Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok,
lejár a jogsim, a tegnap kitöltött adatlap alján ez szerepel:
" A 2013. január 19-ét követő kiállítási dátummal kiadott vezetői engedélyen
a) az "A" korlátozott kategóriára megszerzett jogosultság "A2" alkategóriaként kerül feltüntetésre."
A minap én is voltam okmányirodába, és én is hasonló módon jártam mint pirobi ! Már csak az a kérdés hogy valóban nem fognak-e szívózni a rendnek éber őrei!
Voltam Győrben okmányirodába, ahol nem állt szándékukban átíratni a korlátozott jogsimat A2-re, mondván hogy az Ak és az A2 egyenértékűnek számít. Szóval a rendőr is tudja (elvileg), hogy régi Ak-s jogsival hajthatsz 35kw-os gépet.
Azért bíztató, hogy mindenhol mást mondanak:)
Tök mindegy a gyártó mit mond, az számít, ami a forgalmiban van, az első műszakiig, ami a változás után történt. Ha ott mást mérnek, akkor átjavítják.

Amúgy ha a ccm számítana, akkor nem lehetne a sok nagy vassal menni, amik 25 kW-ra vannak fojtva ill. a másik véglet, hogy vezethettem volna a 250 ccm-es 29 kW-os motoromat Ak-val. Most majd az A2-be már bele fog férni. Nem véletlen nem ccm-ben vannak a kategóriák megadva, hanem kW vagy kW lóerő arányban. Az max. egy általános dolog, hogy a 4 ütemű 125-ösök általában benne vannak a 11 KW-ba, ami az A1-hez kell vagy hogy az átlag 250-esek a 25 kW-ba, ami meg az Ak volt eddig.

Az a KTM meg valószínű 2 ütemű, powerszelepes, üzemórás versenygép
Nem tudom, hogyan lehet (van olyan), de ha lebuksz vele, az nagy gáz, adócsalásnak minősül.
Így van!
KTM EXC 125 erősebb mint 35 KW /48 LE ?
Írtam az egyik hazai márkaképviseletnek, hogy akkor mennyi az annyi (ha már nem tüntetik fel, holott kellene), az a baj hogy a használt piacon se szokták megadni és csak akkor derülne ki ha elvinném műszakira. Ezzel értékkel esetleg lehet csalni, hogy kisebb érték szerepeljen?
A ccm csak egy dolog, ott van teljesítmény is. Ha a forgalmiban 35 kw felett van akkor nagy A.
A teljesítmény számít. Illetve az, amelyik a nagyobb, de általában ezzel van a probléma.
Arról tudtok valamit,hogy minden műszakikor ki kell javítani az eredeti kw-ra a motor teljesítményét?
Esetleg van olyan hely,ahol ezt nem forszírozzák?
Tud valaki ilyet?

Eddig sehol nem vállalták...
Üdv mindenkinek!

Nyáron tervezek motort venni, már ki is néztem mit szeretnék. Egy KTM EXC 125-öst. Néztem a mostani a jogosítvány változtatásokat, a kérdésem hogy milyen jogsival lehetne ezt vezetni? Mert a köbcenti alapján az A1 is elég lenne, de ha a kW-ban nézzük akkor még elvileg a A2-es (35kW)-ot is túl lépi. A gyártó oldalán (ktm.com) nem találtam pontos adatot (kW-ban nem volt ennél a motornál megadva), de a használt motoroknál néztem hogy többnyire ez több. Valaki tud ebben pontosat mondani?
A mai nap eredménye: "A" kategóriás Honda CBF500-ból a 25 kw-os gyári folytás beépítése után "A2" kategória lett :((
Ma voltam bent okmányban Zalaegerszegen, itt is tudták miről van szó de azt mondták még egy kis idő amíg rendeződik minden, biztos hogy lehet Akorl-ból A2-öt csak még nincs rá program vagy micsoda, pár hét vagy hónap.
"Előbb el kell mennem A 2-re , és két év után korlátlanra?"

Igen. Vagy ha már 24 éves vagy akkor közvetlen A korlátlanra.
Sajnos nem tudok neked pontos választ adni, de ha jól olvastam, akkor az AM csupán annyiban változott, hogy nemzetközi kategória lett. Ez azt jelenti, hogy az EU-n belül bárhol elfogadják, de egyenértékű a megkötés a régi M kategóriával.
az AM kategória mit takar?16év felett akkor ha jóltudom vihetsz utast?ugyanúgy segédmotorral biztosítással?az AM köbcenti korlátja ugyanúgy 50ccm?
Szerintem is logikus lenne, ha elfogadnák hiszen megszűnt az 'elődje'. Az A2 kiváltása a külföldi utak miatt lenne indokolt.
Nekem is azt mondta oktató ismerős, hogy a jelenlegi jogsit nem kell újraigényelni, teljes értékűen elfogadható A2-nek.
nekem azt mondták az okmányirodába,hogy el kell fogadnia a rendőrnek az ak-s jogsit 35kw-ra
Sziasztok! Tudom nem ehhez a topikhoz kapcsolódik teljesen, de olyan topik nincs és ezért nincs kedvem nyitni egy fotóalbumot
A 1 jogsim van, augusztusban lesz két éves, mit kezdhetek ha korlátlant szeretnék? Ez a két év nem jelent semmit? Előbb el kell mennem A 2-re , és két év után korlátlanra?
miért is mehetnél nagy korlátlanra ősszel? magyarázd már el :D
nem lesz 2 éves A2-őd szóval, szerintem ne élj abban a hitben hogy mehetsz.
Csak ne menjetek be Budapesten a központi okmányirodaba... ez full kommunista...
biztos hogy 35kw lesz ha beütik hogy A2 mert csak ugy van értelme:D hülyeség amit te gondolsz hogy A2 de 25kw:D az 35 akkor
Bízom benne :) Lényegében az is jó lesz, mert akkor ősszel mehetek a nagy A-ra :) Az egy másik dolog hogy azzal is csúszik a motorvásárlás, de legalább nem lesz para a papírok miatt :)