Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ne mondd már, hogy az bárkinek feltűnik, hogy egy 30 éves motorban az eredetinél 1"-al nagyobb vagy kisebb kerék van... az enyémen müszin még a váz meg motorszámot is alig találták meg...
Itt ugye nem EXTRÉM átalakításokról van szó, fel sem tűnik... úgyis csak azt nézik, Aliexpress-ről van-e a fékkar meg a LED index 😂
Tervben van. A lánckeréktartó rész szélességéből le kell venni pár mm-t de ettől függetlenül szépen be lehet építeni az FJ-be. Fék, lánc ugyanaz. Az egyetlen komoly kérdés hogy műszaki vizsgán mi lesz. Egy FJ-s kolléga most van túl egy hivatalos átalakítási engedélyeztetésen gyakorlatilag ugyan ezzel a dologgal. Annyi a különbség hogy ő csak szélesebb felnit rakott be. Kb. 200000Ft + néhány hónap utánajárás, emailezgetés, kérelmezés és persze várakozás volt az ára. A végeredmény egy csudaszép Jármű Műszaki adatlap lett, aminek a leglényegesebb, Záradék rovatába leírták a következő mondatot :
"HÁTSÓ HAJTOTT TENGELY DEGET MD 5.50X17 KERÉKTÁRCSÁVAL, 170/60 ZR17 MÉRTŰ GUMIABRONCAL SZERELVE"

Igen, jól látjátok, pontosan így : "...MÉRTŰ GUMIABRONCAL..."

Miközben a kerékméret változtatás megvásárlása 2500 Ft/mm, a magyar engedélyeztetés 2350 Ft/mm + az NKH-nak kell egy írásos szerelési nyilatkozat, hogy a kerék szakszerűen került a helyére magyarul el kell vinned egy szervizbe ahol kereket cserélnek hivatalos áron : Kerék ki, gumi át, másik kerék vissza + féknyerget takarítottak -> 4 rezsimunkaóra -> 67.500 forint.

Na, én inkább "kérek egy kis segítséget" a műszaki vizsgán azt jóvan.
🤣
Gondolom a kiskaput áthelyezik, különben csak a fiatalok tudnak átugrani rajta : ))))
Hát, nekem a fészen 2 ismerősöm van, de azokkal sem állok kapcsolatban.
A 16-os első gumi tényleg szívás. "szerencsére" a GTR-é elöl 18-as, csak a hátsó 16-os. Így viszont van rá radiálban tök jó gumi.
https://www.gumik.hu/search?so...

De ott van egy rakás FZR felnid, hogy lehet hogy az FJ-ben nem egy komplett FZR fék-futómű van? (ha a GTR láncos lenne, már rég átszereltem volna 17-re)
Fasza úszó kaput építettek itt a szomszéd utcában. 😂
😂
Ja így már más. Lehet hogy én értettem félre valamit. Hisztériakeltésről szó sincs, én azt csinálnám hogy közzétenném a Facen hogy így jártam, ezzel a céggel, ez a problémám és ennyi. Semmi hiszti, csak a tapasztalataim aztán mindenki döntse el hogy megéri-é náluk vásárolni. Pillanatnyilag 866 ismerősöm van, ebből legalább 200 motoros 😁 szóval valami hatása csak lenne.

Amúgy mi FJ-sek is meg vagyunk lőve ezzel a gumi dologgal mert ugye elöl-hátul 16". Hát, nem eccerű na.
Biztos vagyok benne hogy László, ezt is tökéletesen és érthetően el tudja magyarázni. (szemüveges)
Érdekes jelenség de vajon miért csinálja ezt?

http://youtu.be/1x5UiwEEvpQ
Még nem tudni hogy milyen a hozzáállásuk.
Az a szöveg arra vonatkozik, ha rendeltél valamit, de meggondoltad magad hogy mégsem kell és visszaküldöd, vagy át sem veszed, akkor ennyi a költsége.
Nálam ugye ez az első gumira vonatkozik, hogy azt hogy bírálják el. (azaz az elsővel azt kaptad amit rendeltél, szóval b&zd meg, a hátsónak meg visszaadjuk az árát és húzzál innen te ruppótlan surmó vs. természetesen visszavesszük mindkettőt és visszautaljuk az árát és We apologise még egyszer)
Egyébként sem vagyok híve a hisztéria keltésnek, más beállítottságú vagyok.
A 18-as felni miatt sajnos elég szűk a választék.
Láttam náluk Michelin Pilot Powert, na, mondom akkor olyanokat kérek ezek helyett, erre kiderült jobban megnézve, hogy az 160/60-17-es.
F&sza lenne ez az első gumi is ami jött (Dunlop Sportmax Sportsmart 2) ugyanilyen hátsóval, de csak Roadsmartjuk van 160/60-18-asban. (az meg sporttúra) És ilyet máshol sem láttam ebben a méretben :/
Írtam nekik egy teljesen normális hangvételű (a probléma megoldására kölcsönösen törekvő) hivatalos formátumú levelet, nem feltételezném, hogy nekiállnának 25 euróért b&szakodni.
Némi kétely a félmagyar kommunikáció miatt van bennem, nem tudom hogy mennyire akarják teljesen megérteni a levelemben leírtakat.
Az biztos, hogy legközelebb nem innen akarok bármit is venni, macerás a reklamáció ilyen távolságról. (a Maxigumi.hu névvel eszembe sem jutott, hogy ez ne valami helyi gumis cég lenne, ezt utólag láttam már a megrendelőn)
Mint látható, az ügyfélszolgálati chatben Amaël (legyen ez férfi vagy nő, esetleg félszerzet) is fordító programot használ.
Fél órája válaszoltak mélben onnan, ahová irányított, ott már nem bízták a fordítást a mesterséges intelligenciára.

"Dear Customer,
This ticket concerns 1x Dunlop Sportmax Alpha 13 SP 160/60 ZR18 70W DOT 2018.
We have forwarded your claim to our warehouse for verification. As soon as we receive their reply we will contact you again.
We apologise for this situation and we thank you for your patience.
Thank you
Üdvözlettel:
Marc"

Szóval nem annyira egyszerű, mint pl. egy itthoni cégnek odacsörögni, hogy van itt egy kis probléma, valami el lett qrva.
Róluk sem feltételezem, hogy szándékosan lett elqrva a rendelésem, valószínűleg csak elnéztek valamit és ez lett belőle.
Ezt a gumit szerintem (de majd kiderül) visszavinnék ingyen, és vagy kicserélnék (csak Dunlop sportban nincs mire) vagy visszaadják az árát.
A kérdéses az első gumi (amit a hátsóhoz választottam és tényleg marha jó) hogy azt is visszaviszik-e ingyen, azaz nó 25 euró felszámítás, mert ez a rendelés formálisan megfelel a feltételeknek.
Ha igen, akkor mennek vissza (ingyen) aztán kérek tőlük (Csövi kedvéért) PÁRBAN egy garnitúra ÚJ gumit, INGYENES SZÁLLÍTÁSSAL, mert itt ugyanez OLCSÓBB, mint a motorkerékpárgumik.hu-n.
https://www.maxigumi.hu/motor-...
https://www.maxigumi.hu/motor-...
https://www.motorkerekpargumik...
Én 2013-ban vettem gumit a 750-re most akartam újat de inkább tavasszal, minek előbb addig csak öregszik. Párban újat ingyen postával következő 10-15 évre jó legyen elkopni nem fog az biztos.
Andorrán bejegyzett kereskedő cég... amíg a gugli őket hozza fel legolcsóbbnak, pont leszarják, hogy te rossz hírüket kelted a féccbukon mind a 70 ismerősőd előtt... 🙁
Viszont tapasztalatom szerint az ilyenekkel türelmes és kitartó levelezgetéssel leht boldogulni... max. kis bukóval, de ebben a stádiumban már csak kármentés megy 😁
https://www.maxigumi.hu/jognyilatkozat
Tehát ha jól értelmezem vagy visszavitetik maguknak az általuk elb*szott rendelés eredményét a te 25eurós költségeden, vagy visszaküldöd nekik ahogy akarod a te költségeden.
Hát bazmeg én olyan reklámot csinálnék nekik a Facen hogy többé az életben nem rendelne tőlük senki még egy szelepsapkát se, nemhogy motorgumit.
Az "öreg gumihoz" még annyit, Sanyáén jelenleg elöl 2006-os, hátul 2007-es Pirelli Diablo Strada-k vannak :)
Ügyfélkezelés in progress.......please wait.......Amaël csatlakozott a csevegéshez :)))
De dolgozom a megoldáson.
Mi a baj egy 2-3 éves új, szupersport gumival ami ez esetben (csak a hátsó) kb. 20e-rel olcsóbb, mint amit onnan tudnék rendelni?
Nem lett volna ezzel semmi gond, ha azt küldik amit rendeltem, de ebből sajnos ez az egy darab volt nekik, nem tudják ugyanilyenre kicserélni. Szupersportban a 18-as hátsó felni miatt pedig eléggé esetleges a választék.

Túrasportban (újban) pl. vehettem volna Continentalt, árban sem sokkal lett volna több, persze még most sem késő.
De igen...😜
Majd viszünk Pipofent meg Sanax-ot. 😂
Ja és fábi nem állunk meg 100 kilométerenként 😂
10 Az már jó hosszú nem tudom kibírtok e annyit belőlem 😁 kb 2500 km... ahhoz komoly szervezés meg motor is kell