Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

számla megvan?
mert nekem 93-ban 120 volt a pc és a számla is megvan

régen sok gépet-cuccot hordtam haza pestről építettem-javítottam
de a sulinet programkor le lett nullázva a bolt
Most eddig arról volt szó, hogy a képesítés megvan. hISZEN ÍRTAK KŐMŰVEST, BÁDOGOST, VILLANYSZERELŐT IS.
caps lock
Tehát azt vegyük most ne számoljuk.
ibm xt-m papírfehér monitottal, 2 doboz flopival 20 megás winkóval 42 ezer ft/volt 1991-ben és ez kb.2-3 havi fizetésnek felelt meg. Ha most 150 ezer ft az meg 2-3 heti bér átlag.
Mesélj még
nekem van haver akik elkezdték a 90-es években és még mindíg talpon vannak Igaz teljes átalakult közben a világ, meg lett egy halom konkurenciájuk ami előtte nem volt egy db, de elküszködnek még Nekik pl a tavaly áprilisi lezárások aranybánya volt. Egy hónap alatt megkerestek 1 évit
Gyógytornász tanfolyam 50 ezer lenne ?
Egy pincér is 100 feletti
nagyjából ezért sincs semmim olyan ,mint okosóra lapos tel, fészbuk,twittwer,insta stb. Pont elég információt gyűjtenek be rólam a c2-vel, meg az itthoni deszktoppal, meg laptopokkal. Na az, hogy itt fent vagyok az sm-n sok hasznos inforációval nem szolgálok c2 nokia reklámokkal nem bombáznak
Ha nekem kellene kezdeni ennyivel, akkor ugye csak non-materialis dolog lehetne. mit en aranybanyanak gondolok, az helyszinre kiszallo masszor, de a kis gyermekeknel mozgasfejleszto, gyogytornasz.
Amúgy ez nem vicc
Veszel egy ájfónos órát aztán ha hazaérsz szól hogy moss kezét, meg jelez ha elég ideig mostad a fogad stbstb
ma 50 ezer ft annyi, hogy befizetem a havi gáz számlát meg megtoldom, hogy a villany is kijőjjön belőle
Tavaly alakítottam egy kft az ügyvédi díj 100-as volt Azért megnézném egy 50-esből mit indítasz amikor egy átlag ember minimális fenntartása evéssel ivással fűtéssel és világítással nagyon minimálisan is 3 ezer ft/nap
91-ben felvett 400 rugó ingyenhitel mai áron számolva 1 fél családi ház ára városban
Köszönjük Emese
Csak egy kérdés
Az a jól bejáratott pc bizniszed még mindig megy ?
Ezt elég érdekesen látod. Akkor egy komplett PC 150 körül volt, most is annyi, Nem pénzt kaptam, hanem árut nyitva, keretösszegig. Ha leszámoltam vele, kaptam a többit. Forgatni kellett gyorsan a kis készletet...
Ma egyébként még könnyebb dolgod is lenne, hisz magasabbak a fizuk és tudod, hogy mindenki vevő, telefon,tablet, noti, PC, mindegy.csak jól kell csinálni...
Az árazásban is qrvára tévedsz, mert nagy volt a verseny, kicsi az árrés. Az akkori mészároslőrincek persze valóban arattak a nagy cégeken. de a kicsken is lehetett dolgozni.
Nem lettem milliárdos, de nem is panaszkodtam.
93-ban egy 150000-et érő ifával kezdtem, 90 körül volt akkor az mdf által adott 400000 kisvállalkozói amit ha vissza is kellett téríteni (igen kevesen tették) nem nagyon foglalkoztak vele nekem már nem jutott, de igazából még akkor is nehéz lett volna 50000-ből bármit vállalkozni ismeretség nélkül. Volt egy nő akinek dolgoztam 2 évig aki egy fillér nélkül indult az albacompnál tény, hogy viszonylag jól nézett ki és ezt a főnökség ki is használta, de ő is, 90 napra kapta az árut amit 30 napra adott el így meg lehetett oldani, de ugye nekem valahogy ez nem ment volna.
Te most 50 rugóval indítanál, de 91 ben 400 hitellel kezdtél. 90 után informatikai céget indítani egy aranybánya volt, akiket ismerek és sikerült nekik akkor kezdtek, az a piac és helyzet ég és föld a mostanihoz képest aki akkor össze tudott dugni két csatit az már szervizes volt 91-ben a bruttó átlagkereset 17 ezer volt ksh szerint, te akkor ennek a hússzorosával indultál, most 330 a bruttó ezek alapján 6 milla lenne az arányos, ami lényegesen közelebb van az igazsághoz mint az 50 ezer Az a korszak, amikor a javak újra lettek "fosztva" nagyon más volt. Informatikában konkrétan annyit kértek az eszközökért amit még elbírt az arcberendezésük röhögés nélkül...mert nem volt eszköz, meg 100 konkurens, meg net ahol kínából töredék áron megjön a termék. Abban az időben a legerősebb anyag a Földön a számlatömb volt, mert mindent elbírt ha egyáltalán valaki töltötte.
De szerettem a mustangot.Fateré volt,tőle örököltem meg.Utána pár évre feledésbe merült,majd véletlenszerűen jutott eszembe,hogy ott lóg felkötözve a góré oldalán.Úgyhogy újra használatba került.
Készülj fel, ez az igazi valóságshow most:
Pizza rendelése 2021-ben
HÍVÓ:
Ez a Pizza Hut?
GOOGLE:
Nem uram, ez Google Pizza.
HÍVÓ:
Biztos rossz számot tárcsáztam, sajnálom.
GOOGLE:
Nem uram, a Google múlt hónapban vett Pizza Hutot.
HÍVÓ:
Oké, rendben. Szeretnék rendelni egy pizzát.
GOOGLE:
Szeretné a szokásosat, uram?
HÍVÓ:
A szokásos? Ismersz engem?
GOOGLE:
A hívóazonosítónk adatlapja szerint legutóbb 12 alkalommal rendeltél egy extra nagy pizzát három sajttal, kolbásszal, pepperónival, gombával és húsgombóccal vastag tésztával.
HÍVÓ:
Szuper! Az lesz az enyém.
GOOGLE:
Javasolhatom, hogy ezúttal ricottás, arugulás, napszárított paradicsomos és olajbogyós pizzát rendeljetek teljes kiőrlésű, gluténmentes, vékony héjjal?
HÍVÓ:
Mi az? Nem akarok vegetáriánus pizzát!
GOOGLE:
A koleszterinje nem jó, uram.
HÍVÓ:
Honnan a fenéből tudod ezt?
GOOGLE:
Nos, összehasonlítottuk az otthoni telefonszámodat az orvosi nyilvántartásoddal. Megvan az elmúlt 7 év vérvizsgálatának eredménye.
HÍVÓ:
Oké, de nekem nem kell a rothadó vegetáriánus pizzád! Már szedek gyógyszert a koleszterinemre.
GOOGLE:
Elnézést uram, de nem szedi rendszeresen a gyógyszereit. Adatbázisunk szerint 4 hónapja, csak egy doboz 30 koleszterin tablettát vásárolt a Lloyds Gyógyszertárban.
HÍVÓ:
Többet vettem egy másik gyógyszertárból.
GOOGLE:
Ez nem látszik a hitelkártya-kivonatodon.
HÍVÓ:
Készpénzben fizettem.
GOOGLE:
De nem vettél fel elég pénzt a banki kimutatásod szerint.
HÍVÓ:
Vannak más készpénz forrásom is.
GOOGLE:
Ez nem látszik a legutóbbi adóbevallásain, kivéve, ha be nem jelentett jövedelemforrás felhasználásával vásároltad meg őket, ami törvényellenes!
HÍVÓ:
MI A POKOL!
GOOGLE:
Sajnálom, uram, az ilyen információt csak azzal a szándékkal használjuk fel, hogy segítsen önnek.
HÍVÓ:
Elég már! Halálosan elegem van a Google-ből, a Facebook-tól, a Twitter-től, a WhatsApp-tól Internet, tv nélküli szigetre megyek, ahol nincs telefonszolgáltatás, és senki se néz, se kémkedik utánam.
GOOGLE:
Megértem uram, de előbb meg kell újítania az útlevelét. 6 hete járt le...
Üdv a való világban.....
Olvasgattam neten, mit, hogy merre. De ha rászánom magamat, úgy is keresek egy könyvelőt. Ők benne vannak, csak tudnak segíteni, hogy mi lenne nekem a legjobb megoldás.
Én másodállású Kata-s vagyok, havi 25, plusz évente 50 az iparűzési adó. 12 millióig számlázhatsz. Ez nincs 4% adó.
Bocsi, hogy nem válaszolok külön...
Kurvára el vagytok tévedve... jöttök itt, hogy mennyi felszerelés kell, meg hogy sokára lesz merci... igen, sokára.
El kell kezdeni kicsiben, a befolyt lóvét nem egyből eltapsolni, hanem vissza forgatni. Szerszámot venni, anyagot venni... 5 évig napi 16 órát dolgozni. Aztán venni fel embert, lehet nagyobb melókat is vállalni, és lehet gondolkozni a mercin.
Mikor 91-ben elkezdtem vállalkozni, 50 ezrem se volt.. 400 rugó hitellel ugrottam bele, de bíztam magamban. Fél év múlva már nem vot adósságom, csak több 100ezres árukészletem...3 év múlva 6-an dolgoztak a cégemben...
nem megy mert villanynak gáznak nem állt neki olyan akinek nem volt róla papírja
Ja, persze. Aztan amikor meg kell nyitni az e-naplot, akkor megy a vakarozas,vagy,vagy a tulaj.
ezzel én is így vagyok
Ma is van ilyen, azok igy tyukolat mennek festeni.
hát van egy csomó szaki festő, villanyszerelő,kőmüves, víz gáz szerelő stb. szakmánként összeállnak 2-en és semmi közük a generál kivitelezéshez Munkájuk annyi mint a sz.r, napi 50-től 100 ezerig keresnek fejenként. Nem tudom mi számít kiskalibernek Mondjuk mészárosnak mindenki