Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ez is csak azért van, mert csak a főcímeket olvasod el...
Ahol "kitiltják" ott is CSAK időszakosan, CSAK a legszigorúbban vett belvárosból, CSAK az Euro5 alattit (ami már most a 6-8 év felettieket érinti) és CSAK évek múlva, és ez is még CSAK tervezet a legtöbb helyen....
És ha kitiltják, akkor ott mi lesz? Nem töltik fel a boltokat, nem lesz tömegközlekedés, nem lesz teherszállítás? És az ott lakók is fel fognak lázadni. Szóval lesz majd kivétel, meg spec. engedély - vagyis az eddigiek CSAK 10%-a nem fog továbbra is bemenni
Különben meg ha engem ktiltanak Hamburg történelmi belvárosából a dízelemmel - azzal nem lesznek előrébb (de biztosan erre lesz egy alkalmas behajtási engedély külföldieknek CSAK 20 ejróért
Hamarabb lesz hatékony teherfuvarozás villannyal, mint személyautó - mert itt nem tétel az 1 tonnányi akku.Az ereje-nyomatéka meg elég. A hatótáv lesz inkább gond, mert az dízelnél lehet 1000 km is - de elvileg a kamionosoknak meg kell pihenni 2 óránként (azt hiszem), szóval csak szervezés kérdése ez ma még. A jövőben meg lesznek akkuk jobbak.
Ez idáig rendben van. Viszont sorra tiltják ki a városokból azzal nem tudsz mit csinálni hiába fogyaszt keveset. Használod pályán ott teljesen jó a dízel lényegében oda való nagy nyomatékkal állandó kis fordulaton akkor alig szennyez.
Igy van, bár azt az akksipakkot ami 40 tonnát elgurít hegyen völgyön 90-el, na arra kíváncsi vagyok
de még így is megéri. Én 6 liter alatt pályázok 140-150-el, ezt nem tudja benzines - és már vannak az enyémnél jóval kevesebbet fogyasztó dízelek is. Szóval hiába drágább a dízel 10%-al, de ha 25-30%-al kevesebbet fogyaszt, akkor is olcsóbb.
Teherfuvarozás meg nincs benzinnel... villannyal hamarabb lesz.
Persze, hogy a népet szopatják ne érje meg dízel autózni. Viszont ezzel együtt drágább lesz a fuvarozás így a fogyasztás cikkek is drágulni fognak.
Dehogy, csak a népet szopatják.
Meg kell hallani a hírekben a lényeget: a Rajna alacsony vízállása miatt akadozik az üanyag szállítás Svájcban, ezért felszabadítottak a tartalékból: benzint 50, gázolajat 160 ezer köbméter mennyiségben. Ebből azt gondolnád, hogy D 3* annyi fogy, de nem! Mivel a B 70%-a, a D-nem meg csak 40%-a jön a Rajnán, az arány inkább 5-6-szoros...
Szóval pridikálnak a kis gecik a a környezetvédelemről, meg a D autók kiszorításáról, miközben ennyit használnak - szóval a régi dízelek basztatása is csak egy gazdaság élénkítő folyamat része
Ettől azért nem tartok, de az árképzés viszont érdekes, mikor az olcsóbb termék lényegesen többe kerül a kúton.
amit kinéztem másnapra elvitték eddig, de karácsony előtt meglesz még variálgatok sokat minden nap másik típus forma a kedvencem ha meglátok 1 szépet. most pl találtam egy gyári E30 320 kombit eskü szög gyári
Gyári hiba. Ettől még a világ személy és teher forgalmának jó 80 százalékát kitevő dízel motorok, a mezőgazdasági és ipari gépek elég jól elvannak
Hogy áll az autóvásárlás Pupu?
Arról nem is beszélve, hogy már 40-50 Ft-al drágább a gázolaj mint a benzin. Ki fogják nyírni a dízeleket ez tisztán látszik.
Nos, ezért IS
Ezètrt kell Diesel autó.
Nagy mákjuk volt azoknak akik elszálltak anno, nem gyulladt ki a kocsi, pedig a sofőr mindent megtett mikor egy korláton kb.150-nél hanyatt baszta a 600h-t. Ezért én nem tartom okos dolognak a hibrideket, jó részükre nem kapsz zöld rendszámot és balesetnél olyan mintha egy benzinesbe és egy elektromosba ülnél egyszerre veszélyek tekintetében. A benzines tud robbani is az elektormos meg ég mint a zsír, a kettő együtt igazán jó kombó.
jó kis vitaindító volt de legalább felpörgött a fórum
Jahogyígyérted... Hát, ha az az akkupakk megsérül, akkor már csak isteni szerencsével van onnan kit-mit kimenteni.
A 12v os akksik meg a pakkok között nagyon nem lehet egyenlőséget tenni szerintem veszély tekintetében. Elég ha megsérül amit nem látsz és 10-20 perc múlva kigyullad a pakk, ezt a mutatványt a 12V-os aksik nem adják elő. Egy full elektromosnál megvárod míg leég a pakk, de amelyik kocsiban van még üzemanyag is az szerintem nem gyerekjáték.
Háde erre mondtam, hogy ha galacsinratöröd és fejreállítod a benzines verdát, ugyanúgy szarság van, mert nem tudsz mit csinálni vele.