Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szerintem túl nagy, de a belső képeket én is hiányoltam.
Lacinak? Hát kérdés ez?
Mintha Chuck Norrist kérdeznéd hogy pofon tud-e vágni egy bivalyt a bal szemhéjával pislogás nélkül.
Nekem is bejön.
Milyen a lakókocsi mi van benne? Képeket tehetnél a belsejéről.
Sikerült beszerelni?
nem olvasgatjuk, ha rám van bízva, biztosan elmarad jön néha egy ember, és az jól leolvassa... sztem évi 1-2x max.
Én ma pihenek, mert későn értem haza tegnap, és nem tudtam már elmenni anyagot venni. Szóval nem tudok haladni de úgyis F1 volt
Megyek tovább rombolni.
Azt spec. én sem tudtam hogy 110Ft egy köbméter gáz és az átutalódás szintén automatikus. Viszont a gázóra leolvasás-jelentés havi tevékenység, akkor meg látom a mennyiségeket.
Az már csak ráadás, hogy a munkámból kifolyólag ez a tevékenység (havi energiamérleg) természetes minden hónapban.
Szellőztetni lehet bármennyit, amíg van egy hidegebb felület amin ki tud csapódni a pára, ott mindig lesz penész.
Mi is szellőztettünk amennyit csak lehetett de pl. a fürdőszoba és a mosás-szárítás rengeteg párát termel. Télen mikor nem lehet az udvarra teregetni, ez mindig gond volt. A főzéshez van konyhai elszívó, ennek ellenére onnan is kerül pára a levegőbe. (bár a kivitelezés alatt álló saját tervezésű külső elszívóm a várakozások szerint olyan lesz, hogy még az edényeket is kiviszi az udvarra a tűzhelyről)
Talán nem hiszed, de még soha nem néztem meg, hány m3 fogy, nem ismerem a reális számokat... a számlát se, mert az meg átutalódik magától... azt is most tudtam meg, hogy a m3 az kb. 100 Ft
A penész állítólag a hiányos szellőztetés miatt van, nálunk ez nem fordul elő, mert a Zasszony szellőztet állandóan nekem meg fázik akkor a lábam
Varaderoban VTR blokk lehet?
Köszönjük.
Egy szóval sem mondtam, hogy ez a rendszer rossz, csak azt, hogy itt vannak olyanok ahol volt gond vele.
Egyébként csak azért írtam le mert Vicus kérte, máskülönben nem részleteztem volna.
"Akkor miért nem azt írod?"
Mert feltételeztem (tudod, logika) hogy te is gázkazánnal fűtesz és tudod hogy 80-100m3 gázból mesébe illő lenne megcsinálni egy tejes keményebb téli szezont.

A gázbeton sokkal jobb hőszigetelő mint a salakblokk vagy a régi fajta téglák (B30, kisméretű, stb,) annál nyilván kevésbé érezni a különbséget.
De amikor a kemény hidegben a gázkazán szinte folyamatosan megy ÉS még mindig hidegek a falak (meg állandóan ott vigyorog a penész a fal és a mennyezet találkozásánál, meg a sarkokban) szigetelés után (már 9 éve) meg minden ilyen jellegű gond megszűnt, olyankor valahogy fejre áll az a logika amit levezettél.

Nyilván én is kompromisszummal tudtam megvalósítani ezt az egészet, de az eredeti állapothoz képest, a gyakorlatban érezhetően számít.
Ilyen van Ádámnak is . Milyen lehet menni egy ilyen motorral?Soha nem ültem még endurón.

https://www.kepesmotor.hu/hond...
Sanyám, már Petőfi megmondta, a víz az úr és legtöbbx amik el vannak baxva, azokat is hozzáértő csinálta de sztem is jó lesz az, nem lesz gond. A tied nem lesz hagyva repedezni, mállani, te majd rendben tartod úgyis.
Már a miénk is régi építésű. 1992-ben lett befejezve. Majdnem 30 éves.
Sztem az havi fogyasztás lesz.
Ez nem jól lett megcsinálva. Ilyen nem történhet meg,ha minden rendesen el van végezve amit megadtak a technológiai leírásban. Végül is mindent el lehet b@szni,ha valaki szarik rá. Na meg mi magunknak csináljuk,hozzáértő emberrel aki már 1000 ilyet csinált már. De majd első kézből adunk infót ha valami baj lenne. esetleg.
https://hrweb.hu/gazdasag/64-g...
itt a gáz ára, 100 Ft/m3 az x 60-al = 6000 hol itt a hiba? Nem értem... vagy te egy havi fogyásra gondolsz? Akkor miért nem azt írod?

Mikor cseréltettük az ablakokat 20 éve, a madár akkor is rá akart beszélni ilyen hőszigetelésre, meg 3x üvegű ablakra (mittomén hány "kamrás" akkor még űrtechnika volt, űr-áron), mondtam, haggyukmá' a hülyeséget ilyen öreg elavult technológiájú háznál... ha most újat építenék, abban biztosan olyan lenne, meg passzívfaxom meg minden, de ilyen öregnél látni kell a határokat...
Haverom háza 10 éve épült, korszerű technológiával, de tegnap nem fűtött, és ugyanannyira fáztam benne, mint otthon
Valami ilyesmiről van szó.
"az 60 m3/tél vagyis 6000 Ft."
Mondd, neked mi volt a jeled az oviban? Logika?
az 60 m3/tél vagyis 6000 Ft. Biztos érdemes 100 ezreket költeni rá, mert ugye a hőmérséklet is megijed tőle, és elfelejti a fizikát, szóval nem lesz rétegeződés a kecóban
Persze tudom, a kényelem minden pénzt megér és a hideg fal valóban nem jó. Olyankor csavarni kell feljebb a termosztáton, oszt' akkó majd jól átmelegszik
Nálunk gázbeton a fal, az nem annyira hideg, valszeg ezért nem értem a problémát (meg szemlélet és felfogás beli különbségek is vannak, de ez így a jó )
A Vicus köszöni a választ.