Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem sms-t küldött a házidoki hogy tudok e menni a megadott időpontban válaszoljak igennel másnap délig. Mondjuk biztos sokat dolgozik mert este 10-kor küldte az sms-t. Egyébként összességében nagyon gyorsan korrektül zajlott minden le a kalappal.
Egy csomo korosztalyos emberrel talalkoztam, es nem mutyiztam, nem is ismerem a haziorvosom.
Az a baj, hogy van jónéhány eset, amit felkapott a média, meg még pár, ami ilyen "ismerősöm-ismerősének- a szerelőjének-a szomszédja mondta". Igen történtek, 1,5 millió oltás közben. Korrupció, hiba, mint mindenhol az életben.
Csak tudod, én látom, hogy az asszony idegroncs 2 hónapja, annyit szív ezzel, és akkor észosztók szarják tele a nyilvános fórumokat a pocskolásukkal és ez és következményei hozzá is eljut
Én hiába tanácsolom neki, hogy ne stresszeljen, hagyja a faxba, dögöljön meg a sok paraszt szépen magába , rám nem hallgat, próbálja lelkiismeretesen csinálni.
Oltópontra is a háziorvoson keresztül jutnak be, így kapott após is oltást most. Igaz háziorvos még ezt is elbakta 13 órára rendelte oda és ott derült ki, hogy 14-re van beírva, ez tolókocsiban várakozva marha unalmas dolog, de legalább bejutott 73 évesen egy oltásra.
Korhazi oltoponton tuti nem lehet mutyi.
Nézd, eddig 2 dokiból 2 dokinál ez volt a tapasztalatunk a családban, nem fészbúk, meg egyéb közvetett infók alapján, hanem konkrétan ez történt. Ezt magadra venni butaság szerintem. Anyósék ugyan annál a dokinál aki hetekkel ezelőtt beoltotta azokat, akikre még most sem kerülne sor, most kaptak behívót 70 plussz daganat, cukor ,magas vérnyomás, egyszóval nem azok akiknek utoljára kellene megkapniuk. Korrupt az egész rendszer, sógor koma jóbarát alapon megy, ezen az sem változtat, hogy vannak akik tisztességesen csinálják. Te is látod, sok soron kívül beoltott "maradt" oltásos polgi, meg család sehol nem lenne, ha nem szőné át az egészet a korrupció. Én csak röhögök rajtuk, hogy azok, akik a legjobban harsogtak, mikor jött az oltás hogy nem, már rég be vannak oltva, én meg aki az elsők között regisztráltam magam meg az asszonyt, engem meg be se akar oltani a dokink Ez a kis magyar valóság. Pedig biztos van veszélye a dolognak, most ment el egy 44 éves srác a környezetemben 6 nap alatt, nulla alapbetegséggel... Mégegyszer ne vedd magadra, mert nem ellened szól, de felesleges védened is egy korrupt rendszert azért, mert ti tisztességesen csináljátok.
Ha tudsz valamit,velünk megoszthatod
...ehhez még annyit, hogy beszéltek baromságokat, pedig qrvára fingotok nincs, hogy mi történik valójában. Aki az M1 híradót nézi, annak se, aki az ellenzékit, annak se. Meg annak se, aki a féccbukon legel
Eddig* úgy volt, hogy az orvosok kaptak egy kb. 100-as listát, és arról kellett hívni. Nyilván az volt az elv, hogy az elejétől, de ettől el lehetett térni - meg el is kellett, a leírt variálások miatt.
Aki nem volt a listán, azt nem lehetett beoltani. Eleinte volt, hogy az 5-ös üvegből 6-ot lehetett oltani, kis figyeléssel, de annak is a listán kellett lennie, vagy ha nem, akkor teljesen swarcban lehetett csak - szóval ő hivatalosan nincs oltva, semmi papírja, igazolása nem lesz róla, sőt az ismétlőt se biztos, hogy meg tudja kapni pontosan.
Soxor van, hogy tényleg "marad" mert nem jönnek el, akik ígérték, és a nyitott üveget el kell oltani - ezzel lehetett trükközni, de ez meg ugye nem mennyiség.

*azért "eddig" mert MOST is kapjuk az emileket az rendelkezésekről, érkező vakcicákról, meg oltást is kell szervezni. Igen, húsvét hétvégén is ezzel dolgozik a geci háziorvos, folyamatosan most azér volt kis szünet a két hsz-om között, mert közben bementünk a rendelőbe, 5 Favipiravír receptet megírni, az este-ma reggel kapott határozatosoknak. Ilyenkor én hurcolom az asszonyt, hogy könnyebb legyen neki a meló.
Felesleges magadra venned, ez attól függetlenül igaz. A házidoki azzal kezdte, mikor rákérdeztem, hogy de ti már átestetek rajta...mondtam neki, hogy attól még szeretnénk megkapni egyszer...úgy gondolta ha már átestünk akkor nekünk már nem is kell. Majd mondtam neki, hogy én egyébként nem estem át, az asszony meg kb októberben...jaa, jó akkor majd.. Közben azok az ismerősök, akik fiatalabbak, semmi betegségük nincs, nem is akartak oltatni és most találták ki hogy mégis oltatnának, mert különbe lehet nem mehetnek majd nyaralni külföldre, egy telefon után már túl vannak hetek óta az elsőn, van aki a másodikon is. Hidd el, ez semmit nem von le a párod teljesítményéből, de itt felénk nagyon másként mennek a dolgok, és szerintem nem egyedi az eset
Az mondjuk nem gyenge, ha egyesek még válogathatnak is Itt csak simán korrupt az egész bagázs De azt te is tudod nyilvánvalóan, hogy azt, hogy a doki mi alapján hív téged, hogy maradt éppen oltás és gyere, azzal kapcsolatban senki nem kérdezi...ezért van az, hogy konkrétan mondta az egyik ilyen doki, hogy pénteken menjen az ismerős, mert akkor maradni fog
Az esetek túlnyomó többségében a háziorvos tényleg nagyon tisztességes és nem is tud mást csinálni, csak amire utasítják. Anyám is nagyon jóban van a háziorvosával, évtizedek óta ismerik egymást, még dolgoztak is együtt, amikor anyám aktív egészségügyi dolgozó volt. Így pár hete rá mert kérdezni, hogy ő még mindig nem kerül sorra tudván, hogy mi a helyzet a buszos túristákkal? A doki néni csak annyit tudott mondani, hogy nem tud mit tenni, az ő kártyájuk is ott van nála és most őket kell hívni...
Ezt most magamra veszem Tudod mennyi idióta gondolja ezt? el nem képzeled, mennyi helyre kell jelenteni, meg milyen adminisztrációja van. Nem könnyű visszaélni vele - de nyilván nem lehetetlen és biztos van olyan is. A feleségem a saját 78 éves szüleit nem oltotta be soron kívül, pedig megoldhatta volna.
Tudod, miért akadozik az oltás? Nem az orvosok, hanem az emberek miatt. Asszonynak 60 szputnyikot kellett leszerveznie, ez pont 90 telefonhívás volt. Számold már ki, ez mennyi idő átlag 3-5 perccel Mindenki vakerál, variál, ez nem jó, az nem jó, ő nem ezt akarja pedig mind segghülye hozzá (egyik sem vírus kutató ) csak sokat nézik a TV-t meg a féccbukkot
Anyám is kb másfél hete kapta még csak meg az elsőt. 73 éves és tavaly év végén regisztrált. Szabolcsban él az ukrán határhoz közel. Ukrajnából hetek óta hordják át buszokkal oltani az embereket. Így a helyiek egy kicsit hátrébb lettek sorolva.
Mondjuk az igaz, h közeledik a választás és szükség van arra a nem kevés ukrajnából érkező szavazatra.
Nálunk annyira vigyáz a házidoki az egészségünkre, hogy nem olt Párom hetek óta rajta van a listáján, kérdeztem a dokit akkor várhatóan mikor? Háát, nem tudja... Kérdeztem magam, hogy én rajta vagyok-e ...hát nem lát... Gyerekek ehhez a háziorvosi korrupcióhoz képest a camorra egy vasárnapi babazsúr hátulgombolósoknak Konkrétan sógor koma haver rendszerben oltanak
Jobban is passzol hozzád ez mint a piros(Szerintem)Sok balesetmentes kilómétert vele!
Novemberben voltam covidos pont 4 hónap telt el.Amúgy itt az orvosok azt mondják egy hónap után már be lehet venni.Én csináltam antitest vérpróbát egy hónappal a covid után és csak 25 antitestem volt majd csináltam még egyet másfél hónap után és már csak 15 antitest volt.
És az nem volt probléma, hogy nemrég voltál kovidos? Elvileg a te szervezeted még tele van ellenanyaggal. Nem mondták, hogy túlzott reakciót válthat ki? Én nem értek hozzá, de úgy hallom, hogy a legnagyobb probléma a túlzott immunválasszal van, az nyírja ki a szervezetet.
Akkor ott max. a 14 év alattiaknak lehetne beadni, másnak biztosan nem kéne.
Igen, szerintem azért találták ki az orosz tudósok, hogy leszoktassák a népet a piáról.
Te el tudod képzelni, hogy akkor ezt az oroszoknak be lehetne adni? Azt előbb hinném el azt, hogy vodka a hordozóanyaga a szérumnak.
Fasza a motor!
Ha egy kicsi esély van rá hogy használ,akkor el kell fogadni. Van két kollégám aki kórházban van,nekik még van esélyük,de van egy akinek sajna kevés. Egyre többen betegednek meg az ismerősi körben,de ez már nem az ami először volt. Itt kivétel nélkül kórház,tüdőgyulladás,magas láz......stb Valami Britt variáns vírus.
Pár év múlva kiderül,hogy mennyire jók vagy rosszak ezek az oltások.
Sztem tök mind1. Én sem ismerem őket,gondolom ez jutott.