Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Még alszom rá egyet, és lehet, megrendelem. Az biztos, hogy silány szerszámmal kínlódás a munka.
Ahogy K.István is írta, nem biztos, hogy "egyalkalmas" a történet......
Lattam, hogy lofule sincs, ami nem 20 ezernel indul es passzolna is. Nagy hive vagyok a jo szerszamoknak, pl. Mitutoyo ala nem adom a meroeszkozeimet es a JIS csavarhuzoim is Japanbol utaztak idaig, de egy-ket alkalmas hasznalatra csipne a szemem, hogy a meretben es minosegben megfelelo 24 ezresbe kerul.
Siman megvennem a nemettol, ugy latom ebben utazik, Drag Star lehuzot is arul pl.
Köszi!
Az itthoniak kicsik.....
Legalább 100-120-as átmérőjű kell.
Nincsen, EU-n belul se afa, se vam.
Rendszeresen vasarolok nemet es holland bontokbol. Csak EU-n kivuli orszagokbol fizetos a buli.
Nagyon robosztusnak néz ki!
~13.400.- postával, ha jól számoltam.
Németből szerinted van VÁM, ÁFA?
Sajnos idehaza nagyon gyer a kinalat ilyen szerszambol...
A nemeteknek van direkt 535-hoz valo. Igen masszivnak nez ki, nem sporoltak az anyaggal.
https://www.ebay.de/itm/254192...
Nekem kicsinek tűnik...... 🤔
Lehet, hogy bírja az imbusz is, ha már így találták ki!
Vagy ráhegeszteni egy M12-es csavar fejet....
Megmértem...
Az fel se tunt. Akkor nem ugyanaz.
mondjuk ha ez minden baja, M12 x1.25-os hatlapfeju csavarra barmikor le tudod cserelni
Most jobban megnéztem, nem látom a hatlapot a hajtó tengelyen.... hüüümmm.....
Lehet imbusz? Nem lesz az "szegényes"?
Nezd meg az osztokort a lendkerekeden, mert fejben nincs meg, mekkora es nehogy ugy hidd el nekem "szemre" hogy ugyanilyen. A kinyomocsavar meneten az ellentartonak a lapolasa olyan, mint az en szerszamomon, ahhoz is hatos csavarok jottek de befert az M8. Hogy ezzel mi a szitu, nem tudom, de ha szemelyesen meg tudod nezni, akkor mindez ellenorizheto vasarlas elott
Ebben teljesen igazad van!
Köszönöm, ezt ajánlanád?
Ennyiért tényleg nem érdemes kínlódni. Még messze sincs, úgy láttam itt van Pestlőrincen.
Akkor mit mondjak en. Sokszor ketszer is megveszem ugyan azt a szerszamot, mert ketlaki eletet elek es tuti a masik orszagban van, mikor kene. De pl most fekcsovet kellett szerelnem az auton, es vettem a hozza a felhasitott csillagkulcsot... mert eppen a keszletem Mo.-on volt... aztan mikor megjott es feltettem a polcra, akkor lattam hogy mar van egy... ;) vagyis most mar 3 keszletem is van. Vagy eltort a ford hatso tengelyenel a spiral rugo, a rugo osszenyomo szinten nem volt velem, pedig 2 fele is van... most vettem meg masik 2 szettet, 2 kulonbozot.
De a lenyeg, hogy ahogy olvasom, pont az lenne a lenyeg, hogy idonkent barmennyire is alapas vagy, vissza kell/kene bontani es utana huzni, ha kell, hogy ne szabaduljon el megint... igy lehet nem egy alkalmas tortenet megsem.
Nekem asszem ilyenem van. Nem merem 100%-ra allitani, hogy pontosan ugyanez, mert kint vettem a briteknel es ott is van most kolcsibe' az ex-kollegamnal ugyhogy nem tudom megnezni.

http://www.motorosoknak.hu/len...
Látom, nem lesz ez egy egyszerű művelet. 😕
Pedig muszáj lesz megoldani.....
Itt egy sajat pelda, ha alulmeretezel valamit:
https://www.sportmotor.hu/foto...
Szia!
Köszi, én is elgondolkodtam a dolgon, hogy rentábilis-e a barkácsolás. Láttam 8.000.- -től, 30.000.- -ezerig. Pl. ez:
https://barkacsraktar.hu/spd/Y...
Csak azon gondolkodtam el, hogy - remélhetőleg - egy alkalmas a történet.
Bár talán ha itt áll a polcon, talán valakinek a segítségére lehet.
Köszi!
Gyűjtöm a hasznos infókat, megoldásokat....
Máris beírom az adatokat
A 10 mm -es anyagvastagsag keves lesz. Duplan vennem-2db-t csinalnek...
De inkabb erdemes a szerszamos oldalakon szetnezni, mert sok esetben olyan aron kinaljak a hobbi szerszamokat, hogy nem erdemes osszekoszolni a kezunk... Regebben en is magam faragtam ki a spec szerszamokat, aztan terveztem-rajzoltam es CNC -n legyartattam... most inkabb youtube-on megnezek par videot, ahol legtobb esetben a hasznalt szerszam linkje ott a leirasban. Aztan mar csak egy kis kereses a kedvezo ar-ertek arany tekinteteben, par kattintas es par nap mulva csenget a postas.
Nyilvan sokkal nagyobb a " ugyes vagyok" faktor ha magad keszitette szerszammal szereled meg a dolgaid, de mellenyulva, akar nagyobb kart is lehet okozni, mint a kiindulasi allapot. Vagy pl egy multkori esetben nekem egy teleszkop szerelo szerszam kiflexelese - elkeszitese 5-6 orat adoty hozza az 1-1 oras szimering es folyadekcserehez szàrankent. De olyan szerszam talan csak suzuki katalogusbol lenne rendelheto...
Megmondom ranezesre. Egy jelados, a pumpa sima reles kapcsolasu, 1991-es nemet es 1992-es egyeb piacos modellekhez valo rajz ez.
Köszönjük.
Egészen biztos, hogy valakinek jól jön.
Esetleg azt nem tudni, melyik évjárattól?
Sziasztok! Új vagyok az oldalon, és élvezettel olvasom a hozzászólásokat, sokat tanultam belőlük.
Az XV 535- ösök számára én is feltettem egy kapcsolási rajzot. Lehet, hogy nem egy nagy szám, legalább de magyar nyelvű, és lehet, hogy valakinek segít.