Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tévedés Én élő szóban is pont ugyanilyen okos vagyok
Én is nagyon sok mindenhez értek Csak a hitetlenek tábora a nagy
Ma mintha visszaestem volna egy kicsit de semmi extra Saját eszemtől azt mondanám egy sima influenzám van egy kis torokfájással De mivel a náthát és az influenzát államilag törölték, ha bejelenteném hivatalosan koronás lennék
Azt kell megérteni nincs még olyan ember a földön aki ezzel kapcsolatban hitelesen tudna tájékoztatni Néhány hónapos vakcináról nincsenek 10 éves tapasztalatok Nem lehet tudni később okozhat e valami negatívumot Most keztek ezzel embereket oltani előtte meg sosem Nekem az a véleményem, hogy hinni kell benne. Hinni kell a világ tudósainak krémjének akik teljes erőbedobással a probléma megoldásán dolgoztak dolgoznak. Magam részéről nem félek a vakcinától Ennél komplikáltabb dolgot is oldottak már meg rövidebb idő alatt Viszont én a virustól sem félek. Majd elkapom azt lerázom magamról mint kutya a vizet. Hozzájárulok a nyájimmunitáshoz Csak akkor fogom magam oltatni, ha muszáj lesz mert annyira lekorlátoznak a szabadságomba
apám minden évben beoltotta a galambokat valami nyavaja ellen. pár napon belül néhány elhullott. Mostanában nem oltja őket nincs azonnali pusztulás, és pénzbe sem kerül.
Nekem MINDIg az jut eszembe amikor ilyenekről hallok, hogy a libsibuzi cigány brüsszeli idióták mindig az orosz jogállamisággal meg demokráciával huzakodnak, de az orosz gázvezetéket azért csak-csak építik meg égetik a hőreműben az orosz gázt.
azt irtad te nagyon egyszerű hogy a hiace-n kívül soha sem volt japán autóm. Olyan is volt ami még japánban is limitált: subaru RA
a szputnyik jön be majd leginkább, nekem harmincvalahány éve volt bicajban is olyan
Én ha választhatnék, amúgy az oroszra szavaznék, de még AZT sem most kérném, hanem megvárnám vele az első egymillió embert.
Amúgy az oltás kockázata is két részre bomlik nálam, az egyik direktben a mellékhatások, a másik meg az, hogy a egészséges és méltányolható mellékhatások is arányban vannak-e azzal, hogy üdülni nem mehetek nélküle, ami rossz, de nem életbevágó. Ha a boltba nem mehetnék, akkor nyilván ezt nem tudnám figyelembe venni.

Ugyanezen rizikóvállalás miatt van az, hogy magamnak részben másképpen szerelném a házamban a villanyt és a vizet. Inkább drágább, de még tutibb.
Ja, dehogy, te korrekt dolgokat mondasz általában. A fenntartásaid is sem irracionálisak, csak te nagyobb kockázatnak gondolod, én meg kisebbnek, de ez a különbség már csak a "vélemény" szintjén mozog, így ebben nem is akarlak meggyőzni.
De félreértesz. Engem legalábbis.
Én pl. nem a vakcina fontosságát ellenzem, hanem csak és kizárólag a kapkodva előállított koronavírus elleni vakcinát kerülöm el addig, amíg csak lehet.
Lehet igazad van, de akkor pláne el akarok menni a Marsra
Szerintem ez elég érthető.
https://hu.wikipedia.org/wiki/...
De ha ez nem akkor ez alapjaiban ugyan azt mondja jóval egyszerűbben
http://youtu.be/pu0LloizWvk
Itt az első fajta a kínai, az utolsó fajta a többi vakcina.
(persze ez pont egy gyógyszergyár anyaga, szóval biztos érdekeltek de attól még korrekt)
a királyunk elég sűrűn hangoztatja hogy nem szabad leállni a gazdaságnak
ha a 70+ éves marad a seggén még fél évet nem történik semmi
ellenben ha be van oltva minél előbb a hivatalnok, a tanár a vasutas a futár boltos stb akkor minden mehet úgy mint 2 éve ment
szerintem
https://www.webbeteg.hu/cikkek...

Azért a reklámozóknak meg van kötve a kezük, mindent nem lehet.

A csodálatos az egészben, hogy ezek az emberek a reklámnak elhisznek mindent, miközben ugyanezek meg anem hisznek adott esetben a kínai vagy az orosz vakcinában.
Érdekes.
Mert a 89 évesnek vannak szavazó rokonjai.
Kár ezt tagadni. Amúgy mindenben van logika, te úgy gondolod a tiéd a jobb és a nem a kormányé. A kormány azt gondolja, az övé a jó és nem a tiéd, csak neki van érdekérvényesítő képessége, neked meg nincs.
(Mondhatod a választásokat, de az most nem játszik.)
A gyógyszerkasszát nem hülyék találták ki.
Na, most pont letudtad írni a legkevésbé előforduló esetet.
Ha nagyon szarul vagy - magamból logikájából kiindulva - annak vannak előzményei, az ember azt azért elkezdi kezelni az otthon előforduló és szerinte megfelelő szarokkal. Ha nincs változás, akkor megy a dokihoz, de elmondja, hogy x napja magas a láz, szedtem ezt- meg azt, és nem használt. Énszerintem ezek után a doki már célzottan fog megoldást keresni, ami jellemzően vényköteles gyógyszer lesz.
Én nem tartom elképzelhetőnek, hogy a mai magyarországi átlagnak bárki is el tudja mondani, hogy egy vakcina hogyan működik.
Van ilyen, nem is egy, de amúgy meg...
Bár nem idevaló, de a zsindex fórumán az egyik buzinak az volt a kifogása, azért nem kell orosz, mert annak idején sok embert elvittek a gulágra. Hiába írtam neki, hogy a német tesókat mikkel vádolják, a franciák micsoda gyarmattartók még most is és sorolhatnám,. de abszolút süket fülekre találtam.
Olvass utána, hogy manapság mekkora a funkcionális analfabetizmus, és ezeknek a kis fattyaik is pont ilyen hülyék lesznek.
Miben reménykedsz?

Alma és körte, bizony az, az egyik és a másik hatásmechanizmusa teljesen más úton jár, szinte semmi átjárás nincs a két megoldás között. Legalábbis ahogy én, a hozzá nem értő laikus kivette abból, amikor olvasott róluk.
Ez már megint az hogy jobban tudod, de a lényeg hogy akármi van az úgy tuti nem jó
Szerintem teljesen ésszerü és korrekt a sorrend.
Különösen amíg erősen korlátozott a vakcina mennyiség. Ha lesz elég akkor meg elég gyorsan át lehet oltani a teljes lakosságot. Már azt a részét aki hajlandó oltatni.
Vegyes:
Még szerencse hogy a Magyar kormánynál nem ez ment. Amint lehetett szereztek mintát és tesztelik.
Amúgy meg patikus ismerős szerint az emberek mindig azt kérik amit reklámoznak a TV-ben.
Hiába mondja hogy a fele annyiba kerülő sokkal jobb.
A doki hatóanyagot ír.
nem úgy látom, de eddig európa szinte nagyon ment hogy a ruszki nem az igazi

amúgy egyet nem értek(küldött a kormányunk mailban oltási tervet)
mi a bús büdös picsáért a 89éven felülieket olják először? nem a hivatalba lévőket kellene elsőnek? hogy végre minden rendben menjen? egy forgalmi csere 3 hét
a nyuggereket simán be lehet még "zárni" pár hónapra