Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mielőtt? Mielőtt ezt elolvastam, már azelőtt azt gondoltam - hogy Pözsót nem szabad venni!
Szóval én épp itt vagyok, a szobámban mindig megy a gép, és épp átálltam beltéri munkákra - a tél az elektronikáké nálam. Most vár itt soron javításra egy 1F/3F frekiváltó, meg kéne csinálnom az új akku regenerálót, van 3 e-autó töltő, amit fel kéne kábelezni-dugózni, egy nagy áramú akkutöltőt összerakni (minden megvan már hozzá) - és a puskám se volt még szétszedve pedig már hetek óta megvan
A gépem is újra kell rakni, már vagy 4 éves rajta a Linux, van már újabb, az asszony egyik benti gépe is itt van, arra Win10 kéne - szóval irígykedem, hogy csak egy garázst kell csinálnod
Látom mindenki karácsonyi bevásárolni ment. Jó lett a fúrókalapács, csak az volt a baja hogy kiesett egy csavar és fellazult a többi.
Viszont tegnap (átmenetileg) elment a töltés a pözsón. Indítás után akksi jel világít és persze hibajelző sípolás. Mivel itt voltam 500 méterre tőlünk, hazajöttem így, majd leállítás után ismét próba, semmi változás.
Világítás fel, majd erőteljes gázadás, kb. 3000-nél fényerő felragyog, akksi jel elalszik. Azóta jó.
Mielőtt bárki bármit gondolna: a megvétel után kb. egy évvel levettem a generátort hogy belenézek, nem is volt hiábavaló. Kicseréltem a csúszógyűrűket, új kefék, csapágyak és egy szabadonfutós szíjtárcsát.
Elég ronda. Viszont a számzáras páncélszekrény (vagy fegyverszekrény) érdekes.
A külső oldalán van ott nekem is.
Ez milyen szerkezet...

https://www.kepesmotor.hu/moto...
Nekem a térdem oldalán is lett ilyen fura érzéketlen rész.
Persze, majd ha öregebb leszel
Persze bent a műterembe ott vannak csak mikor kijönnek cigizni akkor fagyoskodnak a nyomik
Nem fáj meg ilyesmi, max. ha sokat állok/megyek. (ahol eltört és csinálták ott furcsán "érzéketlen" az a rész, ennek ellenére kézzel finoman hozzáérni is "rossz" érzés még 15 év után is)
Annyi van csak vele, hogy a boxzsákot ösztönösen nem merem vele megrúgni teljes erőből, hiába akarom. (az utolsó pillanatban mindig megtörik a lendület egy pillanatra, amint a zsákhoz érne a lábam és olyan semmilyen lesz az egész)
Nekem is szokták mondani hogy "akkor az időjárás változást te is megérzed" én meg közlöm hogy nem. Erre mindig rávágják, hogy "majd fogod".
Az gondolom megvan, hogy a pneumatikus gépnél nem kell nyomni mint az ökör (elég csak megtámasztani) hanem hagyni kell az ütőművet dolgozni. Sokan úgy vágják tönkre a gépet (főleg vésésnél) hogy ráfekszenek és az ütőmű gyakorlatilag be van feszítve. Így egyrészt nem halad, másrészt tönkremegy még az ipari gép is.
Mostanában elég sok betont vésett és fúrva is volt vele de nem azt számolgattam minden nap hogy hány csavar van benne.
A csapágyai jók és a fogaskerekek is, ma összerakva megnézem hogy milyen lett.
Na ió, de őt ott bassza a sors 12 órát kint. Akkor meglepően nem hideg is hideg tud lenni. Te meg gondolom közben jössz-mész be is
Tökre ilyen fazon, ja!
Nekem is {oy42 fordulaton nem üt csak ha játszok a “gázzal”
Na ez volt a fő merevítés ahogy Ábrinak, térd alatt megnyitották a sípcsintot és jól beleverték, lent rögzítették három csavartal fent pár hónapra asszem egy plusszal amit előbb kivettek mint a többit
Majnemnem, de geccire nagyon tudtam már ugrálni a rugalmas de amúgy több centi vastag valami deszkán és hát nem adta ki
Én erős vagyok semmi időjárásváltozás -2fokba rövidbe mászkálok itt kint ezek a nyomi filmesek meg beléjük fagy a szar a "helihenzen nortfész" kabátjukba
Milyen ropi anyagból van itt mindenki? Nem vigyáztok magatokra? Öreg korotokra meg majd panaszkodtok az időjárás változásra
Félig szét van hullva, és csodálkozol, hogy nem műxik jól? Jóóóóózsiiii Ha már szétbombázod, nézd meg a csapágyakat, ha kottyan, pár100 Ft cserélni, meg a foghézagolást annál a fogaskeréknél. Egy 0,3-as hézagoló csodát tehet, utána nem zörög, nem ropog... gyárilag a kínaiak elég lazán adják elő a holtjátékokat
Jó, hogy ennyi év múlva is lazán tudsz róla beszélni. Altatás nélkül az nagyon komoly, gondolom epidurális érzéstelenítéshez volt szerencséd, na az megint finom. Engem egyszer szúrtak csak gerincen a többinél altattak, de az hogy fent vagy és ott barkácsolnak a lábadon órákat az erős. Én évnyitón csináltam magamnak belbokatörést, műtét, gipsz, amikor vették ki a csavarokat akkor szúrtak. A műtő melletti helyiség ablakán tükröződött az esemény nekem, mikor úgy éreztem hogy kicsit nyomja a doki a csavarhúzót a képen azt látszott hogy két kézzel rajta feküdt..Ó b+ mondtam magamban, ha lecsúszik ez úgy böki át a lábam a 100 kilójával meg az ágyat, hogy öröm lesz azt nézni. De szerencsére megindult..akkor még nem volt ütvecsavarozójuk.
Érdekes ez az adrenalin dolog, én is fel akartam állni, pedig reccsent rendeset, de olyan volt mintha gödörbe léptem volna alámcsukódott a lábfejem és eldőltem..azt mondták elsőre, hogy ficam, még jó hogy felfedezték már a röntgent.
Ez egy friss telepítésű oxigénes töltőállás volt, értelemszerűen oxigénes vákuumszivattyúval. (a palackokból a szennyezett tartalmat kiszedni)
Közismert, hogy az oxigén és az olajok-zsírok nem bírják egymást, ebbe meg "valaki" nem oxigénhez való olajat töltött. Amikor kinyitottam a szelepet a vákuumszivattyú felé, azonnal robbant is szét az egész. Felfogni sem volt időm hogy mi történt, csak annyi volt meg hogy valami qrvanagyot szólt -pedig fültokban dolgoztunk a zaj miatt- és hogy lángol a ruhám. Leugrottam balra a képen a palackok és a műszerek elé -január lévén volt a földön némi víz a palackokról leolvadt hóléből- és elfeküdtem a földön hogy eloltsam a ruhám. Aztán mikor fel akartam állni, akkor láttam hogy a bal lábam kissé lemaradva jön utánam, a bal bokám fölött kb. 10 centivel a bőrön lógott a lábam a bakanccsal együtt, elég hülye szögben. (az adrenalin miatt nem fájt....még)
Akkoriban pont MZ-vel jártam, az első gondolatom az volt hogy akkor ma lehet hogy nem motorral megyek haza. Aztán kezdtem felfogni hogy ma valószínűleg sehogy sem megyek haza. (este fél 9-kor történt, műszak vége előtt)
Persze mentő (a mentős megkérdezte hogy levághatja-e a nadrágom szárát hogy hozzáférjen a sérüléshez, azt hittem hanyattb&szom magam, vágja hát ahogy akarja, ki a f&szt érdekel a rohadt nadrág) vákuumágy, fájdalomcsillapító injekció, kórház.
Én lazán álltam a dologhoz, mondom úgysem volt még eltörve semmim, kapok egy gipszet pár hétre azt csá, ez is lemegy és ennyi. Aztán a kórházban lazán fekszem a kezelőben, az ügyeletes orvos megnézte a röntgent, aztán mondta halkan a másiknak hogy "ez nem várhat reggelig, de be kell hívni a főorvost, ehhez én nem merek nyúlni" na akkor kissé gyanakodni kezdtem. Bejött az öreg, megnéz, aztán közölte velem hogy "hallom munkából jött, de azért még ne tegye le a szerszámokat mert hosszú éjszakánk lesz" hát az is volt. (nem altattak, szóval egy részét láttam a dolognak)
Isten éltesse őt, jó választás volt.
Néztem a képet amit a szivattyúról raktál be..tényleg marha nagy mákod volt. Nálunk a tűzoltóknál robbant egyszer egy 200 baros palack töltésnél, nem volt ketrec és sajnos a srácnak sem szerencséje. Nemhiába tanítják még búvár tanfolyamon is, a nyomásmérőt ne nézze a pógár mikor megnyitja a csapot, volt aki arcba kapta a műszert.
Anyámék hozták tegnap, a nejemnek volt a szülinapja. Finom volt egyébként.
Ó ez finom lehet, ez a kedvenc bb-m a spumante, de én még koris nyuszisat nem láttam .