Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az csak egy ertekmeroje a mai, eltargyiasult vilagnak.
Ok, de csak nyáron, ha jó idő lesz! Kaját, sört te fizeted!
Aztán majd matekozhatsz, hogy jártál volna jobban...

Egyébként se bmw se merci nem kellene, még ha fizetnének érte akkor sem!
Meg van az emlékedben még az a kép amikor a szobafestő biciklivel ment a munkába vállán a falétrával a kormányon a diszpivödörrel, benne a korongecsettel meg a csiszolós cuccokkal
nem tudom mit vagytok kiakadva ezekre a mercikre ott adta meg magát mind a mátrában havas úton hegynek fölfelé Bmw-t sem láttam mostanában ennyit egy rakáson, főleg tolni
még mielőtt pénzt kérnél a munkáért van egy komplett lakás villanyfelújításba azt csináld meg nekem ingyen Ha kész vagy vele majd rá érsz fogadalmakat tenni
Teljesen jol leirtad, hogy en miert hagytam abba.
A mai helyzetben a penzes melot a generalkivitelezok szerzik meg, ertheto okkal. Azoknak meg mar megvan mindenki alvallalkozo vagy alkalmazott. Onallo vallalkozokent ket lehetoseged van, vagy valamelyik generalhoz bejutni valahogyan, vagy orokre megmaradsz kiskaliberunek.
meg a székely akinek a műalkotásokhoz elég 1 db szekerce azt slussz
De irtam, hogy mar az auto is komoly tetel. Es egy raktar, egy muhely is penzbe kerul,nem mindenki lakik olyan hazban, ahol ez megvan.
Van festo ismi, aki tetocsomagtartos szemelyautojaval viszi a letrat es a Jupolt, de neki sincs meg Mercije. Tyukolfetsre kivalo, de ott meg is all a tortenet. Badogos katonatarsam is van, o is addig hangoskodott az elhajlitoval az emeletes haz biciklitarolojaban, amig el nem hajtotta a lakokozosseg.
Nyilvan o sem ilyen kevesre gondolt, talan csak jelezni akarta, hogy kisebb osszeggel is lehet valamit kezdeni.
Sajnos az van, hogy ma mar tobb millioval lehet valamit elinditani, igaz, ez 100 ezres robogoval is lehet pizzat kihordani.
Csak abbol nem lesz Merci.
Én tavaly előtt kezdtem egy OKJ tanfolyamot (villanyszerelő) tavaly nyáron vizsgáztam, minden rendben, sikerült. Van egy szép szakmám. Fater után (ő már nyugdíjas, de 50 évet lehúzott az iparban, mint villanyszerelő) elég sokminden ragadt rám, nem a nulláról kezdtem az iskolát. Az oktatás lóf@sz volt, tanultam újat, hasznosat, de nem használtuk ki az időt. Kissrác korom óta mentem faterral maszekolni, vésés, dobozolás, fűzés, kötözés, szerelvényezés... mindent megmutatott. Anno sajnos más irányban indultam el, ezt már régóta bánom, de ez van. Mire rászántam magamat a tanfolyamra, szinte minden szerszámom, eszközöm meg lett (mindig vettem valamit, apránként összejött). Mivel öregem már nem mai csirke, sokszor nekem szóltak ismerősök, hogy nézzek meg ezt meg azt, így mentem mindig ha volt időm. Azt vettem észre, hogy kellene ez is, az is, ilyen fogó, olyan fúró, egy behajtó, egy jobb fűzőszalag, egy présfogó, egy lézeres szintező, távolságmérő, stb... Mindenem van! Legtöbb gépem Makita, még nem csalódtam benne. A Civicemet sajnáltam, így fater astráját hajtottam ha meló volt, de morgott miatta, mert a Hondába nehezen ült be, így novemberben vettem egy Renault Kangoo t. Ebbe elférek, az öreg is könnyen beül, szeret menni vele.
Nem tudnám összeszámolni mibe fájt a hobbynak indult hóbort, tényleg mindenem van (makita Horonymaró, porszívó, METREL ÉV műszer, tegnap jött meg a feliratozó gép). Egyszerre rohadt sok mindent kifizetni, én évek óta veszegetem a cuccokat.
Annyi munka van, hogy alig győzöm. Az a "gond" csak ismerősök, barátok szólnak, így bevétel szinte alig van. Mivel lenne igény a munkámra, így azon agyalok, hogy ki kellene váltanom az egyéni vállalkozóit. Utána kell járnom, hogy lehet munka mellett, hogy járok jobban.
Sosem tettem ilyen fogadalmakat se új évkor, se máskor, de most megfogadtam, hogy mínuszos munkát nem csinálok!!! Hiába ismerős, jó haver, én is pénzből élek, kocsi is fut, stb...
Szobafestő, bádogos , ács, burkoló. Pár semmitérő szerszámmal már hozzá tud fogni, ha fejben ott van.
Én Simson S51-el kezdtem maszekolni. Nem volt sok szerszámom, de munka mellett jó volt a kiegészítés. Ez kb 20 éve volt. Mostanra persze már mindenem megvan, ami épületgépészetben kell és szívesen csinálom másodállásban. Nem hirdetem magam, mert szájról szájra is annyi munkát kapok, hogy bőven elég.
Euróban gondolta......
mamlasz azt írta,hogy 50 ezerrel is lehet vállalkozni, nem azt, hogy bárki dolgozni is akar
Dehogynem: egy hónapig (vagy ha magad sodrod akkor kettőig) dohányozni..., {os51
Gondolj bele, veszel kistehert a munkához, már az milliós tétel.
És akkor még egy fázisceruzád sincs. És lehet ódákat zengeni a Parkside gépekről, de azok akkor sem azok, amikkel neki lehet állni vállalkozni.
És először, az első munkánál azért bele kell tenni az anyag egy részét is, ha nem is mindent. És ha munka után 30 napra fizetnek, addig az alkalmazottat is fizetni kell.
Havernak a villamos cuccai lehet kb 2 Milla
Iskolákra is elköltött csúnya sok pénzt az utóbbi 4-5 évben
50 ezerből nem sok mindent lehet csinálni
Mondj egy vállalkozási lehetőséget, pláne, amit 50 ezerrel el lehet indítani (és G Merci lesz a vége TISZTESSÉGESEN belátható időn belül).
Mehetnék maszek villanyszerelőnek, csak éppen nem 50 ezerrel. Festőnek is, ott kicsit talán karcsúbb lenne az összeg.
Nagy hülye vagyok, hogy nem raktam félre azt a linket, ahol azt olvastam, hogy miket rak bele az, akitől olvastam. De már mindegy is.
Amúgy nem a sóra gondoltam, pláne, hogy annak mennyiségét tavaly csökkentették.

Az elszámolt költségek közé gondolom belekerültek okosban más jellegű költségek is: Elolvasás után azt tudom mondani, hogy a bizonyság a huncutkodásra az, hogy ha TÉNYLEG nem érné meg, nem csinálná senki. Hogy van más bevétele, amiből fedezni tudja a másik üzletág veszteségét, azt még el tudom képzelni, amúgy a többire kár is vesztegetni a szót.

Itt egy másik megközelítése a pénzügyi oldalnak, itt 44%-al számolnak a bérek kapcsán, míg amit te linkeltél, ott csak 30%-al.
https://varosban.blog.hu/2016/...

Itt meg simán nyereségről számolnak be, ellentétben a veszteségez kimutatókkal.
https://www.vg.hu/vallalatok/v...

Nem hiszem, hogy bárki igazságot tudna tenni, illetve dehogyisnem: Működik, csinálják, tehát megéri.
Esetleg van ebből még néhány tonnád ezen az átadási áron
Ja és annyit legyél kint a hidegben napi 8 órában mint amennyit én.
Pfff ez te se gondolod komolyan. Egyetértek yamaha fannal.
Szerintem olvasd el még egyszer, nem a Merci terepjáró bassza ki nálam a biztosítékot, hanem az, hogy akiknek rohadtul telne rá, még az alap dolgokért sem fizetnek, lásd menza, mert szimplán behazudnak egy létminimumot. Azt amúgy honnan gondolod, hogy akinek nem telik Merci terepjáróra az nem dolgozik?
Ez olyan sztereotípia lenne, mint ha azt mondanám, hogy nincs egyetlen vállalkozó sem, aki nem csalt volna adót életében, vagy egy életen át. Te is érzed, hogy ez hülyeség nem?
Háááát ha a mi festőnket nézem akkor nem kereste halálra magát, igazából ha kiszámolom akkor én is kerestem annyit a melómmal sokkal könnyebben és még számlát is adott.
munkával senki sem lesz merci terepjáró tulaj
asszony unokatestvére szobafestő, múlt év ősszel beszéltük hogy ki kellene a konyhát pamacsolni a csempe felett ha kész lesz
akkor azt mondta az idei éve úgy teli van hogy heti 6 nap/10 órával
nem éheznek az tény de nem veti fel a pénzt, asszonyka valami fos rönóval téblábol.....