Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

De az is viszonyítás kérdése, sőt, csak azé.
Én alapvetően elégedett vagyok az életemmel, de csak mert látom, sokan hogyan élnek. És sok köztük így is elégedett.
De a vagyon (mértéke) és a teltség érzése nem feltétlenül áll szinkronban.
Neked elég érzés lenne gazdagnak érezni magadat 120 misivel, a facebookos buzeráns meg sírna, ha csak ennyije lenne.
Aki elégedett az nem sír, hanem él. 😇
Szerintem elszámolta magát.. a26 az még nincs a tizbe
épp ma láttam egy videót ott azt mondta az ember hogy akinek van kb 26milla vagyona az benne van a felső 10%-ban, 120 milla felett már a leggazdagabb 1%-ba is mekerül
Pontosítanék: a telhetetlenek sírnak.
Pipi viszont igénytelen 😄
50 éven belül mi is olyan rossz körülmények között fogunk élni mint most az elmaradottabb vidékeken
és nagyon szarul fog esni a fejlett világnak
bár ha addig nem tudnak full birkát csinálni a népből akkor előbb kivégezzük magunkat
azok siránkoznak akik rossz körülmények között élnek. pipi és én nem panaszkodunk, hanem dolgozunk. Pl. magunknak burkolunk, ha kell teherautóval járunk.
1 millió csak a költség térítése
Egyszer már írtam az ilyenféle megközelítésre, hogy ez rendkívül hibás, mert konzerválni akarja a jelenlegi állapotokat, legalábbis az arányokat. Amíg a nyugati féltekén családi ház, medence, motor autó, magánrepülőgép, nyaralás, légkondi, addig máshol sárkunyhó, sátor, tömegnyomor. Számoljuk ki, hogy egyforma fogyasztás, pontosabban környezeti terheléshez viszonyítva mennyit kellene igazságosan csökkenteni.
Valószínűleg olyasmi jönne ki, hogy mi, nyugati emberek mondjuk 90%-ot, míg a többi meg annyit csak, hogy ne is beszéljünk inkább azokról. Értem én, ki akarja magán kezdeni - nem, én sem - de várom a "tudós ember" példamutatását.
a legnagyobb hiba mindig ott van hogy akkor jövünk rá hogy elbasztuk amikor már késő
pl a kurva sok műanyagot ahelyett hogy az első perctől kezdve újrahasznosítottuk volna szanaszét dobáltuk. és még most is, aztán akkora szemét helyek vannak már hogy evvel lehetetlen bármit is kezdeni
amúgy minél több a nép annál jobban élnek a gazdagok, szerintem most egy átlag európai jobban él összességében mint 5-600 évvel ezelőtt bármelyik főnemes
500 millió ember kellene legyen a bolygón valahol meg ezt írták , gondolom ebből pár millió nagykutya libamájba töltött kaviárral a többiek meg a kiszolgálószemélyzet valamilyen elfogadható életszínvonalon
esztelen utópia
épp ma néztem egy ksi videót hogy sokan papolnak a fenntartható jövőről, csomagolás mentes élelmiszer, igyunk csapvizet, stbstbstb
aztán valami tudós ember kiszámolgatta hogy ha tényleg fenntartható jövőt akarunk akkor első évben a fogyasztásunkat 1/6 részre kellene csökkenteni, utána meg sok évig mindig felezni
akkor esetleg fenntartható lenne a környezetünk
ebben benne van az adriai nyaralástól kezdve a vasárnapi marhapörköltig minden
namármost ez lehetetlen, első évben kiírtaná az emberiség magát egy 1/6-os csökkentés következményeként
ha usában bármi miatt nincs fél napig áram már törik fel a boltokat és viszik a lapostévéket 😂
szóval bármit is tesznek nem lesz fenntartható a jelenlegi életvitelünk, még akkor sem ha egy csettintésre thanos eltünteti a nép 2/3 részét
nem tudok én csak felületes szemlélő vagyok , minden szentnek maga fele hajlik a keze a franc se bánja ha libamájjal eszi a rántotthúst ha előre lendíti az ország szekerét de ha csak a saját hízásával foglalkozik el kell küldeni egy aktív fogyásra mondjuk kockakövet törni kiskalapáccsal
azok nem az országért vagy a népükért dolgoznak hanem egy esztelen utópiáért
Ez lenne a korrekt, mivel mi választjuk meg őket, hogy minket képviseljenek.
De hát ez a "szakma" pont olyan, hogy maguknak szavazzák meg mennyi legyen a fizetésük.
A lényeg, mi elégedettek vagyunk az övékkel, ők meg a mi fizetésünkel. 🙄
én azt mondom egy valamirevaló politikus maximum annyi munkabérért dolgozik ami az adott ország átlagbére, pl ez nálunk olyan 350 ezer környéke
ezzel szemben a képviselőink átlaga olyan 1 milla felé van
már itt látszik hogy vastagon leszarják a népet......
Azok az idealisták Na azok a legrosszabbak. Látsz belőlük párat a nyugati liberálisok között. A legtöbb burokban él, teljesen el van szakadva a valóságtól.
sorolj fel néhányat aki a nép érdekeit teszi a sajátja elé
olyan lehet hogy van több is, hogy próbál úgy ügyeskedni hogy az ország ne járjon szarul miközben ő jól jár
lehet hogy képzelgek de csak van olyan politikus aki akar tenni is valamit ....mármint az országért ugye....
ha egy szottyadt öregasszony vagy csináltass nagy kannákat és máris nagy kannás szottyadt öregasszony leszel:
https://youtube.com/shorts/owa...
😂
politikusnak "normális" ember nem megy önszántából, amúgy azok lennének jók vezetőknek akik nem szeretnének vezetők lenni, szóval ez egy ördögi kör
összeraknának egy komplex programot hogy erre a pozícióra kell tudás, tehetség, tapasztalat ilyen olyan arányban és a számítógép kiválasztja rá a jelentkezők közül a legmegfelelőbbet, félévente évente újrakalkulál vagy ha gixxer van megint, lehetne kezdeni a politikusokkal 😆 az lenne a cél hogy szakember legyen és értsen hozzá amit csinál a lehető legjobb muksó , ne kerüljön döntéshozó helyzetbe minden kisstílű kapcabetyár mert valaki valamiért betolja aztán szépen rá lehetne menni a többi dologra osztályozva az embereket , különben valami ilyesmi megy már kínában lenne sipítozás 😁