Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez jó, köszi!
Tisztelt olvasók
Ma reggel a feledékenységemnek köszönhetően érdekes tapasztalatra tettem szert.
Tegnap délután víztakarékosság miatt, elérkezettnek láttam az időt, a motorom lemosására. Azt mindenki tudja, hogy ha autót vagy motort mosunk, nagy valószínűséggel bevonzza az esőfelhőket a következő napokban. Ami lenullázza a csillogást, de legalább a paradicsomot, a veteményes kiskertet nem kell pár napig a vezetékes vízzel öntözni.
A hölgyek ezt ablaklemosással, tisztítással próbálják előidézni. A következmény, a záporeső túlnyomórészben igazolja ezt a babonát.
Szóval a motormosás után pár perccel beröffentettem a gépet, ha beázott a gyújtás, esetleg víz került oda, ahol nem kéne, ne a másnapi induláskor derüljön ki.
ketyegett szépen, tehát a szivató lehúzásával lefullasztottam, de az indítókulcsot gyújtáson felejtettem...
Betoltam a helyére rácsuktam a garázsajtót. Kb 12 órát állt így.
Ma reggel a szivargyújtóban lévő kis digitális voltmérő (az ami az RPM videómon is ottvan nézd meg.) megbízható kis kütyü, 9,8 voltot írt ki.
HÁ' húb.zmeg! most tehetem töltőre legalább egy órát. de csak kíváncsiságból megnyomtam a startgombot: kettőt forgatott, azt ugyanúgy pöcc-röff mint máskor. tölteni sem kellett így. Azér ezt nem gondoltam volna hogy ennyivel még szinte erőlködés nélkül megtekeri az indítót.
Hát mára ez döbbenetem kiváltója. ez jó, az már nem, hogy megint emelték a benzin árát...
Szia. Itt nézd még: sakwy.pl
Zsocca!

Nekem is mindig kitekeredett, amíg nem nyomtam egy kis loctite-ot a menetre.
Itt találsz:
http://www.motorosboltroadride...
9 kor már úton szeretnék lenni! Nem tudom mik a lehetőségek de Laci emlegetett lángosost, hekksütőt úgyhogy én elleszek. Ha önállóskodunk én abban is benne vagyok tevőlegesen is!
Sziasztok, hamarosan felszerelt állapotú lesz az xv535. Debrecenben készülnek a kiegészítők hozzá, Kolozsvári Pisti csinálja a nyeregtáskákat, nagy forma, volt már szó régebben róla itt a fórumon is, Papp Gyuriék csinálják hozzá a pöpec táskatartót és a bukócsövet. Ami viszont még hátravan, az a háttámla csomagtartóval. Adnátok javaslatokat, hogy honnan, milyet érdemes nézni? Nálatok ez hogy alakult? Nem szeretnék 80k körüli összeget költeni erre a tartozékra ha nem muszáj.
Sütögetés van tervbe ? Ki mikor érkezik kb. ?
Laci majd a telefonod legyen kéznél ha hívnálak szombaton. Már nem biztos hogy teljesen jól emlékszek a helyre.
Jó hogy szóbahoztad, én igyekszem már ottlenni szombat délelőtt, mivel marha meleget ígér a időkép, ezért a hajnali hűvöst kihasználva döngetek le az 51-esen Dunapataj_Szelid felé szombat reggel. Jöjjetek minél többen.
Szia Zsoccca
Talán a bovdendoktort tudnám ajánlani a tizennegyedik ker.ben Budapesten, nem olcsó ugyan, de korrekt munka. Ha megvan a hüvely, azt nem tudod elhagyni, arra a méretre megcsinálják. De a kiszerelés meg a be, már a fenti, az óránál, na az megizzasztott...
A tónál találkozunk.
Reméljük sok fórum társunkkal fogunk ott is találkozni. Mi lehet, hogy viszünk innen néhány havert is. Már ismeritek őket Salgóbányáról. Jó fejek!
Sziasztok
Tudna nekem valaki jó tanáccsal szolgálni?
Hogy honnan tudnék Km óra spirált beszerezni.(XV 1100) Ugyan is elhagytam. Kitekeredett a hollander alulról, és kicsúszott a spirál. Többször is vissza mentem jópár kilométert, de nem találtam meg.
Legutóbb mikor elszakadt, akkor nem tudtam venni sehonnan. Hanem a rossz mintájára készítettünk egy másikat. De most nincs minta.
Előre is köszönöm az infókat!
Oké lefotózom, és küldöm.
Üdv !
Na éppen ezt mondta Kaczkó Testvér szóról szóra. Annyi,hogy ezt pontosan leírtad,mekkora legyen a furat !!! Megtennéd,hogy lefotózod a furat pontos helye érdekel. Köszönöm . Üdv.
Üdv mindenkinek! Folyamatosan olvasom a fórumot még ha nem is szólók hozzá. A kipufogóval kapcsolatban írok, egyszerű megoldás a hangolás , én így csináltam . A dobra , vagy a leömlőre, vagy ahol találkozik a két cső , ahol nem látszik fúrtam egy 10-es furatot , és hegesztettem rá egy keskeny rozsdamentes anyát . Műszakira betekerem a rozsdamentes csavart, utána meg kiveszem, pont annyira hangos amennyire kell.
Blackiex írásait visszaolvastam a kipufogó "hangolásával " kapcsolatban és rájöttem,hogy egyenlőre biztos nem fogok hozzányúlni ,marad minden gyári. Marvingot én legalábbis hangosnak tartom ,mások szerint csak dögös ,a gyári viszont túl csendes . Patt helyzet :) Marving Legend rendszer eladom és veszek az árán kiegészítőket /táska,sisak bőrkabát stb. /
Legjobb az lenne mint az oldalkocsis kézi váltós DKW NZ 350 motoromon volt ,kis dekompresszornak látszó kar és nyitott ....
Én inkább többet fizetek a vizsgán(úgyis ha akarnak találnak hibát),de azért nem árt ha hallják a rádiót bömböltetö bambuló autósok pesten hogy a szomszéd sávban van valaki.
A kipufogó hangolástól lebeszélnélek, én most voltam műszakin, csak a kipufogót 10 percig vizslatta a "szerv" pedig gyári."A bukócső nem gyári, és az előre tolt lábtartó sem". Nagyon szígoruak a vizsgán ,legalább is mi felénk. Én is csak hoszabítást kaptam. Igaz nem ezért.
Mi is megyünk de ha nem tudok sofőrt szerezni akkor sajnos csak kocsival tudunk menni, a gyerkőcöket is akarom vinni.
Levettem a Marving Legend kipufogó rendszert és felkerült rá a gyári amellyel teljesen kompatibilis,nem kell átfúvókázni ,a csere kb 15 perces művelet volt .
A gyárival meg túl halk lett ,mégis ez marad rajta csak "hangolni " kell valahogy rajta kicsikét. Ti mit követtetek el ez ügyben /nem akarok kísérletezni / ezért kérek tanácsot. Kössz.
Aki jön, aki nem mi megyünk. 2.-ám szelidi tóhoz. Legalább is készülünk. Reméljük, semmi nem jön közbe.
Darabonként 10 literes vígan elég,ahhoz túl kicsi a gép teste,hogy nagyobb kerűljön rá.hátul viszont egy nagyobb doboz még elfér.villatáskába meg szerszámok.
Így igaz.
Qrva nagynak tűnnek a méretei, ami jó is, meg rossz is: a 2 táskába szinte minden bele fog férni, viszont nem biztos, hogy az utas lába is elfér tőle. Az alábbi gépen az én kis OFF volt Csótányom látható, 2 db, - darabonként - mindössze 10 literes bőrtáskával. Na, ezek a bőrök előtte egy LS400-on szolgáltak (U. Zoli bácsié voltak, aki a salgóbányai bulit is szervezi):
A lemaradt kép kedvcsinálónak.
Basszus, Tuco szintén blackpowder fan? Kicsi a világ...