Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Attól függ milyen papírjai vannak a motornak. Hivatalosan A1-el nem, de A2-be azt hiszem belefér. 45 lóerő körül van, ami elvileg benne van a 35 kW-ban. De nagyon egyszerű, nézz meg egy pár hírdetést, hogy mennyinek írják, vagy a google a barátod.
Sziasztok! 17-éves vagyok (pontosabban április közepén töltöm be) és az után szeretnék érdeklődni hogy Suzuki DR-Z 400-at tudnák vezetni A1-es jogosítvánnyal vagy A2-vel?
Ma kiváltottam a jogsit( már kész volt 3 hete, de csak most jutottam el :) ). A2-höz ugyanaz a dátum került mikor megszereztem az Ak-t szóval onnan számítják a két évet, úgyhogy mehetek ősszel a korlátlanra.
Ma beszéltem a közlekedés felügyelettel és az oktatóval is, és ő is utána járt a dolog hogy, akinek Ak-s jogsija van be megy az okmányba ki cserélteti A2-re és ha meg van a 2 év rutinod A2-ből (Ak-ból) és 20 évet be töltötte az illető akkor mehet korlátlanra!
Remélem sok mindenkinek jó hírrel szolgáltam :D
üdv
Olyan kérdésem lenne hogy elkeztem egy tanfolyamot (motoros elméletileg A2) de az autósiskola aztmondta hogy nemtud "elvinni" kresz vizsgára mert még nem fogadták el törvénybe kérdés az hogy szerintetek mikorra várható hogy letehessem a kresz vizsgát A2-re?
Hello

érdeklődnék van e olyan ismerősöd aki foglalkozik motorok 25 kw ra folytásával és papírozásával vagy tudsz e olyan személyt aki ilyet ismer?
persze a kisebb kategóriák is, egyedül a "A" sor van kihúzva
Igen, az előlapon (9. pontként, az aláírás alatt) A2 szerepel a kockában, míg hátul AM/A1/A2/A külön sorok vannak, ebből az A2 sor van kitöltve érvényességi idővel.
A réginek is betű volt az elején. Nekem pl. ugyanúgy A-van elöl, csak a hátsó 3 motorból csak kettő mellett van dátum. Akinek meg nagy A-ja van, annak mind a három mellett.
Amúgy ezen már korábban is gondolkodtam, hogy egy külföldi rendőr csak azt látja elöl, hogy A, hátul meg csak a 3 méretű motor van. Honnan fogja tudni, hogy melyikhez milyen teljesítménykorlátozás van? Főleg mondjuk egy olyan országba, ahol nincsenek külön kategóriák, hanem amíg kezdő a jogsid kis teljesítményűvel mehetsz, aztán had szóljon.
Úgy érted mindezt, hogy nem rajzocskák vannak, mint a régin, hanem oda van írva betűvel-számmal, hogy A2?
Nincs külön kód mint a régin, hisz az "A" kategória pontosan meg van bontva
Az igénylő papírt nem találom, de vki már írta itt a fórumon, hogy mi szerepelt a papír alján...kb. annyi, hogy az Akorlátozott A2 lesz.
A jogsi (fényképes) előlapján A2 és B kategória figyel, míg a hátoldalon az A2 soron szerepel az érvényesség dátuma.
ja és a régihez képest sokkal rózsaszínűbb a jogsi. :)
Az ügyintéző nekem anno is azt mondta, hogy A2 lesz a korlátozottból, budapest XX. kerület.
Hogy néz ki? Milyen kódja van?
És mit írt rá az ügyintéző, hogy a "gyárba" tudták és jól gyártották le? Csak mert a gépbe állítólag nincsenek még benne az új kategóriák, így nem lehet olyat választani ...
Sziasztok,
megkaptam a jogsimat, a motoros résznél az Ak A2-re modosult.
Hát nem tudom, elég mérges vagyok már én is, mert nem mindegy nekem se hogy mit fog tartalmazni. Folyamatosan figyelem, kérdezem, telefonálok miatta, de senki nem tudott még eddig segíteni... Amint tudok valami biztosat úgy is megosztom a fórumon.
kösözönöm! és vajon mikor jelenik meg a magyar közlöny aktuális száma, hogy tájékozódni tudjak erről?
Na amit bemásoltál azzal idézem mi a probléma!
"7. melléklet a 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelethez"

Ha minden igaz 2013.03.01-én aláírták a végleges törvény módosítást, csak a magyar közlönybe nem jelent még meg. Mivel senki nem tudja hogy az aláírt törvénybe mi szerepelt ezért senki nem tud biztosat mondani és mindenki félre beszél. Amikor keresed hogy mehetsz-e jogsit csinálni akkor figyelj a dátumokra is. Sajnos én is ugyan ebbe a cipőben járok, és nem tudom még mi lesz.
Külön kiemelve:

II. Jártassági feltételek
1. Teljesítménykorlátozás nélküli „A” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító bejegyzést annak a személynek lehet érvényesíteni,
a) aki legalább két éve rendelkezik „A2” alkategóriába tartozó gépjárműre érvényesített bejegyzéssel, vagy annak
b) aki a 24. életévét betöltötte, és külön vizsgát tett a kategóriára jellemző vezetői jártasságáról és magatartásáról.
7. melléklet a 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelethez

Járművezetésre jogosító okmányok kiadásának életkori és jártassági feltételei a 2006/126/EK irányelvnek megfelelően 2013. január 19-től

I. Életkori feltételek
1. 14. életév az „M” kategóriába tartozó jármű vezetésére.
2.66 14. életév az „AM” kategóriába tartozó jármű vezetésére.
3. 16. életév a „T” és a „K” kategóriába tartozó jármű vezetésére.
4. 16. életév az „A1” és „B1” alkategóriába tartozó gépjármű vezetésére.
5. 17. életév a „B” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére.
6. 18. életév az „A2”, az „A” korlátozott, a „C1” és „BE” alkategóriába tartozó gépjármű vezetésére.
7. 20. életév.
7.1. a „V” kategóriában és a „TR” kategóriában a jármű vezetésére,
7.2. az „A” kategóriába tartozó motorkerékpár vezetésére legalább kétéves „A2” kategóriás motorkerékpár vezetési gyakorlat esetében. A 21. életév betöltéséig az „A” kategóriás vezetői engedéllyel csak olyan motoros tricikli vezethető, melynek teljesítménye a 15 kW-ot nem haladja meg.
8. 21. életév a „C”, a „C+E”, a „D1” és a „D1+E” kategóriába (al-, kombinált kategóriába) tartozó gépjármű vezetésére.
9. 21. életév az „A” kategóriába tartozó, teljesítmény korlátozás nélküli motorkerékpár vezetésére.
10. 24. életév.
10.1. a „D” és a „D+E” kategóriába tartozó jármű vezetésére,
10.2. az „A” kategóriába tartozó motorkerékpár vezetésére, előzetes motorkerékpár vezetési gyakorlat hiányában.
11.67 A „C” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító engedély a 18. életév betöltésétől, a „D” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító engedély a 21. életév betöltésétől is kiadható kizárólag az alábbi járművek vonatkozásában:
a) a tűzoltóság által, illetve a közrend fenntartására használt járművek;
b) javítási vagy karbantartási célú közúti vizsgálatoknak alávetett járművek vezetésére.
A 8., valamint a 10. pont szerinti életkor betöltéséig a kizárólag az a) és b) pontban meghatározott járművek vezetésére jogosító „C” és/vagy „D” kategória csak Magyarország területén jogosít vezetésre.
II. Jártassági feltételek
1. Teljesítménykorlátozás nélküli „A” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító bejegyzést annak a személynek lehet érvényesíteni,
a) aki legalább két éve rendelkezik „A2” alkategóriába tartozó gépjárműre érvényesített bejegyzéssel, vagy annak
b) aki a 24. életévét betöltötte, és külön vizsgát tett a kategóriára jellemző vezetői jártasságáról és magatartásáról.
2. A „C1”, „D1” alkategóriába, a „C”, „D” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító bejegyzést annak a személynek lehet érvényesíteni, aki „B” kategóriába tartozó járművek vezetésére érvényesített bejegyzéssel már rendelkezik.
3. Kombinált kategóriára jogosító bejegyzés csak annak a személynek érvényesíthető, aki már jogosult a vonó gépjármű vezetésére.
4. A „C1+E”, a „C+E”, a „D1+E” és a „D+E” kategóriájú vezetői engedélyek a „B+E” kategóriájú járműszerelvényekre is érvényesek.
5. A „C+E” kategóriájú vezetői engedélyek érvényesek „D+E” kategóriára is, amennyiben a vezetői engedély birtokosa jogosult „D” kategóriájú járművek vezetésére.
6.68 A „C+E” kategóriájú vezetői engedélyek a „C1+E” kategóriájú járműszerelvényekre, a „D+E” kategóriájú vezetői engedélyek a „D1+E” kategóriájú járműszerelvényekre is érvényesek.
7. Bármely nemzetközi kategóriára megszerzett vezetői engedély érvényes az AM kategóriájú járművekre.
8. Az „A2” alkategóriájú vezetői engedélyek az „A1” alkategóriára is érvényesek.
9.69 Az „A” kategóriájú vezetői engedély az „A1”, „A2” alkategóriákra, a „B” kategóriájú vezetői engedély a „B1” alkategóriára, a „C” kategóriájú vezetői engedély a „C1”, a „D” kategóriájú vezetői engedély a „D1” alkategóriára is érvényes.
10. A jártassági feltételek teljesítésének kell tekinteni azt az esetet is, ha a járművezető a feltételül szabott járműkategóriára érvényes vizsgával rendelkezik.
Üdv! bemásolok ide egy részt a jelenlegi kormányrendeletből, amit én úgy értelmezek hogy a 2éves A korl ( ami mostmár A2 ) mehetek a korlátlanra, mivel megvan 2 év! tévedek vayg így van? mert nekem az autós motoros iskola azt mondta nem mehetek csak 24 től? miért? itt van leírva feketén fehéren hogy 2 év után mehetek, most akkor hogy van ez?
Veszítsd el a jogsidat.
Ez okés itt Magyarországon. De egy külföldi rendőr míg ismeri az EU-s A2-t és tudja, hogy az hány kW, addig az Ak-ról csak azt látja, hogy a jogsin elöl A, hátoldalán pedig a kisebb motor mellett van dátum. Aztán activityzd el, hogy nálunk azt így meg úgy számítják. Én csak azért furcsállom, mert ott bent is mondta a másik ügyintéző, hogy ő már látott ilyet, de nem tudja hogyan jelölték, ergo ha máshoz kerül az ügyem, akkor lehet, hogy meg is oldódott volna az egész és már gyártásba lenne a plastic.
Igen ez jó kérdés! engem is érdekelne
Győrben is erről tájékoztattak. Székesfehérváron pedig nem De akkor mettől számítják a 2 évet az A-hoz?