Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Üdv!
Ha valakit érdekel akkor hívjon vagy írjon bátran!
Árban megegyezünk :)

http://aprod.hu/hirdetes/kawas...
Amúgy meg kurvára kapja be a kormány , mert tavaly tavasszal akartam menni A1-ről nagy A ra , ugye akkor még az volt h különbözeti. Megvolt a pénz akarok menni hívom az oktatót ő meg mondta az akkori változásokat. Ha előtte ősszel elmegyek akkor nincs ez a faszság és már rég ülhetnék a kawán.
Még úgy se , hogy ahol csinálják az eredetiség vizsgát ott van 1 ismerősöm?
Kb sehogy,hogy megérje....
Sziasztok! Van egy kiszemelt kawa zzr400 20 km-re tőlem , az árban is benne van meg minden , csak annyi a baja h 37KW és nekem ugye A2 jogsim van. Az a kérdés , hogy lehetne megoldani , h 35 kerüljön a forgalmiba? Amúgy most ideiglenesen forgalomból kivett , tehát új forgalmi kell meg hasonlók. Valahogy meg lehetne oldani a dolgot?
az más tészta a mire te gondoltál, az új vissza fojtásokra érvényes a maximum felére
Oké, köszi mind2töknek! Azért kérdeztem, mert a 24-es rendeletben amit kiküldtek februárban, még volt egy olyan kiegészités, hogy 35kW ( nem kétszeres teljesitményről lefolytott )... És ez megijesztett picit :)
Miért ne? A2(35kW)-es jogsival vezethetsz egy 25kW(papír szerint)-os motort.
szerintem lehet vezetni ugyan úgy
A Korl. jogsimat 4000Ft-ért kicseréltettem az Okmányirodában A2-re.
Sziasztok :) Most akkor mi lesz a sorsuk a 25 kW-os papirú motoroknak? Akkor egy A2-vel nem lehet vezetni egy 25-re fojtott ER-6Nt sem?
Múlthét Hétfőn kezdtem el Kecskeméten A2-őt Kobela Autósiskolában, és Április 8.ára be vagyok jegyezve vizsgára! Úgy hogy Kecskeméten már van A2 oktatás.
már bocsi de DRZ nem haladja meg a határt, én meg is vettem Sm-et és 0,1968 az arány... :) Csak az E-s változat haladja meg!
Amit írtál abban van az igazság, nem nem lehet menni vizsgázni, a te képző helyed a nem megfelelő.
Kicsit keresgéltem a neten, s erre akadtam:
http://www.nkh.hu/Kepzes/nyilv...
Majd katt ide: "Közúti járművezetők vagy közúti közlekedési szakemberek képzésére engedéllyel rendelkező képző szervek névjegyzéke"

Itt látható az ország összes autós-motoros iskolája, s az is fel van tüntetve, hogy mely kategóriára van joga oktatni!
Sajnos az én iskolámnál az "AM" és az "A2" kategória nincs bepipálva..., vagyis ez alátámasztja, hogy igazat mondanak!
Nem vagy, hanem "és" van ott, vagyis mindkettőnek egyszerre kell érvényesülnie!

(„A2” alkategória: olyan motorkerékpár, amelyek teljesítménye a 35 kW-ot, teljesítmény/tömeg aránya pedig a 0,2 kW/kg-ot nem haladja meg, és amelyet nem kétszer akkora teljesítményű járműből alakítottak át.)
Én észak-Pest megyében vagyok, de mint már írtam 1 hónapja várok...
Ha lesz valami fejlemény értesítelek.
Ennél az autósiskolánál csináltam tavaly a B kategóriát is, s akkor semmi fennakadás nem volt.

Szerinted mi lehet az igazi ok, amiért nem küldenek el vizsgázni, s miért hazudnak?
Van benne egy vagy. Ha a kW stimmel nem fognak súly lóerő arányt számolni. Főleg, hogy csomó motornál szarul van kiállítva a forgalmi, nem megfelelő tömegadatokkal.
igen nekem is ezt mondták heves megye állitólag aprilis 7-10 között kapja meg rá az engedélyt de pesten már lehet csinálni az már megkapta rá beszéltem egy pár autós iskolával és onnan tudtam meg a tanfolyamot énis még februárban megcsináltam és várakozom a kresz vizsgára ami remélhetőleg minnél hamarabb eljön :)
ez kamu amit neked mondanak
Jah tényleg ez kiment a fejemből...köszi a pontosítást.
Az a baj, hogy a törvényben úgy szerepel hogy maximum 35kw és maximum 0,2kw/saját tömeg, s a DRZ meghaladja a 0,2kw/kg határt.

Ez a nagy problémám nekem is, van a családban egy 2004-es Yamaha WR 250F, itt van előttem a forgalmija:
Teljesítmény: 28kw
Saját tömeg: 115kg
A 'Q' jel után pedig ott szerepel, hogy 0,2435 (ami nem más mint: 28/115=0,24347826), vagyis meghaladja a 0,2kw/kg határt.

Esetleg valakinek van tapasztalata arról, hogy mennyire harapnak egy ilyenért a rend őrei?
Szia,

én is most csinálom az A2-őt, már egy hónapja befejeztem a tanfolyamot, de az iskola nem tud bejelenteni KRESZ vizsgára, mert még nem kapták meg a jogot az A2 kategória oktatására. (Vagyis nekem ezt mondták, s azt is hozzátették, hogy azért tart ilyen sokáig, mert az egész ország autósiskoláinak engedélyeztetni kell az A2 kategória oktatását.)
A1-gyel nem. A2-vel DRZ 400S és DRZ 400SM változatokat, a DRZ 400E-hez "A" kell.