Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nálam most egy Exide 14Ah hagyományos akksi üzemel az FJ-ben. Másfél éves, teljesen meg vagyok vele elégedve. A jó öreg Lidl okostöltővel töltöm, ami elméletileg szinten tartja. Lent van a garázsban, csak simán rátettem a sarukra, az akksi nincs kikötve. A gariban 3-4C fok van körülbelül. Jó ez így hosszú távon vagy változtassak valamin ?
A folyton 100%-on tartast a hagyomanyos akksik nem viselik jol, csokken az elettartamuk. A te akksid elviekben pont nem hagyomanyos es ilyen celra keszult, amire te hasznalnad. A toltesvezerlo se az a buta fajta. Szerintem nem feltetlenul kell oda fogyaszto.
Ellenben ha biztosra akarsz menni, egy kapcsolooras dugalj meg egy 60W-os lampa nem fog a foldhoz verni. Beallitod, hogy menjen napi 3-4 orat es akkor lesz kis tornaztatas is.
És az igaz,hogy kell valami fogyasztó legyen állandóan rajta az akku miatt?
Nagyjából igen. egyszerűbb a Wattal számolni. A töltésvezérlőd kb. 280W. Az akksi 12V 100Ah, azaz 1200Wh. Ha pont fasza minden, süt a nap mint az állat, elméleti 4-4.5 óra az akku töltése. De felhőzet, tájolás, árnyékok, hatásfok/veszteség, hőmérséklet, satöbbi miatt mondjuk hogy a rendszer csak fele olyan jól dolgozik a valóságban és 8-9 óra kell az akksiinak nulláról 100%-ra kapaszkodni. Két párhuzamosan kötött azonos akkura ugyanez kétszer ennyi, 16-18 óra. Értelemszerűen ha az akkuk nincsenek seggre merítve, akkor még ennyi se kell. Kb. két-három nap a két akksi, ha folyamatos borult, szar idő van.
Ha igaz,hogy az mppt töltésvezérlő a 36 v 8 amperből a 12 voltos akksit 24 amperrel tudja tölteni akkor szinte másfél nap alatt feltölti fullra a 2 akkut nem?
Ha havonta 2-3 alkalommal van buli, akkor azokon a napokon, amikor nem vagytok ott, van ideje tölteni.
Ezesetben nem kell túlpanelezni, tegyél még egy ugyanilyen akksit a mostani mellé párhuzamosan. Ha egy akku óránkénti állandó 100W fogyasztást szolgál ki, akkor elméletben 10-12 órát megy. Kettő akksi 20-24 órát fog tudni. Több időt vesz igénybe a visszatöltés, nyilván, de ha egy napot ott vagy, aztán egy hétig semmi, akkor ráér töltögetni magát.
Az egyik kedvencem. Nálunk a kauflandban.
Először felszerelem igy.Szerintem mivel havonta 2 max 3 alkalommal lenne valami kis buli és csak akkor nappal kapcsolom be a hűtőt bini fogja.Lehet kell valami fogyasztót rákötnöm,hogy mozgassa az akkut?
Ja, az szívás - de sztem próbáld ki, hogy műxik a renccer, mielőtt elkezded fejleszteni. Elég drága ezt próbálgatni...
Jó qrva drága nálatok a villany... nálunk ejróban kb. 0,1 eur, a csúcsidőn kívüli meg a fele.
Ez csak a kontroller.Azt tudom,hogy tudja.De az inverterem 12 voltos
Nem, az inverter tudja a bemenő 24 V-t is.
https://cdn.shopify.com/s/file...
Napi 6 kwh termel azt irják.Nálunk 0,3 euró 1 kwh áram.
Szerinted ez a rendszer megér durván 2300 eurót?A házra szeretném és nem tudom megérné e?És hogy megtérül e valaha?
https://www.e-acumulatori.ro/s...
Ha duplázok akkor 24 voltot kapok az inverterem meg 12 v os.Bukta :-)
A 100/20 tud 24V-ot, akkor duplaja lesz.
Ket akksi sorba (vagy egy 24Vos akku) es ket panel sorban duplaz mindent.
Ha 2 panel és két akku lenne 24 volt akkor birná?
Kell
Akkor a több panelnek milyen töltővezérlő lell?
Elbírná, de csak akkor lenne értelme, ha szar fénygyűjtő helyen van. A kimenete limitált: 12V-os akksinál a 20A töltőárammal 278W a plafonja. Hiába teszel rá 600W panelt, nem tud 278W-nál többet tölteni egy 12V-os rendszert.
A két panel arra kompenzálna, ha olyan helyre volna telepítve, ahol nem kap elég napot (felhős, árnyékos).
A paneled így is 310W, ha jó helyre teszed és az akksit nem terheled agyon, jut is fogyasztani nap közben, marad is töltés éjszakára.
Ja ha sorba kötöm akkor a volt dupla lesz de az amper marad.
Ma olvastam,hogy az mppt ha 12 voltos akkura kötöm akkor a 36 V 8 A panelből csinál 12 V 24 A -t.Akkor a vezérlőm már kicsi hozzá?
Ebből elbir kettőt?
100V a max bemenő feszültsége, 20A a max áram, amivel tölteni tud.
Egy napcella ~30-40V, ez kettőt bír el sorosan kötve.