Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok

Ma reggel olvastam egy hírt, miszerint kategória váltásnál, nem kell újra az egész elméletet újra csinálni (mint Január 1-től kellet) hanem lesz valami kedvezmény. Erről tudtok valamit?
Na most okosítson ki valaki engem is légszíves!

Novemberben leszek 21, illetve a jogosítványom is ekkor lesz egy éves (A korl.). Nem váltottam be feleslegesen +5000 ft ért A2-re mivel kisninjám van. Mikor mehetek leghamarabb korlátlan jogosítványt letenni? A válaszokat előre is köszönöm!
sziasztok!
az igaz hogy 88KW os motort aminek már van 88 kw os papírjai azt le fojtani és levizsgáztatni 35 Kw ra?
Jogsi változás

Vélemények? :)
Most akkor A2ről A korlátlanra, hogy érdemesebb?
Ha 2 éven belül jelentkezek, akkor nincs elmélet.
Ha 2 éven túl jelentkezek, akkor 3óra elmélet+KRESZ vizsga van, viszont csökkentett gyakorlat :)
Emellett a 8 általánost én bekérném, mert szerintem bőven fognak ezzel trükközni azok akiknek nincs meg....
A kötelező km meg úgyis úgy lesz, mint eddig... Beírják, kifizettetik, és a felét se fogják levezetni....
Eladó KTM 525 EXC 2005 12 KW



http://www.hasznaltauto.hu/motor/ktm/ktm_525_exc-7145473
És miért annyira nehéz?Már bocsánat hogy ennyit kérdeősködök de már régóta olvasgatok utána de nem igazán találtam még elfogadható választ.Azt tudom hogy olyan tpust kell aminek van gyári fojtott verziója.A motort pedig kintről hoznám.
Utólag annyira nehéz, hogy szinte lehetetlen, de újként még igen, ha az első fogalomba helyezéskor fojtottnak minősítették akkor az marad.
Share

alt

A motorkerékpáros Nyíregyháza irányába haladt, amikor elvesztette uralmát a jármű felett, nekiütközött több közlekedési jelzőtáblának, majd az árokba csapódott. A motorkerékpár vezetője a helyszínen életét vesztette. A rendőrség megkezdte a baleset helyszínelését, a főút érintett szakaszán félpályán lassan halad a forgalom.

Feltehetően a kanyart nem tudta a motoros valamiért bevenni, ezért lefutott a kavicsos murvával borított padkára, ahonnan nem lehetett visszakormányozni a járművet az útra, majd az árokban megakadva nagyot esett, sérüléseibe pedig a helyszínen belehalt.
Sziasztok!
Érdeklődnék hogy hazánkban lehet e folytani a nagyköbcentis motorokat?Mivel a youtube már tele van a 35kw osra folytott nagygépekkel.
Válaszotkat előre is köszönöm.
Az nem gáz,hogy csak Novemberben leszek 22?! :D
Az a lényeg, hogy mielőtt 1 éves lenne az a1ed, az előtt csináld meg a különbözetit A-ra. Szóval még idén vagy jövő tavasszal.
Szóval,ha most a nyáron megcsinálom ezt a tanfolyamot,akkor a következő nyáron már mehetek A-ra?!
Mivel van B-d megcsinálhatod átképzéssel a "B125"-öt és ez után egy éven belül mehetsz nagy A-ra Két cimbinek is így lett nagy A-ja az idén
Értem, köszönöm a választ
Nincs kiskapu.
Az eredeti lila forgalmi szerint kerül forgalomba helyezésre.
Butítás ezután nem lehetséges.
Legalábbis így tudom.
Üdv!
Azt szeretném kérdezni ha veszek egy 38 kwos motort hazai papirokkal, akkor esetleg arra van valami kiskapu hogy valahogy nekem a forgalmiba 35kw legyen ?
Nekem igazából kezdésnek nem lenne rossz az A2,de akkor mehetek 2x mindenre.az meg annyira nem nyerő. Meg nem akarok 2 motort venni sem,mert engem inkább a 35kW-nál nagyobb motorok érdekelnek. Megvárom,aztán megyek egyből A-ra. Összegyűjtöm a pénzt egy jó kis motorra,aztán jól van.
Én azt kérdezném erre, hogy jó-e, elég-e neked a 35kW-ig terjedő felhozatal. Mert ha elegendő, akár mehetsz is A2-re.

Viszont ha ráérsz, és érdekel(het)nek a 35kW fölötti dolgok is, inkább az A-t javasolnám, akkor csak egyszer kell szívnod.
Sziasztok!

Lenne nekem is 1-2 kérdésem.
Most jelenleg 21 év és 9 hónapos vagyok. Van egy B katergóriás jogsim több mint 3 éve. Viszont motorjogsit szeretnék tenni. Nagyjából tudom,hogy mi a korhatár,mikortól mire lehet menni. "A" kategória a cél,de előtte ott van az A2,amire mehetek. Szóval az a kérdésem,hogy megcsináljam-e az A2-t aztán várjak 2 évet,mire mehetek nagyra,vagy pedig menjek egyből A-ra?!
Azért kérdem,mert esetleg jó-e,ha van egy kis rutinja az embernek,vagy ez igazából nem sokat dob rajt. Így is-úgy is 2 év,max 2 év 3 hónapot kell várnom,szal nem nagyon éri meg szerintem A2-re mennem.

Válaszokat előre is köszönöm! :)
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
( Ahogy mindenkinek )

No, le szeretném rendszámoztatni a vasam. Úgy emlékszem, kaptam papírt az előző tulajtól, hogy ő hol vette, de nem találom sehol.
Le lehet még így is papíroztatni, hogy nincs meg a komplett előélet?
Persze hogy baj és megbüntet, túl lépted a megadott kilowattot.
Sziasztok mint tudjátok van ez az újítás a jogosítvány területén nekem az a kérdésem hogy ugye most A korl helyett A2 és 25 kW ról 35kW ra módosult és ha én most lerakom az A2-őt de nem 35kW os a motorom hanem 37kW az most baj? megbüntet-e érte a rendőr?
Sziasztok ! Egy külföldi motort szeretnék forgalomba helyezni. A külföldi tulajdonos eladta egy magyar személynek, aki pedig eladta nekem. Így is forgalomba tudom helyezni, vagy muszáj lennie köztem és az utolsó külföldi tulaj között egy adásvételinek? Dupla átírással nem orvosolható?
Sziasztok!

Ha valakit érdekelne a motorom,keressen bátran mert eladóvá vált!
http://www.kepesmotor.hu/yamah...
Igen!