Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Majdnem.
Van belőle 3 féle (+ még a tankba beépített a 4JH-s 600-asban) bár tény hogy a felfogatást kissé átalakítva mindhárom használható.
Van az ebay-ről új kínai nem is drágán, bár megesik hogy nem mindig azonos a minőség.
http://www.ebay.com/itm/New-Fu...
Sziasztok. Fzr1000 hez benzin pumpát keresek. A gép 1988-as, de ugy tudom 95-ig ugyanaz a pumpa volt benne.
Szia, ac pumpa érdekelne. Elérhetőséget tudsz adni?
Apósom biztos tudna érdekes dolgokat mesélni (nekem szokott ) . Ő egy úgynevezett járműboltnak volt az üzletvezetője a 80-as években Salgótarjánban. Elmondása szerint neki majdnem minden új típus volt. Mindig is szeretett vakítani az öreg, de tény h sok akkoriban újnak számító motor nyergében van lefényképezve, miközben éppen motorozgat a hegyekben.
A nyári használatot feltételezve én a 40-es meleg oldali értéket tartanám szem előtt.
A 10w30-as +15°C-ig javasolja a Yamaha, +5°C felett már a 20w40-et. (azaz a 10w40 elfogadható kompromisszum)
Hogy a Motult vagy mást választasz-e vagy mást az már a te vallási hovatartozásod dönti el. (én drágának találom, de hát nem mindenki ez alapján választ)
Megtankoltam a Vicus robogóját. 1500ft-ért ment tele.

Most megyünk ki Pellérdre lecsót főzni bográcsba.
Én (mivel még fiatal vagyok ) csak arra emlékszem eléggé konkrétan, hogy 88-ban 16e volt a 125-ös és 17e Ft volt a 150-es ETZ, a Jawa 350 oldalkocsival meg 35e-ért állt kint a műszaki bolt előtt. (a Riga Delta ugyanott 5e Ft volt)
250-ETZ-t Dunaújvárosban 83-tól mostanáig nem láttam kirakva így sehol, aki olyat akart (apámtól tudom) annak a boltvezetőnél kellett "érdeklődnie" (itt 3 hely volt a 80-as években ahol motorokat lehetett venni)
89 év elején láttam egy falkára való világoszöld S51B-t 19e Ft-ért a Kék Duna áruház földszintjén (kép ) ami onnan maradt meg, hogy akkorra volt beígérve nekem valamilyen segédmoci ha lesz jogsim, és én jeleztem otthon hogy pont ilyenre gondoltam, apám meg azt hogy egy Simsonért nem szabad ennyit adni. (amiben volt is valami, mert olcsóbban lehetett 125/150-es ETZ-t venni, de ez engem akkor nem nagyon vigasztalt)
Aztán nyáron megkaptam életem eddigi (és máig egyetlen) szalonban vásárolt (mezőfalvi mezőgazdasági bolt ) új járművét a metálzöld Romet Kadet 780-ast. (6890 Ft volt, választható színek és mennyiség: metálzöld és metálpiros 1-1 db )
Nálunk Simson még mutatóban sem volt kirakva. Nagyon nagy hátszél kellett hozzá.
Eltérhettek az ára, bár ez nem volt jellemző akkoriban. Nekem asszem 1984-ben volt... mikor megvettem, se rendszám ugye, se sisakom két 7ig csak nézegettem otthon, míg minden papírügy lezajlott (forgalomra is akkor vizsgáztam épp, rutin már megvolt)
Még a rendszámra is elékszem. MZ-23-24
21 valamennyi volt a dobfékes. Azért tudom,mert nekem is várnom kellett még két hónapot,mert tárcsafékest szerettem volna. Decemberben tudtam megvenni,és emlékszem kesztyűre már nem maradt. Nem érdekelt nagyon,mentem decemberben kesztyű nélkül fülig érő szájjal.
Sztem nem jól emléxel... 23 körül a dobfékes volt. Onnan tudom, hogy szó szerint 500 Ft-onként szedtem össze az árát, és mentem venni, mikor kibontották, láttam, hogy tárcsafékes (addig nem láttam még olyat, első 2 volt a városban) de mondták, hogy ez 27500 - hát annyim nem volt, várnom kellett, meg megpumpolni mégjobban nagyapámat
Aztán annyiért vettem meg.
Az apró kinézete megváltozott.

Szép ez a motor.

https://www.kepesmotor.hu/apri...
Jawa mustang 4200ft volt. Olyanom volt,nagyon szerettem.

Tárcsafékes,fordulatmérős ETZ 250 23000ft volt.
Nagyon szép, sok pénzbe és munkába került,de ennyit nem ér.
82-ban, mikor itthon még csak 3 gangos megszakítóst lehetett venni (ez túlzás, nem lehetett, csak kapcsolatokkal, pult alól, felárral) akkor öltünk volna egy 4 gangos elektronikusért
csak az Autó-Motor újságban láttuk, hogy létezik ilyen, meg hogy van Enduro is (fent elvezetett kipuffal, 4 gang-al)
Annyit nézegettem ezeket a Járműboltban (akkor ez volt a neve ) hogy még ma is emléxem az árakra:
Verhovina 3600, Babetta 5900 Simson S51N 8900, S51B-t nem is láttunk Anyám fizetése akkor 3500 körül volt.
Ilyen az amikor hülye kerestetik.
https://www.hasznaltauto.hu/motor/simson/simson_s_51_e_electronic-11721885
Az lehet
Más típusba sem?
Hátra nem megy bele szerintem...
Front Use Only.
Ilyen fékbetét van elől. Csak usába? De miért? Valaki hallott már valamit róla?
Sziasztok .
Van egy Fzr 600 genesis em . Olajcsere előtt álok ezt javasolják bele MOTUL 7100 4T MA2 10W30 motorolaj vélemény? Köszi