Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Amit én ki akartam hozni, hogy nem volt (igazi) tulajdonosa az épületnek UTÁNA.
Hogy az ebül szerzett tulajdonosok, vagy az állam, az most ilyen szempontból mindegy is. Tudom, volt jelképes bérleti díj, de tudjuk, az mire volt elég.
A bérlakásokat most is meg lehet nézni, és nézzük csak a tisztántartás körülményeit, amihez nem az kellene, hogy a tulajdonos állam söpörjön fel...
Ja? Amúgy főleg rájuk, csak filmekben voltak a 20-30-as években olyan háziurak akiket meghatott a szegény sors. 😄
A bárbeadókra gondoltam.
Ez így van, a komcsiban sem a bérlők hanem az állam lakta le karbantartás hiányában a bérlakásokat, ennek isszák a levét a mostani tulajok.
De, a városi melósokra.
Na.
A jogszabályi környezetet egyszerűbb lenne módosítani a BECSÜLETES bérlők igényeit figyelembe véve, mint einstandolni a tulajdont.
Aztán persze a történelemből látjuk, mi lett belőle, ezek a jóféle bérlők lelakták a régi bérházakat.
En ugy gondolom, nem volt ez mindenkire jellemzo.
Igen a népszerűség miatt mivel a lakhatás és a háziurak/hatóságok aljas hozzáállása rendkívüli utálatot gerjesztett a népben és nyilván ezt lovagolták meg.
De eliminálni egy úthengerrel az összeset rohadt nyerészkedő bagázs más ember nyomorán gazdagodnak.
Ja, és régi befektetésekből élnek most, és amit megtudtunk itt, hogy ezek mihaszna léhűtő emberek 😁
Ez a sajat hatalmuk es megvalasztasuk biztositasat szolgalta.
Na ja, ezért volt a kommunisták első döntéseik egyike, hogy államosították a bérházakat, pusztába vágták viskókba a háziurakat és megváltoztatták a bérbeadástörvényt. A háziurakat a csendőrök után a bérleményekben élők a legjobban utálta. 😆
bútorboltosnak persze, hogy nincs semmi haszna(kezeit széttáró)
Egy főbérlő viszont rengeteg embernek segít. Jó szándékú emberek lakhatást biztosítanak a szegényebb rétegnek(meghajlós)
Kitüntetni kellene őket nem eliminálni(kezeit széttáró)
Igen, de gyakorlatilag Pipire gondoltam 😆
A főbérlő most a tulaj?
A főbérlőket se hagyd ki a listából 😆
Annyi hasznuk sincs mint egy bútorboltosnak 😁
na egyetértünk. Bár én már eleve a betegen születetteket is egy kalap alá venném csak visszahúzná a társadalmat még ha kicsit gondolkodnék kárt okozó politikus, bűnözőt védő ügyvéd stb. össze lehetne szedni egy szép kis listát kiket kéne eliminálni(kezeit széttáró)
A listám alapján a 8 mrd emberből első körben túlélné 3 mrd aztán pihenés közben még gondolkoznék melyik csoport maradt ki a listából 😅
van benne valami én is a jutub által találtam meg a pözsó-tojiban a pollenszűrőt 😅
Na jó akkor módosítom. Jutub maradhat de csak az építő jellegű hasznos tartalmakkal(kezeit széttáró)
Alkesz, drogos, bagós, ezek közül egyik sem elesett. Magukat halálra zabálók sem. A lusta álrokik sem.
A betegen születettek már más tészta.
A cigányok sem. A kárpiért remegők sem.
Egy ország társadalmi feelettségét nagyrészt az határozza meg, hogy miképp bánik az elesettjeivel. Az, hogy ki számít elesettnek vagy szimulánsnak, parazitának mindig az adott kormány határozza meg. Az elesettek semmibe vétele és az árokba lökésének helyeslésének van egy olyan problémája, hogy mi történik ha hirtelen bármilyen okból kifolyólag (baleset, hirtelen szegényedés, stb.) mi is váratlanul közéjük tartozunk? Akkor milyen jogon várunk segítséget ha addig minden eszközzel tiltakoztunk a mások segítése ellen? Vagy marad a gerinces elvhűség.......a kötél.
Nem ez a lényeg? Ha nem jár, miért adnék bárkinek bármit?
ebbe kár belemenni
jár vagy nem jár nem ez a lényeg, az a lényeg nem adod oda, ezért van a plusz pénz
a többi már csak szintek kérdése
Ha azt mondod, nem adod nekik, akkor azt állítod, hogy megjár CSAK nem adod nekik. Hát NEM jár meg.
2 féleképp juthatsz több pénzhez mint az átlag
vagy elveszel másoktól vagy nem adod oda nekik
másképp nem megy
és evvel most nem azt akarom mondani hogy jogszerűtlen amit csinál
fő típusonként sok eltérés nincs
gondolok itt olyanra hogy rejtett csavar a láb akatt vagy a matrica alatt, hol kell elkezdeni a patentokat feszegetni stb
a belső rész már nem gáz