Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez a másik amit belinkeltem ez töltésvezérlő és inverter az egyben.Itt nem találom hány panelt lehet rá kötni.
Ja, oké. Tehát le van korlátozva 1400W-ra 24V-os akku esetén....
Akkor még egyszerűbb: 4 panel. Ugyanígy. Az 4 x 300 = 1200Wp

És akkor ennek megfelelően kell az akksit méretezni.
Elirtam az amper 9,38.
Vagy akkor már jobb ez?
https://www.e-acumulatori.ro/i...
A linkelt eszköz 100V-ig tud panelt kezelni, 60A áramig.

Ha a panel azt tudja, amit írsz (33V - 3.4A), akkor kettő sorba (33 x 2 = 66V, három már feszegeti a határokat) és ebből a kettes soros csapatból 14-et párhuzamosan. Ez elméleti, ennyit elbír, de a szükséglethet igazítsd.

Egy panel 300W, két panel 600W és így tovább - függetlenül attól, hogy kötöd. 14 panel azért mégiscsak 4.2 KWp, annyit családi házakhoz szoktak, amit laknak.

Ha tényleg nincs nagy fogyasztás és nem telepítesz hatalmas akkumulátor bankot, akkor nem fog 2-4 panelnél több kelleni. Ha szar helyen van, gyakran ködös az idő, sok a fogyasztó, akkor duplázd bátran. De úgy, hogy lövésem nincs a tervezett fogyasztásodról a 90W-os frigón kívül, nem tudok elég okos lenni.
A leirásnan 12V -700 watt 24V-1400 watt ez arra utal,hogy ennyit köthetek maximum rá igaz?Akkor gondolom csak az a variáció van amit leirtam?
Bocs. nem irtam ki,hogy a 300 wath 33,1 volt 3,38 amper egy napelem és ebböl hányat köthetek és hogyan erre a vezérlőre?
Szia.Még kérdeznék valamit.Ha van egy ilyen töltésvezérlőm akkor mik a lehetőségek egy 300 wh zárt áramkörben 33,1 volt 3,38 Amper.
Milyen kötésekkel lehet variálni?Hány panelt köthetek rá és milyen konfigurációban mindegy,hogy 12 vagy 24 voltosra jön ki.Szóval ,hogy tudom kiszámolni.Ha párhuzamosan kötöm akkor 2 darab= 600Watt:14,4(amennyivel töltené ha 12 v-os a rendszer)=41,66 Ah,Ha 24 voltos a rendszer akkor 4 darabot köthetek rá.De lehet vegyesen kötni úgy hogy 2 darabonként párhuzamosan és aztán sorosan?Ha érted mit zagyválok?
https://www.e-acumulatori.ro/c...
Én használom, de aztán rájöttem, hogy az az Ali legnagyob riválisa.. biztos ezé szaraxik. Kicsengettem kártyáról végül - ez csak 15 rugó volt...
Egy jó puskáról meg épp most csúsztam le 30 juróval - de a nyertes ár már az "épp-megéri" közelébe ment fel, nem erőlködtem.
Szóval ilyen mozgalmas délutánom volt, megyek is, lefexem 😅
Mérnem onlájn bankkártyával fizetsz? (évek óta nem használom a pp-t)
...épp most vásárolnék az Alin, de a pajpali azt írja 10 perce, hogy feldolgozás folyamatban, most mijafax van?
Pl. ha olyan rendel innen aki nem tud angolul és beleszalad a reklamációba, annak biztosan nehezebb dolga van, mintha egy itthoni gumishopból vásárolt volna.
Én sem rajongok ezért a folyamatért, ha lehet akkor én is szívesebben kerülöm ezt el.
Akkor passz. FZR-re asszocialtam csuklobol.
Nem, nincs :) Mikor te hozzászóltál, én már megrendeltem őket.
Nem feltételezem róluk, hogy ne lennének korrektek, csak kissé nehézkesnek tűnik így a panaszkezelés.
Az első gumi pl. korrektül megjött (oké, nem az ígért 72 óra alatt, de ez most nem volt szempont) olyan is mint amiről szó volt, szóval nem mondanék rájuk rosszat. (még)
Valahol az én felelősségem is benne van, elvégre ajánlottam őket. Két ismerősöm vett innen gumit, egy angliai és egy hazai barátom is. Mindkettőnek gond nélkül és időre meg is érkezett. Azt kapták, amit rendeltek.
Azt meg nem gondoltam, hogy ha elkevernek valamit, nem rendezik az ügyet korrektül.
Sztem a bömöse, abba pedig 3 bar kell az injektornak.
Nálam se - meg azt se tudom, ezen a 7en épp milyen motorja van Ádinak 😅
Jó, utólag könnyű okosnak lenni, én se mindig nézem meg 😕- nagyobb értéknél mondjuk igen, meg azt inkább ismertektől veszem.
Ha van szabad vákuum-csonkod és el tudod tenni valahova, XJ600/TDM vákuumos pumpa kiváltja a villanyost.
Ha maradnál az elektromosnál, lehet, hogy javítható amennyiben a tekercs nem szakadt, Tourmax-nak van kontaktorszettje.
Nálam a képekből semmi sem látszik.
Iszonyú jót motoroztunk, azóta is fáj. De sajna valszeg a benzinpumpa a végére feladta :( most nézek alternatív megoldásokat, ha valaki tud, ne tartsa magában :)
Komolyan minden sz&r előjön, amit utólag kell megrendelni. Pénteken vettem észre mikor tettem volna fel, hogy a régi csonk a bilincs alatt, elég durván be van repedve. (nem örülős)
Legközelebb már én is kétszer megnézem, hogy mi a cégháttér, egy .hu-val nem érem be. 😾