Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nincs támogatás (többszörös ára lessz) ha nem az adatbázis szerint ír fel gyógyszert. Ezt megteheti a beteg, de akkor ő fizet.
Ha az orvos valamiért úgy véli hogy az azonos hatóanyagú gyógyszerből a nem támogatott a jobb, akkor ezt csak nagyon erős indoklás és papírozással teheti, leginkább egyedi elbírálás szerint, szóval elég jól le van ez szabályozva.
Úgy látod ez történik, miközben a kormány azzal büszkélkedik hogy már mindegyikből van rendelése?
alapesetben
az ember nagyon szarul van elmegy a dokihoz, mivel ha dolgozik el kell menni hogy betegállományba felvegye
doki megnézi aztán eldönti mi a fene baja lehet
vagy felír vénykötelest vagy leírja egy kis papírra milyen egyéb szart vegyen, orrcsepp lázcsillapító köptető, szopogató, bármi
namármost a kis papíros ajánlást többnyire betartja a nép
nem fog a patika lépcsőjére leülni és kotorászni a neten hogy pl az algopyrin helyett mi lenne a jobb azért a pénzért
Sok mindent ide kevertél, már nem tudom mivel vitatkozol, de nem alma körte. Ugyan arra a célra szolgáló oltások.
Egy szakértő azt valóban nem mondja melyik a jobb, de elmondja melyiknek mi az előnye, hátránya.
Ami meg tudják hogy rossz, az forgalomba sem kerül., vagy kivonják amikor kiderül hogy rossz.

Másik meg hogy akármennyire laikus valaki, az alapvető megértés szükséges hogy tudjon dönteni, mert amíg ez nem megy, addig tényleg csak pénzfeldobás, meg szimpátia hogy kinek hiszünk.
A szakértő el tudja mondani, hogy megértsd, de nem fog mindenkinek egyenként magyarázni. Szépen rákeresel és elolvasod, ha nem sikerült megérteni keresel másikat aki érthetőbben magyaráz. Aztán amikor megértetted, akkor már nem kell szakértő hogy tudd melyik az igazság és ki beszél mellé, mert a logika adja ezt.
Vényköteles?
És ha bemész a gyógyszertárba és valamilyen logika alapján választasz valami megvásárolhatót, akkor mi is a baj?
ez ha jól tudom csak a vényköteles termékeknél van így
a beteg kérése meg olyan hogy nem írásban kéri.......
tehát ha valaki csak egy kicsit is akarja meg tudja oldani
a gyerekem a reklám szakmából él egy nagyon kicsike pont az üzleti világban mégis sokszor 6 számjegyű összegek forognak egy-egy termék népszerűsítése miatt
ebből gondolom hogy egy olyan tőkeerős cég mint pl a pfizer simán el tudja érni azt hogy a kínai meg a ruszki vetélytárs terméke nem az igazi csak az övé
A "nem pártatlan" az nem jelenti egyenesen azt, hogy rosszat is akar.
Ha van egy probléma, mondjuk betegség, és arra van sokféle gyógyszer, abból azt fogja választani neked, ami a gyakorlata során a legtöbbször jól bevált.
A háziorvosnak meg törvényileg kötelező az azonos hatóanyaggal rendelkező gyógyszerek közül a LEGOLCSÓBBAT ajánlani, ettől eltérni csak a beteg kérésre lehet. Ennek utánanézhetsz.
Lehet hitelteleníteni a szakérőket de nincs így.
Te mindig belemész ebben hogy a végén már saját szemünknek sem lehet hinni, mert lehet a mátrixban élünk. Volt már ember aki ebbe beleőrült, de elég csak simán átgondolni.
Valódi szakértő? Nyilván lehet olvasni olyant is, de az tuti nem mondja, hogy ez a jobb vagy az a jobb. Almát a körtével szakértő nem hasonlít össze.
És a valódi szakértő nem fog tudni lakosságul, így hát annak értelmezése sem lesz egyszerű.

El kéne már fogadni azt, hogy a regnáló kormány a patással az élen NEM akar szándékosan rosszat. Olyan kormány még soha nem volt, aki mindenkinek tetszene. Meg lehet nézni, hogy az eu mit művelt, csak hogy a francia gyártót hozza helyzetbe a német vén kurva. Persze az egy nappal ezelőtt csak látványtuning szempontból beadott magyar védőoltással kapcsolatban mit öklendeztek, mintha lenne jelentősége.
Azért nem hiteles az infó, mert az ellenzéki média ezt sulykolja, és ezzel hitelteleníti a hiteles infót is.
Feleségem a László kórházban COVID osztályon infektológus főorvos. Ennél fogva elég jól rálátok, hogy amennyire lehet a kormány hitelesen tájékoztat. Nyilván nem tökéletes a rendszer, hibát mindig lehet találni, de elég jól kezelték, és a nagyobb problémákat folyamatosan korrigálták 1-2 napon belül. Jobban mint sok nyugati kolbászkerítéses ország.

És végezetül, nem kell se nekem se politikai oldalaknak hinni.
Rendes orvosi oldalak is vannak. Persze alufólia sapkások szerint ezek is hazudnak, de ilyen szinte már menthetetlen. Sokkal inkább az van, hogy lusták utána nézni az emberek, és elhiszik inkább amit a másik mond az FB-n, és lehet rajta hőbörögni.
a szakértőkkel (is)az a baj hogy sosem pártatlanok
pl ha a házi orvost elviszi az egyik gyógyszergyártó egy több hetes továbbképzésként megnevezett hajóútra akkor annak a cég termékeit fogja népszerűsíteni
de akár egy banki szaktanácsadó is azt a terméket helyezi előtérbe amiből neki a legtöbb jutalék leesik
és ha okos egyiknek sem kell hazudni se a ajánlott se a nem annyira ajánlott termékről, bőven elég ha az ajánlottnak az összes pozitív tulajdonságát előtérbe helyezni a nem ajánlottnak meg az összes negatív tulajdonságát emeli ki

szakértői véleményt meg ugye hallottunk már olyat is hogy a dohányzás nem is káros, én is tudok nem egy 80+ éves embert aki 70 éve szívja azt a szart, és közben meg biztos hogy nem tesz jót a szervezetnek
szóval amíg mindkét oldalról lehet szakértői véleményt találni addig úgy gondolom egyik félnek sincs teljesen igaza
Az nem bizonyít semmit
Én élőbe is kurva okos vagyok
Amíg az adott szakma valódi szakértőivel nem ellenkezik az állítás, addig jól van.
Meg lehet kérdőjelezni. Nem nekem kell hinni, elég a valódi szakértőknek.
De amikor Juliska néni 8 általánossal, okosabb akar lenni mint a 25évet tanuló és praktizáló szakértő, akkor azért lehetne gyanakodni, hiába azt mondja amit szeretnék hallani.
Hát a válaszom a végtelenbe ment, már nem írom le megint, legyen annyi elég, hogy tulajdonképpen az van, amit írsz.
Egy csomó emberen úgy ment át a vírus, hogy észre sem vette.
Azt nem írom le, hogy hol, de kiküldetésre küldtek egy cégnél kb. 30 embert váltásban. Előtte kötelező teszt volt, és kiderült, hogy kb. 30%-uk pozitív tesztet produkált. Nem tudom melyik/milyen tesztet, ne is kérdezd.
És ezek mind dolgoztak, nem voltak SEMMILYEN jele annak, hogy a vírussal megfertőződtek.
Ezt az internetnek köszönd. A guglival mindenki polihisztor lett, az internettel meg meg is kapta hozzá a hordót, amire felállhat.
Nézd csak meg, élőszóban, társaságban nem olyan okos senki, mint a fórumon mert ott nincs gugli
A manapság mindenkinél tetten érhető túlzott önbizalom és az ego eredményezi ezt (azt), hogy mindig, mindenki, mindenkinél jobban is tud. Bizonyos esetekben az is elég, ha a szomszédja mondjuk egy reumatológus orvos, akkor már az egyén is egy segédorvosnak hiszi magát.
Mindig, minden szakmát minimum 3 évig tanítanak, orvosokat 5 évig, és amikor elmúlt a 3-5 év, akkor is a papírral a kezünkben max. inasok lehetünk.
Egy nagyon okos ember véleményét olvastam egyszer, azt mondta, hogy az a diploma, vagy szakmunkás bizonyítvány csak arra jó, hogy bizonyíték legyen arra, hogy az illető képes arra, hogy azt a szakmát majd e megfelelő helyen elsajátítsa egyszer.
Erre fel itt is meg máshol is azt olvasom, hogy X egyik nap virológus, délután már mondjuk történész, aztán másnap meg rakéta üzemmérnök, motorszerelő, esetlehg alpintechnikából oktat valami még hülyébbet.

Jó ez így?
... Pipi nem képzeli, hogy nincs járvány - mert elkapta majd elmeséli, milyen volt...
Szerintem a normálisan gondolkodó ember mindezt belátja hogy oltatni kell!
Ezzel nincs is baj! De lássuk be a "kedves" kormányunk nem sokat tett azért hogy hihető információnk legyen bármiről is!
ÉS sok embernek nem is az veri ki a biztosítékot hogy szarrá lopják magukat(mert hát a magyar emberek többsége 5 Ft-ért az anyját is...) A milliárdokhoz meg ugye nem értünk, annyi pénz nincs is! Bezzeg a GYurcsány több 10-100Millát lopott, na az még talán megy! Bár megint megkérdem: Miért nincs még börtönben?
De ahogy viselkednek! Bármiféle információt kihúzni belőlük... Ha meg válaszolni kellene akkor kb olyan stílusban válaszolnak, mintha a seggükből húztak volna elő! (Ld.: Kellemes karácsonyt...stb.). Bocsánat, Ki a f@szom ez az ember hogy így válaszol? Ha a buszon szólna bárkihez így valaki, valószínű többségünk pofán verné!! Merthogy őkiráylságát megválasztották? Hát én ugyan nem...
Szóval kell az oltás, de Jó lenne hiteles tájékoztatás... Azért én még mindig jobban bízom a nyugati ellenőrzöttben mint a kínai vagy orosz verzióban. Mert hát az ottani vezetés ha azt mondja 110%-os az oltás akkor az annyi is lesz! Ha nem lehet elég érdekes/gyors módon tűnnek el emberek!
Pipivel vitatkozni? teljesen értelmetlen, de ahogy mondod, ha csak a hülyeség van az emberek előtt, akkor az terjed. Ha van ellen hang, az értelmesebbek lehet elgondolkodnak, netalán tájékozódásig is eljutnak, és nem csak a másik hülyétől átvett marhaságot terjesztik.
Hát bakker, ennyit huzakodni ezen a szaron...

Aki beoltatja magát az ezután is befogja magát oltatni, aki nem akarja, az ezután sem. Annyi változott, hogy egyel több vakcina lehetséges, ha lehet választani, az akkor sem úgy fog menni, hogy a buzeráns beül a székbe és a doki elé tesz 5 ampullát, hogy melyikből szeretne?
De ha így is lenne, a sok nagytudású mi alapján válogat?
Megmondom, a nyuggerek az alapján, hogy az özv. Kovács Györgyné mit mondott a Repülj páva gálaesten, a fiatalabb meg az alapján, hogy a másik hasonló nyamvadéktől mit olvasott a facebookon.

Mert lehetne akár valós dolgokat is megtudni, de hát aki nem tud virológusul, az hogy a fenébe fogja értelmezni a szakmai anyagot?

Kár ezen veszekedni szerintem.
Kénytelen vagyok reklámozni, mert a hülyeségre súlyos allergiám van
Amúgy csak neked tudok egy adag Orosz vakcinát, nagyon jutányos áron.
Ha átutaltad az 1milliót a számlámra, akkor küldöm postán. Az ne zavarjon meg hogy "vitamint injekció" van a dobozon

Az meg ne zavarjon hogy az oltás az egyetlen esély véget vetni a járványnak. Így az oltásellenesség terjedése konkrétan a te zsebedből vesz ki pénzt.
Még akkor is így van ez, ha ahogy te képzeled, nincs is járvány.
melyiket mennyiért adod a pult alól? A reklám és a használati utasítás már meg volt