Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

moto77,piciz!
Köszönöm a segítséget,jó lett a masina.
Szétszedtem a régi szelepet de a membrán nincs szakadva,minden épnek tünik,de akkor mi a búbánat tud benne elromolni?
Nem szétszedhető
Megrendeltem,lehet holnap meg is kapom,azt mondta.
Amit kiveszek azt nem lehet megjavítani?
Az előttem linkelt tökéletes és az eladó is megbízható már vásároltam tőle én is
Oké,köszönöm!
Ezt ajánlom, enyémbe is ilyen van, minőségi. https://auto.jofogas.hu/budapest/Aprilia__Gilera__Peugeot__Suzuki_Ditech_nyomastarto_nyomas_szabalyzo___65816824.htm
Köszönöm,szépen az infót!
Lenne még egy kérdésem:milyet és hol érdemes venni?
Ja.
A fesszabályzóból 5 kábel jön ki, ebből a három egyforma megy a fesszabályzóra, ezek a 3f generátor kivezetései.
A maradék kettő a gyújtás jeladó. A purejet lendkerékmágnesén körben vannak jeladó lágyvas darabkák, de ezek gondolom arra régi járműre nem kellenek csak egy, ami a felső holtpont előtt van, amikor a lágyvas darab pont az érzékelőnél áll.
A gyári fesszabályzón szemből nézve az alsó három a generátor tekercsére megy, a felső kettő a plusz és a mínusz kivezetés.
Igen 2,5 báron kellene átereszteni a nyomástartó szelepnek ha hat bárnál ereszt vissza akkor biza szar a szelep
Az alaplapból kijövő vezetékek kiosztása, és a fesszab direktbe bekötéséről lennének kérdéseim. Egy több mint 80 éves BMWre kellene villany és mechanikusan a kúp átesztergálásával már fönn a lendkerék és az alaplap.
Le húztam a csöveket és a garazskomresszort bem
enore kötöttem, és 6 barnal nyitott a visszateron ag. Ott kellene 2.5 barnák nyitni?
Visszateron is 10 bár van!
Most akkor mi a teendő?
Levegő nyomás: 4,2-6Bar az üzemanyag nyomás meg levegőnyomás +2,5Bar, megengedett tolerancia: +- 0,2Bar
Tehát ha a kompresszor mondjuk 4 bárt nyom akkor az üzemanyag nyomás 6,3 és 6,7 között a jó
De én leellenőrizném a nyomásszabályzót is, hogy az jó értéken ereszt-e vissza azt hiszem a visszatérő ágon 2,5 bár felett kezdi visszaengedni az üzemanyagot a tankba ha előbb akkor kevesell ha később akkor meg besokall
Help!
Aprillia SR Di-tech kb:40-50km/h-nál elkezd fulladozni mintha egy karbis motoron főfúvóka dugulás lenne.
Mondjuk addig sem jár kristály tisztán,de az még elviselhető.
-Gyertya jó/másik motorban tökéletesen megy minden fordulaton/
-Benzin 100-as vadi új
-Kompresszor nyomás több mint 4 bar /ott megakad a mutató,nem mér tovább/
-Gyújtáson benzin nyomás 10 bár
-Fordulaton 7.5-8bár
Ötlet?
Hat gondolom ha rossz, azt ugy is csak cserelni lehet...
Üdv Szakik! Kellene kis segítség nekem SR50 Purejet fesszabályzóval kapcsolatban.Esetleg Budakeszi környékén!?
Köszönöm a válaszokat 🙂
Szerintem is ugyanaz
Még nem álltam neki hogy kiderítsem amiket írtál. Ahogy lessz időm ezeket megnézem. De beszéltem egy bontóssal. Mondta van neki de ditech ből de ugyan az azt mondta. Ez így van?
Ha a vezeték ép és a jeladóba a mágnes nincs összetörve akkor gyanús a dolog ugyanis egy rém egyszerű a jeladó felépítése Piaggio jeladót már szedtem szét kimostam vissza összeraktam azóta is mér elötte meg össze vissza ugrált a mutató
Sziasztok! Nem mér a km. órám. Minden más működik. Első gondolatom hogy a kilóméter jeladó lehet a gond. Jól gondolom? És még azt szeretném megtudni hogy a karbis és a ditech nek a km. Jeladója az ugyan az?
Alany 2008 évj. Karbis.
A műszerfalra nem gyanakszom mert az most hoztam el a szerelőtől teljesen fel lett újítva, és amikor ráraktam a csatlakozót megkapta az áramot akkora mutató felment, bemérte magát. De menet közbe nem mutat. Köszönöm a választ.
Azt senki meg nem mondja látatlanba mit meg milyet kell bele venni szét kell szedni és megnézni milyen állapotba van a variátor a kuplung meg nem utolsó sorban a szíj
Sziasztok!

Hosszabb menet, kb fél óra után néha alig bír elindulni a motorom.
Motor pörög de alig mozdul előre. Mi lehet a baja? Kuplung túlmelegszik és nem fog?
Milyet érdemes venni bele?
Köszi!
Üdv! Gyertyapipát milyet használtok? Zavarszűrőset, vagy zavarszűrő nélkülit? Hamar kinyírja a gyertyát a gépem, trafót cseréltem, gondoltam megpróbálom a pipát.
Erre nem is gondoltam szétnézek a felfüggesztések körül.Köszi!