Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én leírom amit tudok. Heves megyében azon belül Hevesen úgy mükszik hogy A2-t csak jogsi cserekor írják át. Ha külön beviszed nem fogják mert csak plussz munka. A rendőr tudni fogja ha megállít hogy Ak A2nek minősül ezt mondták okmányirodában!
A KÖZPONTI okmányirodába a LEGROSSZABB... nem is tudják miről beszélnek. Full kommunista ez a hely. Ott voltam amikor a német jogsimat átírni akartam és nem csinálták meg... Kérték fordítást honósítás stb amit NEM kell. Mentem másik okmányirodaba és símán átírták... NE MENJETEK ODA!
Az elméleti rész egy rövidített A1 vizsga anyaga, abból van egy pár kérdés, majd 2 "rutin" feladat, utána a forgalomban motorozás következik. Az egész kb.: 1 óra.
Azt ne felejtsétek el hogy a A1B-s motorosnak ugyan az a forgalmi vizsgálya mint az A1-s motorosé, úgy hogy az A1-s 10 órát megy a forgalomban az A1B-s motorosnak elvileg 1 órát kell mennie! Ugyanaz a tananyag 1 óra alatt? Plussz előtte lefárasztja magát a "rutin" vizsgával mert az a forgalmi rész előtt van. Kemény 1 óra az higgyétek el!
Igazából a vizsga menete érdekelne főleg, motorozni régóta motorozok. vizsgán belül főleg az hogy az elméletben mit kérdeznek.
B125 = könnyített A1 tanfolyam, ha egyébként kismotorozol, gyorsan lezavarod azt a pár órát, vizsgázol, mindenki boldog. Amolyan kategóriaváltós dolog. De hátha van, aki csinálta már, írjon olyan.
Üdv!
Van itt aki átlátjak ezt a témát illetve esetleg ezzel foglalkozik?
A történet annyi hogy mire sikerült betöltenem a 21et kitolták 24re a korlátlan korhatárát, én erre vártam, nem akartam elmenni külön vizsgázni.
A választási lehetőségeim a következők, elmegyek és leteszek egy b125öt ez 30e ft és kevés óra
vagy a1
Na most időm nemsok van és nem tudom van e ahol hétvégén el lehet intézni mindent, érdekelne hogy szerintetek melyik lehet a jobb, illetve a hasznosabb, illetve hogy ez a b125 mit takar? 3 elméleti óra, 2 gyakorlati óra, ez komoly? nemigazán értem az egészet..
Nem tévedés, Január 19-én ki jött egy tervezet , majd február 1-jén is ki jött még egy, és ez okozza a káoszt mivel kettő tervezett is ki jött rövid időn belül és mind a kettőbe teljesen más szerepel. Elvileg a végleges törvény módosítást március 1-jén alá írták és ez lesz a végleges, de még a magyar közlönyben nem jelent meg így sajnos semmit sem lehet tudni..... :S
Jó volna már ha tisztázódna a helyzet!
Ezek szerint máshova kell menni...

Meg a lényeg a lényeg, ennyi idővel a rendelet után még mindig káosz van.
Jah és nem csak én jártam pórul. Egy srácnak a nagy jogsi miatt kellene, hogy az Ak-ból A2-t csináljanak, hogy be tudja fejezni a már folyamatban lévő jogsiját és neki SEM csinálták meg...
Én ma voltam a KÖZPONTI okmányirodába és NEM csinálták meg nekem, mert NINCS a gépbe még A2-es kategória és nem garantálták, hogy az fog belekerülni az újba. Mert nem csak a kategóriákat, hanem a jogsi megjelenését is változtatták. Mondom akkor a rendőrnek mit mondjak a 29 kW-os motorommal, ha megállít? Csak tárogatták a karukat. Még szerencse, hogy kártyával akartam volna fizetni és nem csekken előre így nem buktam a 4000 ft-ot, csak másfél órát...
na most én akkor arra vagyok kivancsi,hogy ha nekem Akorl jogsim van akkor ezután is 25 kwig vezethetek majd vagy rám is az A2 lesz érvenyben,vagyis felemelik a kategòriàmat 35 kw-ra?vagy még nem lehet rola tudni semmit?az előzò kommentekben olvastam olyat,hogy az illető bement az okmànyirodàba es megcsinálták neki az A2t a jogsijàba... összvissz 4000 ft-ert... köszi előre is ;)
Azért nem biztos a július mert még a korhatárt nem találták ki ezekhez a feltételekhez!
Köszi !
19 éves,és júliusban lesz 2 éve meg az A1!
Tehát a tervezet szerint, július után, vizsgázhat!
Gondolom teljes tanfolyammal,és nem különbözetivel!
De már ez is egy kis reménysugár.
Szóval figyelnem kell ezt a rendeletmódosítást,a közlönyben,mikortól lép hatályba.
Ami ma este ,még hatályban volt:
gyakorlati vizsgára bocsátható az, aki
a)43 „A korl.”, „A2” kategóriás vizsgához - egy évnél nem régebben szerzett - „A1” alkategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik;
b)44 „A” kategóriás vizsgához - egy évnél nem régebben szerzett - „A1” alkategóriás vagy - egy évnél nem régebben szerzett - „A korl” vagy „A2” kategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik;

tervezet "A" kategóriára:

2) A1 alkategória megszerzését követő két éven belül
3) A1 alkategória megszerzését követő két éven túl
6) A korlátozott vagy A2 alkategória megszerzését követő két éven belül
7) A korlátozott vagy A2 alkategória megszerzését követő két éven túl
8) amennyiben betöltötte 24. életévét és nem rendelkezik legalább két éves A2 alkategóriás vezetői engedéllyel


Amit értek a fenti sorokból és a te problémádból hogy a 2 éves A1-el nem tudsz menni vizsgázni "A" kategóriára különbözeti vizsgával. Hány éves a fiad egyébként? Mert a 'A' kategória megszerzésére van több lehetőség.
A Kormányportál szerintem elég hivatalos:

A nemzeti fejlesztési miniszter…/2013. (… …)NFM
rendelete a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól szóló 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet módosításáról

Addig amíg a Közlönyben nem jelenik meg addig természetesen a legutolsó módosítás van érvényben! Ez még csak tervezet!
Kzsolti1, lenne 1 kérdésem,mert az A1 es jogsiról eddig szó sem volt,hogy lehet 2 év után A vizsgát tenni.
Sajnos vagy nem de én is érintett vagyok a fiam miatt.
Amit a 4190 es hozzászólásban írtál,hogy esetleg vizsgázhatna,sajnos a linket nem tudtam megnyitni,megírnád konkrétan,hogy lehetséges ez. Bár a hozzászólásaid eddig is korrektek,konkrétak voltak! Kösz.
Segítségeteket kérem!
Hozzátok fordúlnák segítségért mert úgy gondolom hogy ti is hasonló cipőben járhatok mint én és hátha tud valaki valamit. A kérdésem lényege az volna hogy eddig csak tervezett rendeleteket halhatunk, olvashatunk, de március 1 (pénteken) ha minden igaz alá írták a végleges törvény módosítást, erről valaki nem tud valamit, magyar közlönybe esetleg valaki meg találta? Nem tudja valaki valami hivatalos helyről meg kérdezni (okmányiroda, közlekedés felügyelet)? Segítséget előre is köszönöm, és remélem jó hírek lesznek!
HELLÓ!
Az országban ha minden igaz a Prop-tech vállal motor vissza fojtást. Idén már beszéltem velük és azt mondták hogy január 1-től új rendelet van érvénybe, és a motor teljesítményének maximum a felére lehet vissza fojtani. Ez egy új törvénynek hála. Itt egy link és ha gondolod hívd fel őket hátha tudnak még valamibe segíteni ha kérdésed van.
http://www.prop-tech.hu/
Köszönöm szépen az info-t én meg már különbözeti vizsgára akartam beiratkozni
Üdv.
2 db motort vittem vizsgára az került 80 e-be.
Szia energy15!
Úgy történt, hogy bementem személyi miatt és megkérdeztem, hogy mi a menete az átírásnak, mert egy fórumon olvastam hogy át kell csak íratni.
Erre azt mondta a hölgy, hogy nemrég érkezett hozzájuk a rendelet és 4k fejében a jogosítvány tulajdonosa kérésére átírják.
Ennyi.
Én meg örülök.

Üdv.:
Lavez
Értem. Köszönöm szépen a felhomályosítást.
Hornetből láttam már 25 kw os papirost. Gsr ből még nem.
A 80.000 ft meg viszont szerintem nemis ANNYIRA, drága(Viszont azt a "2 motor" részt nemértem, úgy értetted, hogy 2 motorra 80.000 ft kb ?). Ha hosszú távra tervezel a motorral, akkor pár éven belül visszahozza szerintem az árát. A kötelezőkön.

A 25kw-ot meg elírtam, mivel mostmár A2 van és 35 kw. A hornet, és a GSR is 70kw os, szóval pont jó lenne. :)
ez engem is érdekelne nagyon nekem most lesz majd 1 éves az A korl.-om.
Ez hogy lehet? nem is ugyan az a kategória. az egyik 25kw a másik 35kw. mit mondtál? hogy írák ezt át?