Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Két hét az nagyon sok Én kb hat-hét éjszakára gondoltam. Az alatt meg lehet kerülni a genfi tavat meg esetleg olaszon keresztül jönni hazafelé
Akkor legyen 10 nap 😀
Motort meg úgyis venni akarsz.
Ja. Azt pótolhatnánk.
Nyugatra gondoltam én is.
2 hétre nem tudok menni.Ha nem Erdélyi túra lesz akkor még motort is kell vennem. :-)
Én sem értem miért kell régi gumit venni amikor van új... Ezt gumi dolgot jól elqrtad rendeltél volna párban újat a ingyen postával a motorkerekpargumi.hu ról. Nem az lett volna a legegyszerűbb legjobb?
Én is nyugatra mennék.
Megjött az első gumi https://www.maxigumi.hu/motor-... azzal minden oké. (puha mint a radír, csak ilyet meg hátsóban nem találok hozzá)
Milyen nagyot, 2 hét? A svájci túrát kellene bepótolni biztos megvannak még a tervek valahol...
Nyugatra, vagy keletre? Én az előbbire hajlanék, leginkább osztrák-olasz, de ki tudja, milyen kovid faxakodás lesz...
Ez majd' 7 éves B+, az nem zgyanaz, mint a 3... egyébként igen, én is húznám a számat a 3 évesre, ha nem szándékosan elfekvőt veszek olcsón. Az új az legyen ÚJ, a 3 éves ebbe már nem fér bele.
Egyébként a gumi se a régi, valahogy öregapám bringáján 30 évig is jó volt, most meg a montin 2 évente cserélem, mert kirepedezik... szar kínai.
Valami nagyot kellene menni idén. Már Arni is mondta, hogy a lánya elég nagy már és az asszony sem ragaszkodik hozzá ennyi év házasság után, folyton otthon lábatlankodjon. 😁
Én nem tárgyalok semmiféle ördöggel (így anyósommal sem) mert jelenleg is aktív tagja vagyok az öreg gumi szekciónak. A pözsón jelenleg 2009-es téli gumik vannak kb. 5-6 mm-es mintával (ezzel vettem 13-ban) és idén döntöttem el, hogy most vannak fenn utoljára. Már félrekoptak annyira, hogy érezhetően bénábban kanyarodik mint eddig.
Nem repedezett, a minta is egész jó rajta (persze a kis lamellák már megkoptak annyira, hogy hóban biztosan nem olyan jó már) van az a népcsoport (régebben, Ladával közlekedő skandinávok) akiknél ez a gumi, ilyen állapotban, szinte még le sem jött a gyártósorról.

Tavaly és tavalyelőtt már nyárra is fent hagytam őket, mondván egyrészt hogy az évek alatt keményedtek már annyit, hogy melegben sem lesz olyan puha, másrészt lehasználom őket amennyire lehet, és mehetnek a kukába. (mivel keveset megyek így alig fogytak, szóval egész jól tartják magukat)
A nyári szettem külön felnin ott van a garázsban (Hankook Ventus Prime, 2019-ben vettem őket) eddig talán 10e km-t mentek. Szóval ezek is ott öregszenek az árnyékban, de ettől nem gondolnám hogy romlana az állapotuk.

A GTR-en az Avonok 2016-osak. A hátsó még mindig tök jó, az első viszont már elfogyott. (az érintetteknek jelzem, arra is kéne vennem valamit, csak kérdés hogy megyünk-e idén messzebbre...év eleje van, be kéne írnom a szabadságaimat)
Jézus :D Itt 20 körül van egy motoron csere
Ez mindig érdekes téma. Úgy belénktették a parát, hogy az embernek nincs jó érzése, de hátul a kisördög azt mondatja, hogy nem hiszem, hogy akkora baj lenne. Egyszer már megnéznék egy OBJEKTIV vizsgálat eredményét egy 3-5 és 10 éves gumiról a lehető legújabb ellenében... Hiszen a nagyközönség már gyakran a 3 évesre is húzza a száját, sőt, sokan a "tavalyira"...
Megmondták már régen is: "ha egyszer a rothadó, kapitalista nyugat benyújtja csápjait.....
http://youtu.be/RQRyfu0e_3c
Arra celoztam, hogy egy haromeves gumiert fizettet es joval oregebbet kaptal, igy ertettem, hogy nem azt kuldtek, amit rendeltel
Azt a gumit küldték, csak a DOT2018-ra még azt mondtam hogy oké, belefér. Erre elég nyilvánvalóan rajta van, hogy ez 2015-ös. (az meg idén lesz 7 éves, az annyira azért már nem mindegy. Nyilván nem használhatatlan, de a megrendelésben nem erről volt szó)
Ezt lehet hogy visszaküldhetném reklamációsan ingyen, viszont az ehhez rendelt elsőt (szintén Dunlop sportgumi) meg nem. Ezért megvárom azt is, aztán ha az is hibás valamiben, akkor megy vissza mind a kettő ingyen)
Az már biztos, hogy gumit nem innen kell venni.
2015 ös gumi????
Ne akassz ki, hogy mas gumit kuldtek, mint amit megvettel... Es ennyi reszukrol az ugyfelkezeles?! Hogy elkurjak es neked kerul 25 euroba a buli?
Talán mégis. (qrvamérges)
Ügyfélszolgálat telefonon nincs, hibajegyet lehet küldeni reklamációként. Helyette másik ilyesmit kérni nem tudok, mer ilyenjük nincs.
Az első gumit ehhez választottam, gondoltam (mivel az még nem ért ide) visszamondom azt is. Na, annak 25 euro levonás ellenében semmi akadálya.
Megvárom az elsőt (elvileg holnap megjöhet) ha azzal is átqrtak, akkor együtt megy vissza a kettő. (persze nem mintha ezzel nem tudnék menni, de azért menjenek már a ......., b&szki azért ekkorát hazudni)
Oké, nem szóltam :))
Tessék, én meg itt panaszkodom hogy nem haladnak a dolgok. (ezek szerint a hátsó ma ideérhet)
Most jött a mél, amiben érdeklődnek, hogy mennyire vagyok megelégedve a szolgáltatásukkal, és persze a (még ide sem ért) termékkel. :))
Még itt a faluban a helyi gumis is megcsinálja. (nem tudom hogy már centríroz-e, kb. 10 éve még azt nem tudta)
A városban meg több is van, ott 10-20 perc alatt mindig megvan. (most sem kellett időpont sem, meg ilyesmi, mikor a Hexagon kerekeit vittem)
Ha erre jártok, dobjátok be a csomitartóba és bármelyikben nó perc alatt megoldják.
https://www.asztalosgumi.hu/
https://www.csocsigumi.hu/rolunk
https://www.armosgumimax.tk/
Itt se nagyon vállalják, elég nagy urak, mindig tele vannak - centizni meg nem is tudja egyik se, az előzőt is csak feltették, én naggyáztam ki itthon...
Az autómra a 4 gummát kicserélik centizéssel 6-ba, ezt évente 2x szoktam mostanában... és persze ők szedik le 😁