Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Asseerdekel.
Nekem kell az allas,dolgozni en se akarok.
Tiz evig 46e ert dogoztal.
Ejjha.
Ini nem dolgozik - ő szakért!
csaj az kint volt most 8 hetet és hazajön 3 hétre. Valami ilyesmi féle rendszerben dolgozik. Ahhoz mérten szerintem nem sok a fizu. Mondjuk semmire sem kell költeni az lényeges mert ha kellene neki akkor neki kéne még vinni ki pénzt. 2 hónapra megtakarít szűk 1 gurigát ha meg így vesszük akkor meg lehet, nem is olyan rossz,mint amit mamlasz is ír, hogy itthon ezért a munkáért csak fing jár
Egyébként van eladó euróm
Én 1995-ben (!) kerestem vidéki gépészmérnökként, 10 éves gyakorlattal a hátam mögött nettó 23 ezer forintot havonta. Akkor borítottam rá az asztalt az igazgatóra, és mentem el szűk egy évtizedre elektroműszerészként dolgozni egy szervizbe - dupla pénzért.
Aszongya millio felett van a juti.
Baszok en arra ini mit dolgozik,engem ajanlgasson.
Na vigyázz, ezek egyetlen okból nyúltak csak ennyit: ennyihez fértek hozzá! az ellenzékiségnek vannak hátrányai... ezért olyan idegesek, hogy mikor kerülnek végre sorra....
Téged? Neked van jó állásod, jó jövedelmed.

Az Ini-t kéne beajánlani, ő szakérteni nagyon szeret.
A dátumokkal valami gondod lehet.
Hát nem, amikor a szar idők után végre 91'-ben el tudtam helyezkedni sofőrként Bp.-n akkor kerestem 10-11000/hó körül + üa. megtakarítás kb 2000 előtte a megszűnt melóhelyemen 10 alatt. Maszekként 93'-ban volt az átlag havi bevételem (nem haszon hanem bevétel amiből lejött minden) 60-80000 körül és megéltünk belőle, mikor a fuvarirodában 3.-ként vettem mobiltelót 94' nyarán a következő hónapban 400 lett a havi bevétel, pár hónap múlva az iroda betiltotta a mobilteló használatát (névjegykártya adást) mert ahogy egyre többen vettek fogyott a meló is.
Melyiknel?
Konkretan.
Ugye beajanlasz oda?
Ugyanmár.... csak egy állami “cégnél” egy tanácsadó többet kap.... és van 27.... most vesznek fel még 30-t.... ha már nagyipar.... ezek kispályások
Ok, de akkor gondolom nem 1350 a pénzük vagy igen?
Ja, ápolóként (gondolom, nem szakképzett) itthon is megkeresne vagy 130-at, vagyis úgy 350 jurót szóval neki egy ezressel több, hogy német szart takarít, mint hogy magyart.
93ban volt huszonezer a tanulópénzem a vasútnál
nem tudom mikor volt annyi olyan 95-6-7 felé
de az arány stimmel
Csúsztatod itt a dátumokat kicsit renccerváltás 90-ben volt akkor te 18 voltál, és lófax volt neked max, nem 50-60 ezres fizu én 91-ben Pesten 40 ezret kaptam kézhez, és nem én kerestem a legrosszabbul.
És ilyenkor Bogyó persze nem ordít a fájdalomtól,hogy lopnak.Pedig ha ezek nyernek 2022-ben, akkor ezt nagyiparilag fogják csinálni.
Vannak akik 2 héten át 12-óráznak öreg otthonokban vagy inteziv ellátást igénylök mellett, így dolgozzák le a havi munkaórát, és utána hazamennek 2 hétre...ez egy bevett fogalkoztatási forma.
A képen a fizetési táblázat látható zeitarbeit-os munkavállalóknak.
1-9 a képzetségnek és tapasztalanak megfelelö besorolás németben...(bruttó órabér).
Ez van jellemzöen aki emberkereskedön-munkaközvetitön keresztül vállal munkát.
Sokat nem ezzel lehet keresni...

Amü különbség lehet, hogy még egy jólszituált ugyvéd sem biztos, hogy prémium autó márkát vesz magának, és nem szégyen ha 8-12 éves még tulajdonában van. A magasan pozicionált vezetök "jutalmazzák maguk prémium márkákkal, vagy akiknek hobby az autó...de ha céges parkolóban végigsétálok a dáciától a cabrio 911-ig vagy veterán mustángig van minden. A motorpakolomban is ott fos robogó vagy hobby schwarble, de kawa turbosa is a 6 hengeres bömös mellett...jellemzöen arányba van azzal, hogy kinek mennyit kell utanzia a munkába, 10 vagy 150km-t.
Ès mindenki pont leszarja, hogy másiknak milye van...Egy egyik kollégám golfjának szét volt már rohadva az elsö sárvédö eleme mire eladta-lecserélte, a másik imádkozott, hogy még passat átmenjen TÜV-ön, harmadik, meg csajozos tuning 400 lovas "A" mergába tette a pénzét és teszi minden nap...
Németbe is megy a suhancok között a magamutagatás, de errefele többé kevésbe aztán ezt kinövik... :)

Más téma:
Mindig elfelejte megírni...a gyerekeim oviba járnak. 2020 szeptemberében az újonnan beszoktatott lányok között volt egy PINA nevü kislány.... Ha valakinek szegényesebb a fantáziája, akkor egy két szitu.
...és kivel játszottál ma kisfiam?- A új kislánnyal, a P---val!
Vagy mikor kiadják az ovónök a gyereket, és mondják, hogy :- Itt van a P-NA, kedves XY apuka.
-A PiNA anyukája vagyok, kész van már?-
...
ennyire nem faggattam ki Nekem tud fizetni amikor kell ez a lényeg
Az elég karcsú, de nagy eséllyel csak napi 1-2 órát tölt a kuncsaftoknál mint itthon, a helyi ápolónak is 3-4 öregje van naponta és összesen nem dolgozik 4 órát mert mindenhol kb. fél órát tölt el és ehhez jön még az, hogy közlekedik.
Öcsém buszsofőr 2200-ért, neje 4 órában 1100-at keres nettóban. Nem érdekel, hogy élnek, nem megyek ki bár hívtak-hívnak eleget.
most adtam ki a pecót egy csajnak aki maszek ápoló németben 1350 eurót keres mondjuk van teljes ellátás semmire nem kell kint költenie kb. 100%-ban haza tudja hozni,de szerintem az akkor sem nagy ppénz
3 éve voltam Hamburgban, ami nem egy csóró kisváros. Ha letakarták volna az autókon a rendszámot, akkor nem mondtam volna meg, hogy Németeknél vagy itthon vagyok.
ismerős lézergépen ennyit kapott az osztrákoknál olyan 3-4 éve is
igaz ő programozni is tudta a gépet nem csak a vasakat leszedni
akkoriban volt 1250 a minimálbér