Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok,

Arra gondoltam nekiállnék csinálni egy üléspúpot a járműre ha már itt a tél. Valakinek van esetleg valami leharcolt olcsón eladó utasülése? Csak az ülés váza amire nekem szükségem lenne
Bocs fiúk! Eddig tartott.
http://www.kepesmotor.hu/yamah...
Szemem sem a régi, nem tudom kihasználni, egyre veszélyesebb az utca, már csak külföldön lehet megélni. Majd ott lesz egy másik. Talán.
Csőváz ..pöpec..
Csokolom!
Az a helyzet hogy lassan kezdek talpraállni, aztán lehet hogy lesz pár eladó cuccom!
Többek között Akrapovic full versenyrendszer, műszerfal... Ilyesmik :)

Adok még két képet hogy milyen volt és milyen lett!
Szia!
KÖszönöm így fogjuk csinálni!
Majd referálok az eredményről.
Szia, tehát nyitottatok a üresjárati csavarokon és indul a gép.
Ebből arra következtetek ,hogy baromira nyitva van alapjárati helyzetben a folytószelep sor. ( ha ez így van akkor a szivató gyakorlatilag hatástalan )
Üresben ha megrántod a gázt, akkor rosszul ejti? Ha igen ,akkor arra figyeljetek ,hogy a kézi alapjárat állítóval ami a folytószelepsor alsó végállás határolója ,úgy állítsátok be ,hogy majdnem rázárjanak a folytószelepek a keverékszabályzó csavar feletti kis furatokra ,tehát majdnem teljesen zárjanak a folytószelepek. Ekkor minden bizonnyal igényelni fogja a motor a csavarok gyári állapotra tekerését és ekkor jónak kell lennie ha más gond nincs.

Ilyen túlzottan nyitott folytószeleppel és tévesen hozzányitott keverékcsavarral nem javaslom ,hogy használd mert nem szereti.
Szia!
Pontosan leírtad a tüneteket!Az egyik barátommal elkeseredésünkben elkezdtük átnézni a beállításokat.A karbisor alján található keverék levegő állítócsavart a gyári kettő és fél fordulatról három és fél fordulatra állítottuk.és láss csodát elindult a motor!
Nem azt mondom.hogy hibátlanul működik,de legalább viszonylag könnyen elindul még hidegen is.Most viszem majd karbiszinkronra,és remélem utána rendben lesz!
Köszönöm az ötleteket!
Szia,

A szerelők 99% úgy igazándiból nem ért hozzá és amin kicsit el kell gondolkodni az már nem lesz általuk megjavítva.

A hidegindító rendszerbe a membránok tudomásom szerint nem sokat szólnak bele. Ha sikerül beüzemelned akkor a szivató mozgatására történik valami változás?
Okozhat indtási nehézséget ha az alapjárti keverékképzés rosszul van beállítva pl. túl nyitott a folytószelep sor és ehhez az üresjárati kev. szabályozó csavarok rendellenesen túl vannak nyitva. Ez üzem közben egyébként okoz még olyat, hogy gázrántás után nem akar normálisan visszaesni a fordulat... Ilyet nem csinál?
Még a karbisor és a hengerfej közti csatlakozásokat is nézd vég ,nem -e szív ott falsot.
Sok sikert,
Köszönöm a segítséget!
Csak segíteni akartam! Nem tudom mi romolhat el még egy karburátoron.
A szerelőid pedig nem szerelők, ha nem tudják megjavítani és itt, ezen a fórumon vársz segítséget tőlünk. Tudhatnád, hogy a legtöbb szerelő csak próbálkozni és vinnyogni tud. Piszkálják a motort. Ha jobb lesz, fogalmuk sincs mitől. Ha nem sikerül megjavítani, ráfogják, hogy öreg a gép, meg valaki már szétbarmolta. Szerelők...
Komoly ötlet kell? Vegyél új karbisort és szereld be magad!
Jó ez a videó
Mint írtam három szerelőnél is volt! Gondolod,hogy nekik,nekem ez nem jutott eszembe? Nem vagyok profi,de ennyire amatőr se! Ennél komolyabb ötletekre gondoltam!
Szétszedni! Kipucolni! A membránokat megnézni, nem lyukasak -e!
https://www.youtube.com/watch?...
Sűrített levegő, injektor tisztító, szerszámok. Én is szétszedtem, összeraktam, működött. Vigyázni kell és jó lesz. Ennyi!
Van valami ötleted? Megköszönném!
Szia!
Számomra is érthetetlen a dolog,eddig Szegeden,és a környékén három szerelőnél volt a moci.Egy kicsit belefáradtam,hogy egész nyáron javíttattam motorozás helyett!Már nem érdekel ,hogy milyen módon,vagy milyen alkatrészcsere oldja meg a problémámat!
Nem vagyok szerelő, de furcsán hangzik hogy a karburátor sort kellene cserélni. Mi romolhat benne el? A membránok? Lehet cserélni. Igaz? Lehet fúvókát tisztítani vagy cserélni. Más nincs tudtommal. A szívató bovden, meg a hozzátartozó dolgok át lett rendesen nézve?
Szia, .....a környékeden nem tudok szerelőt sajna...
SZIASZTOK!
Már egy ideje bírkozom az yzf-750-es vasam hidegindítási problémájával hidegen nem, vagy nagyon nehezen bírom elindítani. Szerelőtől szerelőig vittem, de nem lett jó.Igazából nem tudták megmondani, hogy mi a baj!A legutolsó javaslat az lett,hogy vegyek rá egy komplett karbisort. Ha van valakinek eladó karbisorsa,vagy egy jó szerelője,esetleg egy használható ötlete azt szivesen venném!
Köszönöm!
Nekem van egy "maszek" dobom, de már egyszer végig húztam az aszfalton. Az jól szól.
Helló mindenkinek, szeretnék kicsivel nagyobb hangot az Ace-re, jelenleg egy remus dupla végű dob van rajta, jó a hang csak kicsit halk, tudna valaki valami 3 csavarost, átalakítást nem szeretnék :)
Van 4 ledes indexem, azt eladnám...vagymittudomén...sztem kicsi rá...
Gyüjtögettem....
Úgy látom, van pénz lóvéra!
....apránként megveszem hozzá a cuccokat...folyadékok, gyertya, szürök...na meg lánc kerékkel...1 helyen meg van rokkanva, üt, érzem a lábtaton.. motoralkatresz.eu -n minden van..
A mások oldalán lesz egy kis hegesztés aztán megy a fényezöhöz..utána fel lesz matricázva...ebay.... márciusig majd kész lesz :)