Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mint utólag kiderült, ini és én másról beszéltünk. Ini arról (szerintem félreérthetően), hogy régen több lisztet vittek mintsem amennyi a sütéshez kellett, a maradék volt a munkadíj, én erre írtam, hogy szerintem meg több a liszt a kenyérben, mint az, amit az ő véleményében belesütöttek a kenyérbe, pedig mint írtam, ő másra gondolt a mennyiséggel.

Hogy az áremelésekről ki-mit gondol, az egy dolog. Két dolgot lehet szerintem itt leszögezni, mindenki annyiért adja a portékáját amennyiért akarja, legfeljebb nem tőle veszik meg, ez az egyik, a másik meg az, hogy vagyis ebből következik, hogy a termék fogyasztói árának kalkulációját nehéz reálisan elfogadtatni a fogyasztókkal.

Ezzel régen volt egy (többször is amúgy) nagy vita, mert a fogyasztó még azt is nehezen fogadja el, hogy mondjuk a termék árába céltartalékot képez a gyártója, a legtöbben azt szeretnék, hogy beszerzési áron, minimálbérrel számolva kerüljön megállapításra a fogyasztói ár.

Mivel régen én is vállalkozó voltam, ez általában és legökölbeszorítósabb módon abban jelent meg, miért a kiszállási díj, amikor biztos úgy is járok arrafelé. Vagy biztosan van nekem otthon olyan izém, ami neki pont kell és én meg csak úgy tárolom.
Ezek után azt is nehezen, pontosabban SEHOGY nem tudtam megmagyarázni, hogy az árképzésben vannak olyan, nehezen forintosítható tételek is, amit azért mégiscsak meg kell jelentetnem, pl. a rizikó. Pl. az állásidő idején is fizetett bér+járulék. Vagy amikor vasárnap délután hív a buzi, mert nem ment neki a gépe, vagy a tévéje, stb, mintha ez engem annyira érdekelt volna vasárnap.

Vagy tíz éve EZT le is írta egy orvos, hogy miért akar ő, miért gondolja, hogy neki tényleg több jár, mint az átlagfizetés. és leírta a példát, hogy a Balatonon (Tengeren?) csörög a mobilja, hogy felszökött a láza a mamának... De leírta egy vállalkozó is, hogy miért nem alkalmaz ő valakit, hogyan áll össze a bér.

https://junkieeeboy.blog.hu/20...

Az eredeti írás 2011-es, tehát az Orbán-kormány első olyan évében, ahol az előző liberálkomcsi fasszopkodók kormányzásának a hozadéka még éreztette a hatását bőségesen, illetve a cikk az előző érában kialakult járulékokkal számolt. (Mielőtt valaki orbánozna vagy patásozna.)
Ezt csak te mondod vagy gondolod.
Nekem nem célom a véleményed formálása, ezért csak egyet tudok javasolni, keresd vissza mit írtam itt ezen a fórumon, és akkor eldöntheted a beállítottságomat.
Az a baj skatulyázó emberekkel (teféléddel), hogy egyszerűen ahogy a legtöbb ember nem lép ki a komfortzónájából, úgy ti a mentális komfortzónátokat sem akarjátok elhagyni.

De lássuk, mi is a baj.
Azonnali.hu-ról a cigány szaporulatról van szó, és pont azt a képet támasztja alá, amit én is írtam, mint a nemzeten élősködő ballasztok egy hólyagok egyike.
A pénzcentrum meg tulajdonképpen egy fórumrészlet, ezzel talán nincs baj,
a medicalonline-vel mi a baj?
Ez megint faszság!Felesleges kiragadni egy-egy példát,aminél az általad kívánt számok jönnek ki.Ugyanígy lehetne választani mittudomén,kindertojást a gyereknek,vagy neolux festékspray-t, vagy akármit,aminél meg az jön ki hogy a német(óhh az a nagy és csodálatos, gondtalan német) éhen hal.
Mashogymondom.

LécciLécciLécci, intezdel nekem.
Leszarom kinekkel szolni.
5 euro! Aha! ;-)
Van annyiert igen hiper bio teljeskiörlesü ...
;) ja
Németeknél....
Számold ezt ki az üzemanyaggal is......
Mond ezt annak, aki a környékünkön lévő gyárakból 3 műszakba 140e visz haza!
Még a végén kiderül, hogy kint azar abb az élet és ide jönnek dolgozni a németek
Na jó vicc volt.
A fertözések visszaszoritàsa érdekében hétfötöl csak az FFP2 -es maszk lesz elfogadott! Àllítolag hegyekben allnak a raktarakban, mert tavaly bevasaroltak belöle par milliard darabot es ket ev a szavatossaga...es ugye eddig nem nagyon fogyott.
Mikor sírnak?
Ok,lehet!
De nem állítanak le minden fejlesztést,pénzhiány miatt,miközben milliós jutalmakat osztanak,a cimboráknak.
Persze erre is biztos lesz valami ellenérved!
Ez talán nem a "más zsebében turkálás" hanem érdeklődés a kinti keresetek után. Bár mivel nem akarok egyenlőre kimenni sehová igazából csak érdekességképp foglalkoztat.
A faszt nem amikor mar nagyon sírnak év végén, az azt jelenti, hogy mar csak 1,5 Mrd van, amit gyorsan ki kell tolni, mert hat mindenkinek karácsony van
Én nem tudom, nem érdekel. Az érdekel, hogy én mennyit keresek. Nekem semmi sem furcsàbb( finoman szòlva), mikor màsok fizetésében turkàlnak... és aztàn mindig megy a méltatlankodàs...
De az az állami "cég" nem sír folyamatosan, hogy nincs pénz semmire.
kereskedelem jobban tolta a lét
pl én 12es fizetési kategóriában voltam, aki a kocsi végén volt az meg 7-8
Nem mondom meg, nem vagyok hülye
Nem nekem kell beajanlani megvan ra a megfelelően magas poziban levő ember
én is a vasúthoz mentem, érettségivel, bizber. 86-ban kaptam is majd' 4000-ret aztán 90-re ez felment 6-ra is, de leszartam, kifelé állt a rudam, várt a privát szféra a 4,5 év vasutamból 1,5 a katonaság volt úgyis...
a vasútnál a tanulópénz rendes fizetés volt csak néhány fizetési kategóriával lejjebbi pénz volt, de így is több volt mint egy olyannak akik a kocsik végén lobogtatják a sárga zászlót
nekem volt érettségi egyből egy kategóriával feljebb voltam mint a többi sötétség alkesz vasutas
3 hónapos tanulási idő több mint egy fél év lett mert az oktatónk is masszív alkesz volt, aztán többet volt betegállományban mint munkában
Ezek mesebeli számok abból az időkből, haver lánya szakképzőben havi 25000-et most kap tanulóként ösztöndíjat vagy mit.
valahol megvan minden fizetési jegyzékem
az biztos hogy 93ban 30 ezer felé, 2001 meg 70, ekkor mentem a maharthoz
de amikor nekem 50 volt ismerős 3 kiló felett szakított
eddig sem dolgoztál
Nem. Amikor átmentem, akkor volt kb. 45 a keresetem - az előző havi 23 helyett. Mondjuk rohadt magasra nem emelkedett, 10 év múlva (2005 körül) is csak kb. netto 100-120 volt a jövedelmem - ami persze akkor már nem sokat ért.