Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Erre gondoltam.Ez még akku nélkül is üzemeltethetö.
https://www.forteshop.ro/inver...
Nem akarok ezzel nagy dolgot csak,hogy áramszünet esetén egy kis biztonság meg egy kis takarékosság :-)
Gondoltam veszek egy hibrid invertert 24 v 3000 ah bekötöm és kb 1500 wattot kötök rá + akkut 24v 250 ah aztán ha termel van áram ha nem akkor az akkut használja,ha lemerült 50% ra akkor a hálózatból viszi tovább a dolgokat.
Az amorf napelemre azt hallottam,hogy napsütés nélkül is tudja az 50% ot termelni csak fény kell neki.Igaz ez?
Ez ugyan tul van az elete felen, a 120W-bol kb 110-et tudhat. Ha van feluleted, ahova elfer, akkor ez meg 15 evig hasznalhato lehet.
10 db 75 000 HUF, cirka 1 kWp
3 db 320-330W-os abbol a roman webboltbol lenne kb. egy szinten ezzel, nem tudom, az mibe kerulne mondjuk. Az uj panel kisebb feluleten tudna ugyanezt nyujtani.

(Mondjuk a hasznaltbol vehetsz pluszba, ha elveri a jegeso, legyen csere - vagy ha bovitesz, csak beletoldod)

De ismetlem: ugy, hogy nem ismerem az energiaigenyt, nehezen vagyok okos.
Talán kipróbálhatnál egy FZR-t :))))
De milyet???
Ha lenne még hentergős szmájli, akkor erre minimum hármat tennék. (de elqrták az oldalon ezt is) :/
Ahhoz egyszer neki kéne állnod megcsinálni, mert már egyre inkább tobzódnak a félretett (levetett) járművek a háztartásban. (Juci meg előbb-utóbb bepöccen)
Nálam az a gond, hogy a világegyetem egy ilyen stabil pontját nagyon nehéz feladni. (csak a méretével van bajom, már magamhoz képest)
Sztem piacképes, akár még egy Wartburgba is jó lehet...
Én mondtam, add el... sztem az enyémmel is az lesz... Neked van egy Fréd, Csőnek meg Fábinak megvan (Csőnek több is, mint kéne 😁) én is veszek valami sor4-et, aztán indulhatunk is 🤔
Még Arnival kell vetetni valami rendeset...
Valószínűleg a neved alapján, az volt bennem hogy Z750 fejidom lámpával, kb. egy perc után esett le hogy FZ-ről van szó :))))
Hát, szerintem akinek még az van fenn, az is inkább levenné :)
Nem is venném meg még egyszer :))
sziasztok ! valakinek fz750 fejidom lámpával kell e esetleg ?
Szia.Van itt a közelben egy hapsi aki amorf napelemet ad el 10 évesek.Darabja 7500 forinba jön ki.Van neki párszáz darab.Szerinted megéri?
Csövikém,ez "A" túramotor,mikor kitolta már láttam mekkora bálna,és ez el fog bírni mindent.A Yami után tudtam hogy gyorssági sportmotor nem jó túrázni,de akkor csak a Kawát tudtam megvenni,azt hittem az elbír minket.Aztán mikor az is összeült alattunk,akkor már tudtam hogy előbb-utóbb cserélni kell.Csak ehhez is fél évig kellett spórolni,meg kivárni a jó gépet,mondta is a srác hogy ez kivételes alkalom.Ábrus is mondta,ő is majd egy évig kereste a jó gépet.
1998-as,ebben még nincs tempomat ,riasztó/immobiliser,és a plexi is manuális,de ez benne a jó,nincs túlbonyolítva.
Pontos árat még nem tudok,majd a forgalomba helyezéstől és a szállítástól függ,olyan 1350000 körül számolom.
A "ko-csi"-ban vásárok minden auto, motor alkatrészt kb 20éve. Nagyon jó kapcsolatom van velük. Mindenből elég nagy kedvezményt kapok, 25-30%.
Ha valami kell szóljatok, rákérdezek.
Csak egy kutya volt,az is jött mindjárt simogatni,attól elvihették volna az összes motort. 😅
Kazincbarcika,pont az ország túlsó felén.
Ez hol van, Gyula? Mert úgy néz ki az udvar, mint ahol én vettem 😁 erdő közepén, sok kutya...
Milyen évjárat mennyit kértek érte?
Igen,neki is.
Ko-csi kft ott a legolcsóbb az AC van mindenhez.

https://www.ko-csi.hu/alap.php...