Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

"......ha minden összejön"

Itt salakblokk falakkal és régi gerébtokos ablakokkal, keményebb télen 220-250m3, ablakcsere után (műanyag) 150-160m3, a födém és a falak szigetelése után pedig 80-100m3 gáz fogy ugyanazzal az 1988-as gázkazánnal.
De a legnagyobb előnye az amit csövi írt.
Ha bármelyiknek feldobja az ember vigyorogva hogy "kéne már egy kis eső mert olyan száraz minden" a villámló tekintetet garantált.

Ha bárhol nedvesség (esővíz) jut a gyapotba akkor az onnan nagyon nehezen jut ki. (főleg télen, mivel a szálszerkezet megtartja a vizet, nyáron a melegben ez lassan megoldódik)
Ha a vakolatréteg nem elég vastag és esetleg a hálózást/dűbelezést is félvállról vették az hajlamos repedni és ott (is) bejut a víz.
Azon kívül a környéken élő egerek/patkányok nem tudnak róla hogy nekik ebben nem kéne jól érezniük magukat, így rendszeresen beköltöznek. (én tartottam tőle, de a hcellbe valamiért nem akarnak)

Szóval a "szomszédok" éves programja a bejárás (itt 6 házról tudok) ahol repedések után kutatnak a vakolaton, ha találnak akkor javítás azonnal. Az első pár évben minden oké volt, aztán megjelent a téli időszakban a penész a falakon. Persze elsőre mindenki a műanyag ablakokat okolta (bár van akinek fa van) és szénné szellőztettek még -10 fokban is, aztán mivel nem javult a helyzet, részleges szigetelés megbontás után derült ki hogy bizony a csodásan páraáteresztő szigetelőanyag oda-vissza működik.

Van akinél nincs baj vele (igazából ott derült ki hogy mi a gond, mert nála sosem volt gond) mert olyan a tetőszerkezet túlnyúlása, hogy nem éri eső a falakat. (kivéve a néha beköltöző vendégek)
Az egyik passzívháznak épült 25 centis gyapottal, ott tele lett a töke a gazdának (hogy mindenki csak vízhűtéses házként említette ha szóba került ) és végül tettek rá még 5 centi hcellt, azóta semmi baj a nedvességgel.
Szóval nem rossz ez csak jól kell megcsinálni és figyelni rá a későbbiekben is.
Azt nem tud. Állagra hasonló az EPS-hez, csak nem olyan kemény. Porózus szálszerkezetű formatartó. Elképzelhető hogy nem előîrás szerint lett felrakva talán. Más technológia van megadva a kőzetgyapot szigetelésnek mint az EPS rendszernek.
A rózsaszínűvel? Az tényleg nem 2 forint. Mi lehetett a bajuk a kőzetgyapottal, megereszkedett a falon?
Itt nem a megtérülés számít sokkal komfortosabb meleg lesz. Egyenletes fejnél lábnál, meleg lesz a fal nem süt belőle a hideg.
Mért, szereted, ha drága?
Azt számolta valaki, mennyi idő alatt térül meg? Na nem a gyártó prospektusa szerint, hanem valósan, mérve! Fűtés számlákat egymás mellé rakva (egy egész télnyit, előtte, utana)
Az tény hogy dolgozni vele sokkal nehezebb mint az eps rendszerrel. Ide jó szakember kell,aki már sok ilyet csinált,mert nem kicsit lehet elrontani.
A Vicus kérdezi milyen probléma adódott azoknak akik ezt szigetelõ rendszert választották?
Ja, arra gondoltam, csak hülyeséget írtam.
Grafitos EPS-t.
Az XPS lábazatra van, azzal qrvadrága lenne tejes falat szigetelni. (bár én valószínűleg azzal fogom csinálni ha minden összejön)
És akkor most mit raknának fel xps-t?
Itt körülöttem van pár házon, fogalmazzunk úgy, hogy nem kimondottan ezt választanák, ha most kéne dönteniük.
Idézem egyiküket: " behülyítettek a boltban, meg a kőműves is mondta hogy ez jobb meg szellőzik.....drága mint a qrvaannya.....új korában szép volt a házon de megb&ssza a k.anyját amelyik kitalálta hogy ezt a falra kell tenni!
Ilyen van az autómon. Meg az Omikádon is
Ismeri hát.
emre te nem Degecen születtél?
Ismeri valaki?

Hankook Ventus Prime3 K125
Igen, egyszer de az 46-éve történt, amikor le estem a lépcsőn véletlenül.
Miért, van valami jelentősége???
hát ha így néz ki el is hiszem (ez is akkor épült)
ja, akartam már kérdezni nem verted be a fejed mostanában, vagy közvetlenül az előtt mielőtt polihisztor lettél.
Ez igazi marketing szöveg,hogy eladhatóbb legyen a termék.
Az én házam 1897-ben épült és a mai napig tökéletes.
Háát nekem polisztirol van fent, de a tűzgátlásban szerintem ez olyan mint a jól kiszáradt avar..UV-re öregszik, nincs szerintem az a bogár ami meg nem tudná rágni..szóval nekem jó mert már megvan, de nagyon tetszik ez a kőzetgyapotos téma amit nyomattok.
Ezt olvastam róla:
"A kőzetgyapot páraáteresztő képessége sokkal jobb, mint a polisztirolé. A szálas anyagszerkezetben a vízpára akadálytalanul mozoghat. Gyakorlatilag azt lehet mondani, hogy nincs penészedés a kőzetgyapottal megfelelően szigetelt családi házakban.
Hangszigetelése is jobb a polisztirolnál, mert a sűrű szálszerkezet jobban elnyeli a hangokat, mint a polisztirolhab. Csendes kertvárosi környezetben ez természetesen nem meghatározó előny, de forgalmas utak mentén lévő családi házak szigetelésénél bizony nagy jelentősége lehet a homlokzat jobb hangszigetelésének is.
A kőzetgyapot nem ég, ásványi, természetes alapanyagainak köszönhetően olvadáspontja 1000 Celsius fok felett van. Ezért egy esetleges tűznél gátolja a tűz terjedését, és védi a falat. Az expandált polisztirol hablemez ezzel szemben – önkioltóan ugyan -, de csepegve ég. A tárgyilagossághoz azonban hozzátartozik az is, hogy szakszerű szigetelésnél, a „pont-perem” módszert lelkiismeretesen alkalmazva a polisztirol táblák ragasztásakor, a szélükön teljesen bekent táblák mögött nem lesznek olyan légrések, amelyek egy esetleges lakástűznél segítenék a lángok terjedését. Tehát a polisztirol is biztonságos homlokzati hőszigetelő anyag szakszerű kivitelezéssel."
És milyen előny jelentkezik az ár miatt? Tovább tart, Jobban lélegzik?
Halleluja, fél centi kilógott, kitekertem és megvan a hiba oka..ugye aki belinkeli hogy kell kalibrálni a nyomatékkulcsot, az nem árt ha maga is megteszi azt a sajátján..most már megvan. Gyenge 13 Nm-t csinált 10-ből ami az M5-ös csavarnak már elég volt.
Pofás, és mindjárt van színe is - bár a fehér is szín - de ez olyan homlokzatszerűbb