasutadként kb.2005-2010-et írtunk
most több minden épül, de rendszerváltás után meg a népnek volt több pénze
akkoriban az ország 2/3 része lopott csalt és feketén dolgozott
amikor nekem 50-60 ezer volt a vasutas fizetésem ismerős megkeresett 300 felett az építőiparban javarészt munkásként
Én húzok... meg Unicumot is gyakran Szabad Laci aki ÁLLÍTÓLAG nem húz
Egyáltalán mit nevezünk fejlődésnek?
Az elmúlt 8-10 évben tapasztaltak alapján azt mondhatom,hogy soha sem épült annyi út, gyorsforgalmi út mint ebben az időszakban. Az ország összes pontján hatalmas beruházások vannak az infrastruktúrában. Az elmúlt 10 évben szépültek a városok belvárosi részei, itt a putri nagykőrösön is volt egy komplex központfelújítási program, mint ahogy majd minden városban. Egymás után nőnek ki a földből a munkát adó üzemegységek, ha csak pestet nézzük fel sem lehetne sorolni, mi minden épül egysszerre, a kopaszi gáti lakopark, mol-tornyos beruházástólm a komplett városliget felújításon át a millenárisig. Soha életemben nem láttam annyi toronydarut amit az utóbbi években gomba mód nőnek a lakóarkok és az irodaházak, a nemzeti színház már csak a lágymányosiról vagy a dunáról látható, holott a 2 évvel ezelőtti google maps térképen még egy parkoló volt előtte. Iszonyat lendülettel fejlődik az ország az inrfrastrukturális beruházások kb. 200%-on pörögnek, nem csak pesten az országban szinte bárhol. Akkor fejlődünk? visszafejlődünk? Én ezt ennek nem nevezném
Nézd mivel volt idő mikor beleláttam közvetlenül a kenyér egyéb péktermékek elkészülésébe barátilag mondom neked, hogy amit a péktermékek áremelésével megetetnek az emberekkel, az egy QRVA NAGY BULLSHIT. Amit ini írt liszt mennyiség az teljesen helytálló.
De, húzzál!
Inkább igyál egy unicum-ot!
Ez a "sehova se húzok" ez rohadt kényelmes, de általában nem igaz... aki ezt mondja, ellenzéki, sőt, a legtöbb gyurcsányista vagy e megszámlálhatatlan mennyiségű 1%-os liberális pártocska valamelyikével szimpatizál.
Csak azon de "húztam fel" magam, hogy előadod itt a nagy tárgyilagos megmondóembert , és közben LMP médiumból tájékozódsz