Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez mostanában elég jól megtörténik. Nincs ingyen lóvé, ha a gyerek nem jár iskolába, nincs fél év igazolt munkaviszony, stb.
Persze, mert a sok hülye nem tudja, hogyan kell szelektálni.
Én - ha megint vállalkoznék - eleve ajánlást kérnék az előző munkahelyről, aztán fizetési igényt is kérnék, meg mondjuk írja le, miképpen képzeli a napi munkáját.
És itt vége is lenne a történetnek, annak, amelyikben egy nemszeretem emberszabású akarna az én vállalkozásomban dolgozni.
Nem.kell megindokolni, megfelelö követelményrendszert kell kidolgozni
De a vállalkozás szabadsága az akkor mire való?
Miért kéne nekem megindokolnom, hogy miért úgy és azokkal szeretnék dolgozni, akik a világképembe beleférnek?
Ahhoz először is pontosan dofiniálni kell.
Az, hogy a tapasztalataim alapján és alapszintű valószínűségszámítás mentén hozok döntést, az nem az.
Nem is volna helyénvalo......de tudnak olyan intézkedéseket hozni ami.azért kiszoritja egy részüket.
Nagy baj hogy soha egy vezető sem fogja felvállalni a rasszizmust.
Mert nem én vagyok a király, sokaknak szerencséjére.
nem olyan rég volt a híradóba,cigány lopta az áramot,mit mondott a gyökér, -ha őt börtönbe zárják akkor az többe kerül az államnak mint hogy lopja az áramot,szóval így mindenki jobban jár.
Hát rohadjon meg.
Ezt mondom én is. Amikor valami olyant csinál, ami nekem nem tetszik, vagy kárt okoz, a nem tetszés és a kár azért ott marad nekem, hiába nem tehet róla, hogy félreszocializálták.
Hülyeség az Ini felvetése.Mi tehetünk róla hogy őket olyannak nevelik amilyenek,minket miért nem olyannak nevelnek?Mert valahol valamikor őseink a civilizáció útjára léptek,mert meg volt hozzá az intelligenciájuk.Ne gondoljuk már hogy azért olyanok mert a szülők......,élő példa az ellenkezőjére a fehér ismerősöm a nevelt cigánygyerekkel.
De ezzel kapnánk valószínűleg egy eredményt, ami mondjuk megerősíti a "rasszista" elméleteket.
És?
Van előttem két ember, aki alkalmazottnak jelentkezik. Egy fehér és egy négert. melyiket fogom felvenni gondolkodás nélkül? Mondjuk mind a kettő diplomát szorongat a kezében, de én, a rasszista tudom, hogy bizonyos rassszok elemei meg nem érdemelt plusz pontokkal kerültek be a felsőoktatásba?

A legnagyobb baja az álhumanista gengszter tolvajoknak, hogy egyelőre nem találtak megoldást arra, hogy miképpen bizonyítsák be az ellenkezőjét annak, amit a saját szememmel látok, illetve amit nekem hiteles emberek elmondanak a hasonló tapasztalataikról.
Eddig volt:

- Igen-igen, de nem tehet róla (ott sem volt cigány terminusban)
- Igen-igen, de ha hiszel a szemednek akkor rásszísta vagy...

Eddig egyik sem jött be.
ezt csak úgy tudnánk meg hogy legalább 1000-1000 0 perces gyereket mindenféle rasszból ugyanolyan környezetben nevelnének
utána lehetne statisztikákat gyártani
de ez nem lenne etikus tett, így ilyen jó eséllyel sosem fog lenni
Sajnos nem vagyok annyira észnél, hogy mindent elrakjak, amit olvasok és érdekesnek tartok, a nála angolul jobban tudók viszont megkereshetik azt, ahol arról lehet olvasni, hogy a jenki hadseregben a speciális szakaszokban lehetőség szerint kerülik a négerek használatát, mert sötétben-viharban-villámlás esetén a TAPASZTALATOK szerint alulteljesítenek.
és hát erős érv, hogy senki nem akar meghalni egy villámlástól reszketve a sarokban megbúvó surranótárs miatt.

A szociológusok egy része már felismeri, hogy a mai, modern információáramlás mellett bizonyos dolgokat elhazudni nem érdemes, nem is lehet, ezért már nem a tagadás, nem a felelősség áthárításával javasolják megoldani ezt a fajta problémát, mert tudják, hogy senkit nem érdekel, legfeljebb csak hergelik az embereket.
Most a kikényszeríthető bizalom és a közös értékintrojekció mellet érvelnek, hogy az elhozza a világbékét a rasszok között. Szerintük az etnikai burkokban, halmazokban rosszabb lesz a teljesítőképesség.
Igaz, hogy ennek ellenkezőjét még nem tudták bebizonyítani, igaz, hogy az az etnikai burok, ahol az egyének eredői egymáshoz képest ellenkező irányúk, akkor pont kioltják egymást, de most ezzel próbálkoznak.
A mi bőrünkre.

A változásokban nem vitatkozom veled, mert én is látom, hogy van változás és sajnos a rossz irányban.
A baj az hogy ezt kell, kellene alkazmani ahhoz hogy a cigány ne bűnözzön. Mert önerőből számára a bűn a járható út.
ez a gén alapú rasszizmus azért bizarr
biztos van eltérés a rasszok között, de ennyire kirívó nem lehet
leginkább a környezet van hatással egy gyerekre
én csak azt látom hogy ma milyen egy "fehér" kisgyermek viselkedése és milyen volt 20 éve és milyen volt 40éve
hihetetlen változások vannak közel azonos társadalmi szint mellett
a mi barnább bőrű egyedeink gyermekei is azt látnák hogy ha apuci olyat tesz ami a társadalmi mércénk szerint nem elfogadott akkor jön a hatóság és tolja a nyakához a sokkolót majd a tett mértékétől függően csíkosra korbácsolják akkor ő se virgonckodna a suliban úgy mint most
Egy tanulmány szerint (csak azért nem linkeltem, mert 10+ éves felmérés) a fele-fele. Csak hát... a teljes népességen belül mekkora az arány egymáshoz képest cigány és nem cigányok között.
Simán meg kéne nézni egy felmérésben hogy melyik rasszban milyen arányban vannak tisztességes és bűnöző stb besorolású emberek.
Mert mindenhol megtalálható mindkét oldal,csak az arányok.....az arányok!És ezt nem kell zokon venni mert ezek a tények.
Pontosan.
Nemhiába mondják, hogy a villanyszerelő nem esik messze a villanypóznától. Biztosan lehetne felállítani olyan aránypárt, hogy rasszonként milyen arányban felelős a gén és a szocializáció a kialakult felnőttben.
Már ami a viselkedést érinti.
Lehet ezt szépíteni,de....
Kint élő ismerős mondta olyanok ott a niggerek mint nálunk a cigányok,természetesen van tisztességes,dolgozó,gazdag,orvos,ügyvéd stb,de arányaiban ott is sokkal nagyobb a söpredék mint a fehérek között,elég megnézni a börtönöket ott is és itt is.Amerika lakosságának 80%-a fehér,a börtönöknek ez pont az ellenkezője.
De van még egy remek példám erre itthonról,van egy ismerősöm(a legkevésbé sem rasszista)örökbefogadott gyerekeik vannak,igen cigány is van közte,pár hónapos kora óta ők nevelik,már nagyok a gyerekek.ő maga mondta hogy hiába ugyanaz a nevelési forma mindnél,bizony észrevenni a viselkedésformában a cigány vért,pedig még az sincs hogy 10 évesen került hozzájuk,hanem az alapokat is ők adták.
Valószínűleg te vagy a manapság legfogalmatlanabb itt a fórumon.

Az a baj, ahogy a felelősségrevonást el akarta kerülni, virtuálisan visszamászott a fára, a fajtájára jellemző módon a génjeiben máig meglévő, kiirthatatlan ősi ösztön, az ön- és közveszélyes diszfunkcionális viselkedés keretében az agya vészüzemmódra kapcsolva, más tulajdonában kárt okozva menekült el.
Tudhatta, hogy ott a rendszám, ott a tucatnyi néző, tehát NEM ússza meg, de ennek ellenére csak védekező reakció: minél messzebbre és minél gyorsabban.

Ezek az emberek az időzített bombák a közlekedésben. Ha ezt a mentális zavart a környezet nem ismeri fel, vagy önös érdekektől vezérelve hagyják, akkor talán nem baj, ha én a teljes eltávolítását tartom egyedüli jó megoldásnak a társadalomból.

Gondolj bele: ez egy 1,5-2 tonnás vasat visz 50 kilométeres sebességgel az iskola előtt adott esetben.
Hogy teljesen tisztán érthető legyen a véleményem, ami az énemből fakad:
Van a fehér, a NÉGER, az ázsiai, arab, stb.
Amikor ilyent látok, és soha nem is állítottam, hogy ilyen viselkedést nem látok fehértől, de azt most is kijelentem, hogy ilyen szélsőségesen antiszociálist ARÁNYAIBAN nem a fehérektől tapasztaltam meg, akkor viszont ezután is lesz nigger, lesz bibsi, lesz rizszabáló, lesz bármi más.

Mint ahogy van panelproli is, de jól tudom, hogy nem minden panelben élő ember proli, és nem minden proli panelben él.
Ezt fogd fel annak, hogy hogyan vélekedek az ilyenféle, más számára elítélendő viselkedésnek MÉG a látványa láttán is.

És még egy, hogy érthető legyen mindenki számára az, hogy a kirekesztő véleményem nem alaptalan, nekem ezek ellenére sem esik nehezemre kijelenteni, hogy adott esetben nem tagadnám és nem is kételkednék, ha az derülne ki, hogy a legmagasabb IQ-val rendelkező ember nem fehér, a legtöbbet adakozó és jótékonykodó ember nem fehér, ha a legszorgalmasabb ember nem fehér, stb. Egyszerűen tudomásul venném, és megvonnám a vállamat.
Én amúgy szégyent érzek, ha bizonyos kirívó esetekben fehér embert látok, mint az utálat tárgya a viselkedése miatt. A négerekre ez jellemző szerinted?
Miért van az hogy mindenki mondhat bármit a másikra, egyedül a fehér ember nem mert az rasszizmus. Tovább megyek, miért nincs az embernek jogy rasszistának lenni,mikor manapság már mindenkinek mindenhez joga van?Pláne hogy a nigger is niggerezi a fajtáját. Szóval pont nem érdekel ki mit gondol, egy haveromat amerikában egyet itthon vertek meg úgy hogy belehalt, itthon a cigányok, na vajon amerikába kik voltak
Egy iskolázatlan bunkó parasztnak ezt hiába írod !