Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Remelem svedorszagbol irsz,allampolgarkent.
kétszer jártam így két esetből
csak annyira véreztem hogy nem engedtek fel a buszra...
90, kiugrott elém egy gyerek el kellett borítanom a gépet.
mert motoroztam. Amikor a lábam eltört tb nem volt rá érvényes mert krosszmotor a férgek 2000 eurónak megfelelő forintért úgy rakták össze a lábam 4 csavarral hogy egy cm rés volt a két csont között. Csodálkoztam hogy fél év után sem akar összeforrni (jános kórház).
Svédországban a politikusoknak nem jár drága szolgálati autó, lakhatás, de még mentelmi jog sem. Nem értik, miért lenne bármelyikre is jobban szükségük a magas színvonalú munkavégzéshez, mint egy átlag polgárnak.
A fizetésük egy általános iskolai tanár fizetésének nagyjából a duplája - és ott problémát okoz, ha valakiről kiderül, hogy lop.
"Én fizetem a politikusokat, és nem látom be, miért kéne a luxusukat fizetnem" - nyilatkozta Joakim Holt, svéd állampolgár.
Svédországban a házelnöknek is villamosbérlete van. Egyedül a miniszterelnök számára biztosítanak speciális járművet speciális kísérettel.
Mindennapos jelenet hogy például a külügyminiszter bevásárlókocsit tol, vagy a főpolgármester áll a buszmegállóban.
A képviselők nem emelhetik meg a saját fizetésüket, erre lett kitalálva a független Riksdagens Arvodesnämnd bizottság. Ezt a társaságot többek között az elnök, mint bíró, két másik képviselő és általában újságírók vagy nyugdíjazott tisztviselők alkotják
Svédország annak kezeli a politikusait, amik: hétköznapi közszolgák, akik nagyobb ügyekről döntenek, mint a többiek. Mert a svéd értékrend szerint senki sem áll senki felett. Még a politikusok sem, akiknek az őket megválasztó emberek valóságához hasonló körülmények között kellene élniük.
,,Közönséges polgárok vagyunk. Nincs értelme különleges kiváltságokat adni a parlamenti képviselőknek, mert az a feladatunk, hogy képviseljük az állampolgárokat és megismerjük a valóságot, amiben élnek. Az állampolgárok képviselete önmagában is kiváltság, hiszen lehetőségünk nyílik általa befolyásolni az ország életét és alakulását.” – nyilatkozta Per Arne Håkansson, a Svéd Szociáldemokrata Párt képviselője egy vele készített interjúban.
A politikusok pedig nem félnek a nép haragjától. Nem kell az életüket az újságírók és a dühös kisemmizettek elől menekülve tölteniük.
Minél sikeresebb tehát egy ország, annál kevésbé jár nagy tekintéllyel az érte történő munka – ilyen furcsa világot élünk.
Más kultúra, mások az igények.
Szia Sanyi! Beszéltem vejkóddal, hétfőn jön a cuccért akkor jó nekem, a héten van elég dolog....
Azt elfelejtettem, hogy a lányom barátja meghalt ott a helyszínen, akkoriban ide is irogattunk erről.
ini legyünk őszinték(kezeit széttáró) Érted kár volt a cérnát befűzni a tűbe(kezeit széttáró) 😆
nem avval van gond hogy behoznak 15 olyan balesetest akinek az életéért kell küzdeni 6-8 órákat
még avval sem hogy hozzák be a lehorzsolt térdű kisgyereket és előtted ellátják
hanem a megvető tekintet hogy : jaaa motoros akkor üljön le majd szólunk
és kb 2-3 órán átbmindenki fintosabb volt a több sebből vérző szétszakadt térdű+ némileg nyaksérült motorostól
amik ugye ráadásul a szar ellátás miatt is maradandó sérülések lettek
pl konkrétan keszarták mi van a nyakammal aztán emiatt zsibbadok is éjjelente, pedig ott helyben helyreteszik nem lett volna ekkora a gond
Neked ezt nem is kell tudni, de egy (állítólag) vonuló tűzoltónak igen. Nekik is feladatuk az életmentés, ha ők érnek oda először.
Egyszer megfejeltem egy mozdonyt (gondold át, mire számíthat akkor egy kötekedő tűzoltó 😁) és bementem a sürgire. Én is vártam bő fél órát, padon ülve, egy olajos rongyot szorítva a fejemre - pedig még erős protekcióm is volt, és sokan se voltunk. Egyszerűen másik osztályon volt az ügyeletes sebész, akinek össze kellett varnia. Kevés az orvos, de ezt is írtam már... meg igazából én se voltam "sürgős"
mi csak a triádot ismerjük azt is a filmekből 😆
nekik van kedvezményük(kezeit széttáró) A haver az mvm-nél valami szerelő Ők is olcsóbban kapják az áramot, mert ott dolgoznak(kezeit széttáró)
Iminek nem a mentősökkel volt baja.
A 6-7 óra várakozással. De a lehorzsolt térde a gördeszkás gyereknek fontosabb.
De jól van ez így ahogy van.
orvos férjek hagyd már Őket 😅
Bár szerintem felállás szerint inkább orvosfeleségek 😂
ja, hogy péntek(gondolkodós) Az már majdnem hétvége(kezeit széttáró) balesetezni meg betegnek lenni h-cs között lehet(kezeit széttáró)
Mentősökre nem lehet rosszat mondani... szemét egy munka, nagy felelősség, sok ügyelet, kevés pénzért. Nyilván ott is emberek dolgoznak, biztos van olyan, aki már befásultabb - csak nincs joga megkérdezni pl. hogy: "hülye barom, miért pólóban motoroztál? Látod mi lett belőle?"
Nincs effajta tapasztalatom.
Nehezen jut el a tudatodig.
De megértem. 😆
Látod, meg vagy kicsit zavarodva 😅 Először meg akarod verni az orvost, aztán engem gyalázol - de legalább közben kiderült, hogy fingod nincs a triázs rendszerről... pedig sztem azt tudnod kéne... Lehet, nem is vagy tűzoltó?
Vagy ez az agresszió egy régi feldolgozatlan trauma nyoma? Bevitt anyu szálkával az ujjadban, és nem volt sebész azonnal? 😂
De akkor mi van azokkal a mentőkkel akik motoroznak,vagy a motoros mentővel?
Azt hittem, hogy mlas-nak írtam.
Ezek szerint nem.
Neked is leírom, nem nekem volt ilyen tapasztalatom az ellátással, ezért én háborogni se tudok ezen.
Így remélem már tiszta?!
olyan 2008-2009 körül volt
mentőt nem tudtunk hívni mert kint voltunk a pusztában
hazamentünk nagyjából leverettem magamról a port és mentünk a kórházba
ez egy péntek déllurán volt
Jaaa, akkor én már tudom mi történt. Levartad régebben a nővérkét is, csak nem ismerted fel, plusz a feleségeddel jelentél meg 😂