Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ezt szeressük.
Jött a Bogi lányom barátja,és elmentek a szülőkhöz. Holnap után jön haza. Ketten maradtunk. Nem gondoltam,hogy ilyen hamar eljön ez az idő.
Az. Én is ezt szeretem inkább.
Az a Törley az Muscateller? Mert azt például komálom..
Az van itthon,de nem mertük még belerakni a gépbe. Elég hisztis masinák ezek,hamar beadják a kulcsot.
Már régen. Beszámolták a peugeot-ba. De ez is közös döntés volt,és a peugeot is közös választás.

FordocsKA lett
Ennyire nem mélyedtem bele.
Kapszulásat először az Öreg Cica konyhájában ittam (mlas által elkészítve) jó volt, de az mellett kitartok hogy a kávét főzni kell.
Lehet kapni pár száz forintért tölthető kapszulát. Azzal azért nem olyan drága és olyan kv-t teszel bele, amilyet akarsz.
70-es évekbeli automata Mirexal. (amennyire utánanéztem, akkoriban ez jó minőségű, átlagos, mindennapi óra volt kizárólag belső piacra)
Eredetileg a svájci nagyapámé volt. Tudtam hogy apámnál a fiókban csak a helyet foglalja 35 éve (régen sem igen használta, a digitálisat szerette) így nemrég elkértem és nekem adta.
Mivel egész jól néz ki és működik is, de a használat nyomai eléggé látszanak rajta (karcos és kopott itt-ott) ezért arra gondoltam hogy elviszem egy óráshoz felújíttatni. (megkérdezem itt is hogy csinálnak-e ilyet, de Budafokon láttam egy komolyabb műhelyt ahol restaurálnak is, ott biztos menni fog)
Ilyen, csak arany színű: https://www.zeitjaeger.ch/prod...
Milyen autót? A Twingót eladtátok?
Sztem sem emeli a vérnyomást. Vízhajtó hatása az van.
Vicus kapott karácsonyra (na jó nem karácsonyra,csak a dátum esett egybe majdnem) egy kis autót. A peugeot keveset használta, mindig az volt a kifogás,hogy diesel és nem tesz jót neki a városozás. Hiába mondtam hogy rengetegen használják így a dieselt és akkor mindig bólogatott.Amikor láttam hogy három szatyorral buszozik haza akkor megfogadtam,nem hagyom ennyibe a dolgot. Igazam is lett. Pár nap alatt többet használta mint a peugeot-ot egész évben. És azt is mondta, hogy még1x nem követi el azt a hibát,hogy eladjuk a kis autóját.
Az elmúlt két hónap mérései alapján semmilyen hatással sem volt a vérnyomásomra a megvonás. Ugyanúgy 130-140/ 90-98. Most épp 136/98-90.
Általam kevert kakaót toltam helyette.
Hát bizony. És hát ugye azért nem hasonlítható ezekhez a kávékhoz amiket ti isztok/ittatok.
A kapszulás kávé drága és ......drága.
Rakéta?
Én sem kávézom 10 napja.A vérnyomás miatt.Anyámnál szoktam inni inka kávét,koffeinmentes
Mi Nescafé classic kávét iszunk, jó kávéfőző híján. Ez még finomabb fajtából való. Egyébként a kapszulás kávé is jó sztem.
Jó reggelt!
Mi is kaptunk kávét és hasonlókat. (bár érdekes mellékszál, hogy már két hónapja nem kávézom)
Én is gondoltam hogy kijavítom, de aztán eszembe jutott hogy csak azért fogalmazott így, hogy mi egyszerű emberek is érthessük miről beszél.
A jó kávét én is szeretem. Minden nélkül csak úgy natúrban, mert az íze csak úgy jön ki.
Daráló?
Az őrlő! Nem?
A Frei-es kávéd ittam már, de a Mantaro-k jóK?
Már azóta motor hajtja a darálót