Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az mennyi juroban?
Akkor neki bejött a Zélet 😃 örüljünk. Én viszont azt látom, hogy a szerencse lovagok 4/5-e pár év után hazajön, és nem sokat tud felmutatni.
Szomszéd kint volt angolban vagy 8 évet... nyelvtanári diplomával ment ki, hogy majd kint tanít - aztán segéd ápoló lett egy szoc otthonban. Mikor hazajött, hozott egy 10 éves jobbkormányos Puntót, meg egy nagy lapos TV-t
(ami itt nem fog semmit 😄) Most megint tanít egy középsuliban.
Nem ezen van a lényeg,hanem a görbe tükör.....sógorom kint lakik,mondja hogy 450euró egy egyszerű olajcsere,5l olaj,szűrő és munkadíj .Azért mindjárt nem is sok az a 3000sem ha csak egy olajcsere 450.
Mert haver itt a szerelő amúgy kint is magyar szerelőhöz jár, de igazad van, le is baszom legközelebb, hogy eszébe ne jusson itt bármilyen szerelőnek munkát vinni, ne akarjon már azon nyerészkedni, hogy itt egy 5-700000-es szervizelések (ekörül szokott otthagyni a havernál) kint akár 20%-al is többe kerülne, mondjuk az üa. utanként kb. 100000-be kerül. 😁
És miért nem ott javíttatta az autót,mert akkor már nem lenne olyan jó a matek?
Itthon is csicska vagyok a különbség, hogy ott ezért fizetnek. 😁 Debnembakarok ebbe jobban belemenni mert én még vagy már nem akarok kimenni, de a szememet sem csukom be főleg abkamunak nem akarok felülni, amúgy miért is nem jogos egy olyan bér amiből meg lehet élni? Azt hiszem jogos ezért szót emelni az alkalmazottnak persze a munkáltató ellenzi, de hát ilyen ez az osztályharc. 😆
Háááát nem........itthon nincs tb-je sőt semmije már, majd nyugdíjat tervezi itthon tölteni ha vesz egy házat, de ez még mivel ott 67 a korhatár neki majd 10 év.
Lehet, hogy mosómedvével élek vagy csak nem szeretek hetekig mosatlan alsóban járni. 😁
Az autót valóban itt javíttatta 3X eddig, de mást nem még az orvost sem, a fogászt sem, 4 éve letört elöl egy foga és az ottani biztosítására azonnal szépen megcsinálták és 100€-t kellett ráfizetnie, itthon valami fura elképzelés él arról ami máshol történik, igaz én sem tudom csak annyit amennyit öcsém mond, nem biztos, hogy igaz, de a fene tudja.
Az autót valóban itt javíttatta 3X eddig, de mást nem még az orvost sem, a fogászt sem, 4 éve letört elöl egy foga és az ottani biztosítására azonnal szépen megcsinálták és 100€-t kellett ráfizetnie, itthon valami fura elképzelés él arról ami máshol történik, igaz én sem tudom csak annyit amennyit öcsém mond, nem biztos, hogy igaz, de a fene tudja.
Mijafaxt akartok itt német minimál bért... a nyugati gazdaság legalább 20 évvel előttünk van - de már nem 30-al, mint 90-ben.
Nekem az a véleményem, aki német minimál bért szeretne - az nyugodtan húzzon ki a faxba, menjen csicskának. Akkor megkapja.
Ja, megvette kint a raklapos akciós mosóport, de fogadjunk, hogy fogorvoshoz-orvoshoz, fodrászhoz, autószerelőhöz itthon megy el... meg a gyógyszert is itt veszi, magyar TB támogatással (az itthon maradt rokona receptjére, úgy elegáns)
10 Euro/kg
És fogadjunk ami meg olcsóbb itthon azt itt intézi......
10 kg mosópor kb 3 év nekünk
ellenben évente 200 kiló csirkemell lazán elfogy és nemvez az egyetlen hústermék
az mennyi a németeknél?
Lehet, de 2 hete öcsém németektől hozott 10kg-os ariel mosóport mert a kauflandban olcsóbb volt mint itthon egy sajátmárkás na meg mást is vegyesen, a lakbére nem kevés, de a most már közel 3000-es fizujából a rezsivel együtt 700-at csak kinyögi.
van kisebb-nagyobb ár is
Nagyobbak?
Azért ez az árak ugyanakkorák,azért nem teljesen fedi a valóságot.
nem kell elmenni kevesebbért ilyen egyszerű
aztán ülhetünk a kunhó előtt mint a niggerek afrikába
szerintem egy német minimálbér itt is jogos lenne ha már az árak ugyanakkorák! A birkáknak így is jó
az a gond hogy ez a " tengődni lehet" ez hülyeség
haxaxnémetek felé nézel akkor esetleg igaz is lehet de ha nigéria felé akkor meg nem
te is és sojan másik beleestetek abba a csapdába hogy túl sokat szeretnétek, legalábbis a képességeitekhez nézve
de ebben nem feltétlen a többre vágyó egyed a hibás
van egy hamis "nyugati világkép" amit el szeretne mindenki érni, persze az igény jogos de hamis
az a pár nyugati ország lakossága pont jó heklre született mert ők egy kirakat társadalom kirakat emberei
de ők csak azért élnek olyan színvonalon mert a többiek nem
de ezáltal hogy látod ők hogy élnek egyre többet szeretnél költeni egyre többet dolgozol és egyre több pénzt keresel nekik ezáltal nekik is egyre több a pénz és a különbség megmarad és mindig is meg fog maradni
Még is ő keresi a pénzt, más világ más szokások, most akarjon valaki 3 műszakban pénzt keresni, legfeljebb tengődni lehet, pénzt az ésszel és tanulással vagy jó ismeretséggel lehet keresni.
plusz ami nekünk szar volt attól megpróbáljuk kikímélni
pl neken 11-12 évestől kellett menni a szőlőbe dolgozni, pl gyerekemnek nem kellett nem is ért semmihez sem